„Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžys Olimpinei dienai pasirengęs

Panevėžys Olimpinei dienai pasirengęs

Aukštaitijos sostinė jau pasiruošusi didžiausiai vasaros sporto ir pramogų fiestai – Olimpinei dienai. Šventė vyks Panevėžyje šį šeštadienį, birželio 3 dieną.

Pirmą kartą olimpinis deglas Aukštaitijos sostinėje liepsnojo 2018-aisiais, o po penkerių metų pertraukos ši sporto fiesta vėl grįžta į Panevėžį. Senvagėje šventės dalyviai galės nemokamai išbandyti daugybę sporto šakų, dalyvauti įvairiuose turnyruose, džiaugtis kultūrine programa.

Šventė šeštadienį tradiciškai prasidės 11 valandą Olimpinės dienos deglo nešimo ir ugnies įžiebimo ceremonija. Šiemet garbė nešti simbolinę šventės ugnį patikėta olimpiečiams treko dviratininkėms Simonai Krupeckaitei, Miglei Marozaitei, Olivijai Baleišytei, plaukikui Dariui Grigalioniui, boksininkui Vitalijui Karpačiauskui, taip pat treko dviratininkui Vasilijui Lendeliui, krepšininkui Gabrieliui Maldūnui ir futbolininkui Linui Klimavičiui.

Olimpinės dienos misija – visuomenę artimiau supažindinti su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais.

„Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiam ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu. Birželio 3-iąją lauks daugiau nei 100 nemokamų sporto ir pramoginių veiklų.

Visi šventės dalyviai renginio dieną arba iš anksto atsiims dalyvio pasą, kuriame išbandydami įvairiausias rungtis rinks taškus – jie vakare bus iškeičiami į medalius, suvenyrus ir dovanas. Į kai kurias Olimpinės dienos veiklas reikia registruotis iš anksto.

Prieš penkerius metus pirmą kartą Panevėžyje vykusioje Olimpinėje dienoje dalyvavo apie 28 tūkstančius žmonių. Šiemet šventės organizatoriai tikisi dar gausesnio dalyvių skaičiaus.

Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis sako, kad Panevėžys Olimpinei dienai visiškai pasiruošęs.

„Mes jau turime patirties organizuoti Olimpinę dieną. Organizaciniai darbai prasidėjo gerokai anksčiau, o dabar Panevėžys jau visiškai pasiruošęs šiai sporto šventei. Joje  laukiami ne tik mūsų miesto gyventojai, bet ir svečiai iš kitur. Naudodamasis proga kviečiu visus atvykti į renginį ir išbandyti savo gebėjimus kažkurioje jums patinkančioje rungtyje. Olimpinėje dienoje laukiami visi – ir mažamečiai vaikai su savo tėveliais, ir senjorai. Tokio didelio masto renginiai mūsų mieste vyksta ne kasmet, tad kviečiu naudotis proga ir dalyvauti“, – „Sekundei“ sakė J. Jasiukaitis.

Per visą dieną vyksiantį renginį kiekvienas norintis galės nemokamai išbandyti įvairiausias sporto šakas, dalyvauti sporto viktorinoje su Pauliumi Ambrazevičiumi, paklausyti pokalbių su olimpiečiais.

Šioje kasmetinėje sporto šventėje, kuri šįkart vyks pačioje Panevėžio širdyje, Senvagėje,  bus galima ne tik išbandyti daugybę sporto šakų, bet ir pabendrauti su olimpiečiais.

19 valandą Laisvės aikštės scenoje vyks varžybų apdovanojimai. Po apdovanojimų renginį vainikuos nemokamas Eurovizijos dalyvės Monikos Linkytės koncertas bei kino filmo „Gyvenimas per 24 valandas“ seansas po atviru dangumi.

Šventę „Olimpinė diena 2023“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos olimpinis fondas ir Panevėžio miesto savivaldybė.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų