SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

Panevėžyje pastebėtos net dvi lūšys

Panevėžyje pastebėtos net dvi lūšys

Į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta lūšis užsuko pasidairyti į Panevėžį.

Vietiniai pastebėjo šį retą, plėšrų žinduolį maklinėjantį šiaurinėje miesto dalyje – Paliūniškio, S. Kerbedžio gatvių apylinkėse.

Aplinkosaugininkai įspėja pamačius mieste lūšį nesiartinti, o beglobių kačių ir šunų mylėtojus įspėja nepalikinėti jų globotinių nesuvalgyto maisto, pritraukiančio į miestą plėšrūnus.

Apie šiomis dienomis mieste pastebėtą lūšį panevėžiečiai dalinasi informacija socialiniame tinkle. Paliūniškio gatvėje pastebėtas sėlinantis žvėris netgi užfiksuotas ant pastato įrengta vaizdo stebėjimo kamera.

Pranešimo apie netikėtą viešnią teigia sulaukęs ir Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos skyrius.

Jo specialistas Marius Kazlauskas pasakoja, jog šią savaitę S. Kerbedžio gatvėje pastebėtos klaidžiojančios netgi dvi lūšys, tikėtina, motina su savo jaunikle.

SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

Reto plėšrūno vizitas mieste aplinkosaugininko nestebina.

„Prie pat miesto miškai, driekiasi geležinkelis, laukiniam gyvūnui ateiti nėra sudėtinga“, – teigia specialistas.

Visgi nuvažiavę į gyventojų nurodytą lūšių buvimo vietą, aplinkosaugininkai migruojančių viešnių nerado. Šios jau buvo nukeliavusios kitur.

„Žmonėms derėtų nepalikinėti beglobiams gyvūnams skirto maisto.“

M. Kazlauskas

Pasak M. Kazlausko, aplinkosaugininkai neturi informacijos, kad lūšis trauktų atliekų konteineriai. Labiau nei šie jas domina gyventojų šeriamiems beglobiams šunims ir katėms atvirai paliekamas maistas.

„Žmonėms derėtų nepalikinėti beglobiams gyvūnams skirto maisto. Juos pamaitinus, likučius reiktų susirinkti, nes plėšrūnai į miestą ateina ieškodami lengvo maisto šaltinio. Beglobiams gyvūnams paliktos dėžutės su maistu yra lūšių traukos vieta mieste“, – teigė gyvosios gamtos žinovas.

Anot jo, lūšis – plėšrūnas, mintantis kitais gyvūnais, ji gali gaudyti ir pjauti kates. Todėl žmonėms rekomenduojama pasaugoti savo naminius augintinius.

SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

M. Kazlauskas įspėja pamačius lūšį jokiu būdu prie jos nesiartinti. Laukinis gyvūnas, ypač motina su jaunikliu, pajutęs grėsmę gali pulti.

Važiuojant automobiliu pastebėjus lūšį mieste vertėtų signalizuoti, kad išsigandęs žvėris trauktųsi iš miesto.

„Tačiau pirmiausia, kad lūšis išeitų, reikia pašalinti jos traukos objektus – maisto šaltinį“, – teigia M. Kazlauskas.

Kol kas aplinkosaugininkai nėra sulaukę pranešimų, kad Panevėžyje pastebėtos lūšys keltų grėsmę žmonėms. Jei būtų gauta ir tokių signalų, pasak M. Kazlausko, būtų sprendžiama dėl jos išgabenimo iš miesto.

Komentarai

  • Katinas pagavo šermuonėlį jauniklį

    • Atsakyti
  • Katinas pagavo šermuonėlį jauniklį

    • Atsakyti
  • Runkėlis gali kiek nori ant konteinerio kapstytis , o alkaniems žvėreliams tai jau ne …….

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų