Panevėžio SEMC’ui išrinko vadovą

Panevėžio SEMC’ui išrinko vadovą

Naujos kartos muziejui – Stasio Eidrigevičiaus menų centrui – išrinktas nuolatinis vadovas.

Iš trijų kandidačių, atvykusių į konkursą, daugiausia balų, 9,5 iš galimų 10-ies, surinko kultūros projektų kuratorė, panevėžietė Vaida Andrijauskaitė.

Prašymus dalyvauti konkurse buvo pateikę keturi pretendentai į direktoriaus vietą, tačiau vienas jų pranešė persigalvojęs ir neatvyksiantis.

Kandidatus vertino penkių narių komisija: iš Varšuvos atvykęs menininkas Stasys Eidrigevičius, Kultūros ministerijos viceministrė Daina Urbonavičienė, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius ir laikinasis SEMC vadovas Arūnas Astramskas bei Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Konkursantams teko pristatyti įstaigos strateginį veiklos planą, jie turėjo atlikti žodinę-praktinę užduotį – atsakyti į užduotus klausimus bei laukė pokalbis su komisija.

Išrinktoji direktorė 5 metų kadencijai bus paskirta, kai pagal Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymą bus gautas atsakymas iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

„Ateina labai reikšmingi įstaigos etapai: SEMC pastato statybų pabaigimas, įrengimas ir įveiklinimas. O vienas esminių darbų – komandos subūrimas, nes nuo to, kokia ji bus, kaip dirbs, priklausys menų centro sėkmė. Nebejojame, kad Vaidos maksimalizmas, veržlumas, kūrybingumas duos tokį rezultatą, kokio laukia Panevėžys“, – sako A. Čeponienė.

 

V. Andrijauskaitė planuoja nuosekliai vystyti tarptautinį bendradarbiavimą, inicijuoti bendrus projektus, koncentruojantis į Vakarų, Skandinavijos, Pietų Europos meno institucijas, plėtoti kūrybines industrijas, populiarinti pasaulines meno tendencijas, kurti edukacines veiklas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.

V. Andrijauskaitė prieš porą metų grįžo į gimtąjį Panevėžį po daugiau nei dešimtmetį trukusios darbinėmis ir kūrybinėmis patirtimis įspūdingos emigracijos.

Panevėžyje per trumpą laiką ji spėjo išjudinti kultūros lauką visuomenės dėmesio sulaukusiais netikėtais projektais.

Buvusios „Ekrano“ gamyklos teritorijoje Vaida kartu su prancūzu Danu Hermouet sukūrė net 49 hektarus apimantį projektą po atviru dangumi „Dabarties Ekranas“. Jųdviejų atgaivintas į paslaptingą parodinę erdvę pavirto požeminis įmonės „Aukštaitijos vandenys“ vandens rezervuaras.

Pastaruoju metu ji atsakinga už projektus Stasio Eidrigevičiaus menų centre bei J. Čerkeso- Besparnio, arba vadinamosios „Pragiedrulių“ sodybos Skaistakalnio parke, įveiklinimą.

Daugiau apie V. Andrijauskaitę skaitykite ČIA

Komentarai

 • amen centrui, per tuos du metus kol sita vadove dirbo su projektais pasimate labai aiskios kryptys, visuose organizuotuose projektuose dalyvavo isimtinai tik sirdies draugas fotografas, bei pora jaunu ,pradedanciu merginu menininkiu, pati vaida per du metus net nesugebejo susipazinti su mieste esanciais ir kurianciai menininkais, jau nekalbu apie ju itraukima i jos kuruotus projektus, apie rimtas parodas tur but bus galima tik pasvajoti, pakabinti ekrano gamykloje foto tentus, kuriu menine verte gana vidutiniska, tai dideliu ziniu tikrai nereikia, o va surengti parodas, bent jau tokias kokios vyksta daugpilio mark rotko centre tai reikia ziniu ir rysiu, kol kas i tokia vadove ziuriu labai pesimistiskai, na laikas parodys, tik ar to laiko turime ir ar nebus prabanga 5 metu kadencija su 2-3 padejejais , teko matyti semc centro stenda siumeciame artvilniuje,. keista tik kad per 3 dienas prie to stendo nemaciau nei vieno darbuotojo, gal tai super nauja reklamos forma , pastatai stenda ir tepi slides i sona, siap idomu kas buvo dar tie kiti kandidatai, nes su visa pagarba dabartine kulturos skyriaus vadove tai apie kultura supranta tik is maisto banko poziciju, lankomumas ir statistika)))))

  • Tik tikra pagal partija liberali siela gali šitaip apdirbt žmogų ir prisidengt anonimiškumu. Ar nėra šiek tiek gėda? Juolab, kad braižas iki skausmo aiškus 😉 Iki malonių susitikimų 🙂

   • Atsakyti
 • pragiedruliu sodyba per 2 metus jau iveiklino)))))))jai tokio lygio iveiklinimas bus su semc tai ata semcui

 • gal galima butu suzinoti kitu kandidatu asmenybes, ar cia valstybine paslaptis

 • Sveikinimai, Vaida! Ir sveiko proto susiduriant su vidutinybėm ir tamsa – komentarai rodo, kad tokių likę 😉

 • Dieve padėk… tik jis tam ir yra Dievas, kad atsirinktų, kam pyragą, kam botagą… šiaip-į karvės blyną mieliau lipčiau, nei į pareigas tookioje įstaigoje, tiek kontraversijų sukėlusią ir panevėžiečius taip supriešinusią, daugelis jų, aš t.sk. ten turbūt net nežengsiu visai, nebent kokie šviesulai recenzuos, koks ‘nežemiškas rojus’ ten (bus) sukurtas

 • Pagaliau Račkausko sarkofagas turės šeimininkę. Baisus statinys

 • Na, ne tuščioj vietoj tas centras pradės darbą. Pirmiausia panevėžiečiams reikės pamiršti Garsą, o tik tada priprasti prie to balagano, galėjusio stovėti ir kitoj vietoj.

 • man atrodo tas balaganas keis paskirtį – į krematoriumą, bus pelningiau.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų