Panevėžio rajone daugėja plėšrūnų

Panevėžio rajone daugėja plėšrūnų

Baigę vilkų ir lūšių apskaitą girininkai išsiaiškino, kad plėšrūnų Panevėžio rajono miškuose smarkiai padaugėjo.

Panevėžio miškų urėdijos Miško apsaugos inžinierius Kornelijus Alekna teigia, kad Panevėžio rajone vilkai nuolatos negyvena. Čia jie užklysta iš kitų rajonų. Prieš dvejus metus atlikta šių plėšrūnų apskaita parodė, jog Panevėžio krašte buvo vos keli vilkai.

Aplinkos ministerijos nurodymu šiais metais miškų urėdijos kartu su medžiotojais vėl privalėjo skaičiuoti vilkus ir lūšis. Tokie darbai Panevėžio rajone vyko vasario 7 ir 10 dienomis.

Suskaičiavo per dvi dienas

Kiekvienas apskaitos dalyvis turėjo įveikti 10 – 12 kilometrų maršrutą, kur paprastai lankosi plėšrūnai. Šiais metais pasitaikė labai geras oras šiam darbui – iš vakaro pasnigus ryte matėsi nauji vilkų, lūšių pėdsakai. Todėl galima sakyti, kad mūsų skaičiavimai gana tikslūs“, – „Sekundei“ tvirtino K.Alekna.

Jo duomenimis, Panevėžio rajone užfiksuota 16 vilkų ir 12 lūšių pėdsakai. Daugiausia pilkių galėjo slankioti Pyvesos ir Ančiškių girininkijose. Vilkų pėdsakų taip pat pastebėta Krekenavos, Raguvėlės miškuose. Lūšių pėdų aptikta Karsakiškio, Raguvos ir Krekenavos apylinkėse.

Plėšrūnų skaičiuos mūsų kraštuose tikrai padidėjęs. Kad ir kaip gamtos mylėtojai juos globoja, jų daugėja visur“, – teigė K.Alekna.

Visų Lietuvos urėdijų plėšrūnų apskaitos duomenis susumavusi Aplinkos ministerija, kaip ir kasmet, paskaičiuos vilkų medžioklė limitą. Per paskutinį medžioklės sezoną buvo galima nušauti 60 pilkių.

Keliskart daugiau

Medžiotojų ir žvejų draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkas Petras Narbutas įsitikinęs, kad šių žvėrių iš tiesų turėtų būti kelis kartus daugiau.

„Kad vilkų ir lūšių padaugėjo, tai – faktas.  Bet jų turėtų būti daugiau, nei paskaičiuota. Vienoje vilkų gaujoje gyvena 5 žvėrys. O gaujų yra ne viename rajono miške. Lūšių jau taip pat yra kiekviename miške“, – „Sekundei“ aiškino P. Narbutas.

Suskaičiuoti šiuos plėšrūnus per dieną, anot jo, tiksliai neįmanoma. O medžiotojų būreliai esą turi galimybę žinoti realią situaciją.

Apie vilkų ir lūšių gausėjimą, pasak pirmininko, liudija ir jų daroma žala. Praėjusiais metais vilkai papjovė ne vieną avį Miežiškių ir kitose rajono seniūnijose.

„Vilkų daugėja ir jie drąsėja“, – pabrėžė P. Narbutas.

O lūšių plėšrumas dar labiau stebina – medžiotojai užfiksavo, kaip viena jų be jokios baimės dorojo stirną. Šie žvėrys įrašyti į Raudonąją knygą, todėl juos medžioti draudžiama.

Praėjusiais metais Panevėžio rajone sumedžiotas vienas vilkas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų