Tarybos opozicijoje esančių politinių jėgų atstovai surengę spaudos konferenciją apkaltino valdančiąją daugumą ne tik pažeidinėjant opozicijos teises, bet ir trijų miestui svarbių projektų palikimu likimo valiai.

Panevėžio politikoje griaudėja perkūnai

Panevėžio politikoje griaudėja perkūnai

 

Panevėžio tarybos opozicijoje esanti politikos naujokė, seimūno Povilo Urbšio suburto visuomeninio judėjimo atstovė Viktorija Polzunovaitė per vieną dieną išgarsėjo labiau nei kai kurie senbuviai.

Daugumai Tarybos narių patvirtinus opozicijos siūlytus kandidatus į poros komisijų pirmininkus, bet nubalsavus prieš V. Polzunovaitės kandidatūrą į Etikos komisijos vadovus, opozicija trankiai pareiškė, jog Panevėžyje neliko demokratijos.

Opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Žaliųjų partijos bei judėjimo „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovai surengę spaudos konferenciją apkaltino daugumą ne tik pažeidinėjant opozicijos teises, bet ir trijų miestui svarbių projektų – Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų bei stoties pastato atnaujinimo – išbraukimu iš numatytųjų vykdyti už europinę paramą sąrašo ir jų palikimu likimo valiai.

Tokius pareiškimus miesto vadovai pavadino visiška spekuliacija. Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pabrėžė, kad nė vienas projektas nėra dedamas į stalčių – ir autobusų stotis, ir jos prieigos taip pat bus tvarkomos, tik iš kitų finansavimo šaltinių.

Aiškinsis, kodėl brango

Panevėžio tarybos opozicija skambina pavojaus varpais – nauja autobusų stotis bus statoma palikus apleistą dabartinės pastatą.

„Didžiausias paradoksas, jog valdžia tris projektus – senojo autobusų stoties pastato, Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų – išima iš 14-os suplanuotų URBAN projektų sąrašo ir jų pinigus perkelia Laisvės aikštės ir Senvagės sutvarkymo projektams“, – pabrėžė opozicijos atstovė Gema Umbrasienė.

Jai pritarusi TS-LKD narė miesto Taryboje Indiana Grigienė teigė, jog opozicija inicijuos projektų auditą, kad išsiaiškintų, kodėl už europines lėšas tvarkomų miesto teritorijų projektai per pastaruosius keletą metų pabrango, kai kurie – ir 2,6 karto.

„Po atsinaujinimo iškaba paslėptas neskaidrumas. Už 20 mln. eurų paramos buvo numatyta sutvarkyti 14-iolika probleminių teritorijų. Valdžia užvilkino projektų paruošimą ir skiname vaisius, nes 20 mln. eurų nebeužtenka“, – rėžė ir seimūnas Povilas Urbšys.

Posto sieks ir per teismą

Ne menkesnį opozicijos pasipiktinimą sukėlė ir ketvirtadienį Tarybos posėdyje vykęs balsavimas dėl kandidatūros į Etikos komisijos pirmininko vietą.

Pagal teisės aktus, šis postas priklauso opozicijos atstovui. Joje esantys konservatoriai-krikščionys demokratai, žalieji ir judėjimo „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovai į pirmininkus pasiūlė pastarajam priklausančią V. Polzunovaitę – jauniausią, 31-erių Tarybos narę.

Visgi balsuojant ją tepalaikė devyni opozicijos atstovai, o aštuoni, priklausantys daugumai, buvo prieš ir vienas susilaikė.

Tai, kad pusė posėdžio dalyvių nemanė, jog V. Polzunovaitė tinkama vadovauti politikų etikos sargams, opoziciją įsiutino.

„Pademonstruota brutali jėga“, – „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovei atsuktą nugarą įvertino šio judėjimo įkūrėjas P. Urbšys.

Tame pačiame posėdyje buvo tvirtinama ir Antikorupcijos komisijos sudėtis. Opozicija jos pirmininke pasiūlė konservatorę Jurgą Girdzijauskienę. Šios kandidatūrą Taryba patvirtino be išlygų – ją palaikė ir valdančioji dauguma.

Valdantieji neturėjo pretenzijų ir dėl praėjusiame Tarybos posėdyje opozicijos pasiūlytos kito konservatoriaus Mariaus Mališausko kandidatūros į Kontrolės komiteto pirmininkus.

Tačiau dėl daugumai netikusios P. Urbšio politinės bendražygės V. Polzunovaitės opozicija nesirengia nuleisti rankų ir antrą kartą teiks jos kandidatūrą į Etikos komisijos pirmininko vietą. Jei dauguma Tarybos politikų vėl atmes tokį pasiūlymą, opozicionieriai grasina kreiptis į Vyriausybės atstovę Panevėžio apskrityje ir net teismą.

Krikštas pavaduotojai

Pagarbos reikalaujanti opozicija, sukėlusi ažiotažą dėl atmestos V. Polzunovaitės kandidatūros į Etikos komisijos pirmininkus, ketvirtadienį Tarybos posėdyje pademonstravo irgi savotišką supratimą apie politinę etiką.

Tame pačiame posėdyje turėjo būti slaptu balsavimu renkamas administracijos direktoriaus pavaduotojas. Į šį postą valdžia pasiūlė Žibutę Gaivenienę, pastaruosius 11 metų dirbusią Regioninės plėtros departamento Panevėžio apskrities skyriuje, prieš tai vadovavusią bendrovei „Linas Nordic“.

Kandidatei atėjus į tribūną prisistatyti Tarybos nariams, iš savo vietos pakilusi Gema Umbrasienė paliko posėdžių salę.

Paskui ją demonstratyviai iš salės išėjo visa opozicija, tarp jų – ir į Etikos komisijos pirmininkes siūlytoji V. Polzunovaitė, nekreipdami dėmesio į tribūnoje politikams apie save pasakojančią Ž. Gaivenienę. Kandidatės į pavaduotojus prisistatymo kultūringai klausėsi vienintelis opozicijos atstovas konservatorius Maurikijus Grėbliūnas. Jis salę paliko jau išklausęs kandidatės kalbą.

Nepaisant opozicijos protesto, Tarybai užteko balsų, kad Ž. Gaivenienė būtų išrinkta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Stotį tvirtina tvarkysiantys

Opozicijos kaltinimus antidemokratija, aplaidžiu darbu, negebėjimu planuoti ir organizuoti Savivaldybės vadovai vadina pigia spekuliacija bandant surinkti politinius dividendus.

„Pasigirstančios spekuliacijos, neva atsisakoma autobusų stoties ir kitų projektų, yra elementarus panevėžiečių klaidinimas. Nė vieno projekto nėra atsisakoma. Tai, kad dabartinės autobusų stoties pastato konversijai ir naujajai stočiai statyti bus naudojami ne URBAN, kaip buvo planuota, o kiti finansavimo šaltiniai, yra nulemta objektyvių aplinkybių. Kylančios rangos kainos, kurių nebuvo galima numatyti, Savivaldybės siekis visus parengtus projektus įgyvendinti kokybiškai lemia finansavimo pokyčius“, – pabrėžė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Pasak jo, Savivaldybė ir toliau laikosi pozicijos, kad autobusų stoties teritorijai nepakanka tik kosmetinio remonto – būtina ją kompleksiškai sutvarkyti.

Seną miesto gėdą – autobusų stoties dabartinį pastatą rekonstruoti Savivaldybė žada tuomet, kai stotį bus galima perkraustyti į naująjį. Šis, planuojama, duris turėtų atverti jau 2021 metų viduryje.

T. Jukna „Sekundei“ yra teigęs, kad senieną rekonstruojant iš miesto, o ne ES kišenės, neliktų aibės problemų. Mat europinę paramą administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra kėlė reikalavimą, kad pastatas būtų Savivaldybės nuosavybė. Šiuo metu jis – Panevėžio autobusų parko įmonės turtas.

„Mes geriausiu atveju būtume turėję pastatą nusipirkti. O tai reiškė laiko gaišatį pirkimo procedūroms, papildomas išlaidas mokesčiams. Sutvarkyti autobusų stotį yra miesto prioritetas ir mes turime ieškoti galimybių, kaip tą padaryti kiek įmanoma greičiau“, – aiškino T. Jukna.

Pabrango keliskart

Opozicijos argumentus dėl esą įtartinai pabrangusių miesto tvarkymo projektų Savivaldybės vadovai atremia siūlydami pasidomėti rangos darbų išaugusiais įkainiais.

Viešosioms erdvėms tvarkyti – dvylikai URBAN projektų – Savivaldybė gauna apie 20 mln. Eur. Pati planavo prisidėti 7,5 proc. Visgi jau dabar aišku, kad miesto indėlis bus keturiskart didesnis – apie 30 proc.

„Visa Lietuva per dvejus metus stengiasi panaudoti europines lėšas, o tai sukėlė ir medžiagų, ir rangos darbų kainą. Nusipiginti galime sumažinę projektų apimtis, kažką iš jų išbraukę, bet gero efekto neturėsime. Geriau šiuo metu ieškoti papildomų finansavimo šaltinių, bet įgyvendinti tai, kas užsibrėžta“, – sako T. Jukna.

Kad statybos rinkoje dabar išgyvenamas pakilimas kirto per kišenę savivaldybėms, sutinka ir patys rangovai.

Laisvės aikštę už 6 mln. Eur rekonstruosiančio PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius „Sekundei“ yra teigęs, jog tokių europinių projektų problema – didelės laiko sąnaudos, tai turi įtakos ir kainai.

„Statybos rinkai dabar pakilimo etapas. Laikas eina ir rinka keičiasi. Šiandien nėra nieko pastovaus, ypač statybų rinkoje, kur kainos tai kyla, tai krenta. Įvertinkit, kiek per pastaruosius metus pabrango vien nekilnojamasis turtas“, – kalbėjo D. Gesevičius.

Komentarai

 • Klausiau tarybos posėdžio ir girdėjau. Prisistatanti į etikos pirmininkus kandidatė Polzunovaitė nukalbėjo apie jai būdingus rožinius akinius. Vėliau apie Polzunovaitę pakalbėdama Umbrasienė akcentavo Polzunovaitės būtent jauną amžių.
  Ar etikos komisijos pirmininkui nėra reikalingi patirtis ir objektyvumas?????????????????????????
  Va tai ir rodo kad dauguma ne tik supranta, bet ir atidžiais girdi tai ką opozicija kalba.

  • Atsakyti
  • Apie ką jūs kalbat? Gal įvardysit bent vieną „objektyvų“ Tarybos narį, a? O kaip matuojat patirtį? Pagal amžių? Juokinga. Jei argumentas būtų, kad kandidatė pati neetiška, suprasčiau. Bet praėjusią mero kadenciją etikai vadovavo pats „etiškiausias“ Tarybos narys – M. Leliukas. Gyvenimėlis…

   • Duktyte Viktoryte, kai kiti žmonės kalba, tai kitą kartą pabūk protingesnė, neišeik taip demonstratyviai, pasėdėk tas kelias minutytes. Nu negražu ypač tada, kai moteris prisistatanti kalba.

    • Viktorija prižiūrės etiką ne savo, bet visų kitų gi. Skirtūmas aiškus?

   • kai Polzunovaitė yra Seimo nario politinio pasitikėjimo padėjėja tai tada patirtį kaupia ne pagal nugyventus metus?
    eiliniai civiliokai ne iš seimo ir ne su seimu susiję tai kitaip

    • Atsakyti
    • politinių statytinių

     • teatriukas ar nebrandžių kaprizai?

    • dirbi radijuje ir esi nesusijusi su visuomenės informavimo priemonėmis?
     patikėjau, tvirtai patikėjau kaip ir tvirtai patikėjau tuo kad buvusių … būna

     • Atsakyti
  • IŠĖJO KANDIDATEI Į DIREKTORIAUS PAVADUOTOJUS TRIBŪNOJE KALBANT?????????????????
   ETIKOS ŽVAIGŽDYNAS!

   • Dauguma iš salės neišėjo Urbšio padėjėjai Polzunovaitei tribūnoje kalbant?

  • Atimti iš daugumos balsavimo teisę visais klausimais !

   • Atsakyti
 • Jukna: „autobusų stočiai…bus naudojami ne URBAN, kaip buvo planuota, o kiti finansavimo šaltiniai…“ Kokie kiti? Biudžeto? Iš kokios srities bus atimtos tos lėšos? Kiek suprantu, tai jau, geriausiu atveju, 2020 m. biudžeto reikalas. Taigi kieno sąskaita bus statoma stotis, turėjusi stovėti iš URBAN lėšų? Pabrango ranga, medžiagos? Beveik 3 kartus?! Na, kam taip mus mulkinti?

  • Atsakyti
  • dar užvakar miesto biudžetas padidėjo papildomais 2 milijonais eurų. Kai nevagia, tai ir pakanka viskam.
   įdomiau yra ką iki 2015 metų konservukas Vitaliukas tooooooooooooookio nuveikė, kad miesto skolą iki 25 milijonų eurų davarė???
   Šitaip puikiai besitvarkantis Račkauskas ne tik darbus darė, bet ir tos senos skolos iš 25 milijonų net 20 milijonų padengė.

   • Meluojate (o gal esate klaidinamas), ponas/ponia, Vitaliuko (kaip jį vadinate) laikais, po Vadopolo, miesto skola mažėjo. Pažiūrėkite dokumentus, o ne taukškite Urbšio kelerių metų citatomis.

    • ar kultūringas veidas buvo kaukė, ar politika taip greitai žmones pakeičia?

     • Kad Bakanauskas išpėdins kai kalba MOTERIS.
      Ar liaudies kultūra yra tik „Kepurinė“, languoti sijonai ir nulis galancijos?

     • Grėbliūnui pagarba!
      Genetika pasimato kritinėmis akimirkomis. Bandos poelgiai kažkodėl šiukštūs.
      Pagarba Grėbliūnui. Jis irgi išėjo iš salės, bet išėjo tada, kai tribūnoje prisistatanti moteris pabaigė kalbėti.

   • buvom pas mera, sakė, kad biudžetas sumažėjęs, šiuo metu nebūna papildomų lėšų, o čia o-ho-ho, papilnėjo 2 milinojais, na laikykis Mykoliuk

    • Atsakyti
  • reikia pasakyti, kad prarastas finansavimas yra umbrasienės veiksmu rezultatas. Dabar ponia pirstu rodo i kitus. Nederetu. Objektyvu butu teisine tvarka oateikti ieskini uz prarastus metus ir finansavima.

   • Atsakyti
 • baikit kištis ir nesamones pliaukšti iš seimo aukštumų Mateli Urpši ir Rasele. LIETUVOJE ir duonelė, ir mėsytė, ir sviestukas, ir batai žodžiu viskas viskas PABRANGO nuo euro įvedimo kartais! Gana jūm padebesiuos nieko apie šią žemelę nesusigaudyt.

  • Atsakyti
  • Blyn duokik man tą seimūno algytę tai ir aš kainų nesuvoksiu apie pabrangimą nesiorientuosiu 🙂 🙂 🙂
   O europarlamentarinė alga ……………………………………………. blyn

  • ir įves Matelis Panevėžį karinę padėtį…

   • 1 europarlamenras, 2 seimo nariai viename geografiniame ir administracinaime taške.
    Grasinantis tonas.
    Ar savivalda savarankiška????????????????????????????????????
    Ar seimo ir europos parlamento narių įtaka beribė???????????????????????
    Kur galios ribos??????????????????????????????????????????

    • Atsakyti
   • jeigu pist – greičiau
    Matelis. koks variantas – pyst ar pist?

    • žodis rodo žmogų…

  • praturtėtum kaip Urpšys senelio ŽEMĘ pardavęs tai ir tu pabrangimo nejaustum

 • įsiminsiu tos kompany iš foto veidelius pavardes tai ir žinosiu už ką daugiau į niekur nebalsuosiu.
  Mėnuliui atsparumo testas.

  • adekvatumo testas

 • Pamynei rinkėjų valią kai miesto tarybos nario mandato atsisakei dėl pasėdėjimo seime. Tai ko po Panevėžio savivaldybę vaikštai??????????????????????????????????????????????
  Seimo durys Vilniuje !

  • važiuok brangusis Vilniun važiuok

 • menševizmas tai mažumos diktatas daugumai

  • Atsakyti
  • po prakištų rinkimų perteklinės energijos transformacija į perkūną ir į žaibą

 • jis tvirtina, kad projektai bus igyvendinti, juk jis zino galimybes ir biudzeta o ne isterikuojantieji kurie viso labo yra tarybos nariai..

  • Atsakyti
 • ar yra dar kita tokia savivaldybė kurioje tiek tarybos narių dirba kitose politinėse institucijose?
  Polzunovaitė kaipo Urbšio padėjėja seime, Girdzijauskienė kaipo Juknevičienės padėjėja seime buvo (ar europarlamente irgi yra/bus?). Mališauskas Kupiškio savivaldybėje dirba.

  • Rajone gražiai gyvena Leliukas, gražiai gyvena Indiana, gražiai gyvena Girdzijauskienė.
   Kas nepaeina rajone tas paeina miestui?

 • STABDYT STATYBAS ! STABDYT visokius rausimus, visokius asfaltavimus! Stabdyt!
  STOP ! STOP ! STOP ! STOP ! STOP ! STOP ! STOP !
  Aptverkite miestą mūsų visų širdžių juosta su aiškiu dideliom raidem parašimu STOP !

  • per atstumą primenu telef. 003

   • Atsakyti
 • Ar Urbšiui proteguoti savo pavaldinę Polzunovaitę yra etiška?
  Ar seimo nariui nepotizmas dera?

  • Atsakyti
  • virš seimo nario – tik dangus

   • Atsakyti
 • Mero kėdę Indianai. Trečia vieta rinkimuose verta to. Ir vyskas bus ok.

 • „Pademonstruota brutali jėga“, – „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovei atsuktą nugarą įvertino šio judėjimo įkūrėjas P. Urbšys.

  Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/panevezio-politikoje-griaudeja-perkunai/#comment-61381

  • Atsakyti
  • Jo pavaldinę išnešė? jo pavaldinę apspjaudė? jo pavaldinę paėmė įkaite?

  • ar čia nėra viešų ir privačių interesų pažeidimo Urbšio atveju? Juk Polzunovaitė yra jam pavaldi

   • būk seimo nario padėjėjas – ir tau durys visur atsivers
    kas gimė kolūkio pirmininko šeimoje – tam irgi sleksčių nėra
    Ar ne Urbšys suprotegavo į seimą Ramūną????????????????????????????????????

 • Seimo narys proteguoja savo padėjėją ir grūda ją į komisijos pirmininkus? Tai gal galėtų VTEK ir Seimo etikos komisija pasidomėt? Jau nekalbant apie tai, kad pučia miglą apie projektus, pats nesuprasdamas arba nenorėdamas suprast. Jau nekalbant, kad atsisakė tarybos nario mandato ir liko minkštesnėje Seimo nario kėdėje. Tai kas darysis, kai į seimą nebeišrinks?

  • 1. Komunizmas.
   2. URBŠYS NEPIKTAS.
   3. Studentas turi pinigų.

   • Atsakyti
   • Dabar galvoju ar klystu, jeigu pradedu tikėti tais, kurie man sakė, o sakė tai kad Viktorija Polzunovaitė ne kartą yra verkusi dėl Povilo Urbšio „nepiktumo“?

 • Seimūnai ir europarlamentarė daro spaudimą savivaldai tai jau labai rimtas demokratijos pažeidimas, Poviliukas niekaip negali suprasti, kad jis jau praeitis ir niekas jo neklauso, nei seime, nei savivaldybėje

  • Povilas te įsimena kad arba tegu patraukia jis šalin rankas nuo demokratijos, arba lauks marginališkų politikierių patvorys.

 • Kas kaip norėjo, tas taip ir pabalsavo . Nuo kada europarlamentarei Juknevičienei ir seimo nariams Mateliui su Urbšiu, taip pat tarybos nariams Grigienei Indianai ir Rimui Ridikui leista kvestijonuoti BALSAVIMO LAISVĖS PRINCIPĄ?
  Čia koks Tatarstanas ar čia laisvų žmonių šalis?
  Argi ne DEMOKRATIJA PAVOJUJE dėl aukščiau mano įvardytų veikėjų savivaldžiavimo?

  • Atsakyti
  • 6. Draudžiama tarybos narį persekioti už balsavimą.
   Poviliuk, Poviliuk, ar ne per garsiai perskonferencijoje ant konkrečių tarybos narių viešai prisiburnojai?
   Ar ne tikslinis buvo Raselės, kuri seniai Tave perkrimto ir perprato, pritarimas viską filmuoti ir viešinti per internetą?
   Raselės strategija taikli, nes kuo labiau prisivels ir įklimps Poviliukas, tuo aktyvesnis jisai pataps.

   • Atsakyti
   • gina ir saugo seimo narį Urbšį

    • Atsakyti
    • Bet žmogiškas etiketas neleidžia niekam pademonstruoti nepagarbą moteriai Gaivenienei !
     Jeigu tribūnoje būt kalbėjęs vyras iš leimens ir iš stuomens, ar tada irgi visi didžiavyriai leliukai, ridikai, vitaliukai, bakanauskai būtų vorele vienas paskui kitą išeidinėję?

     • Su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi.
      Pradedu lenkti ant pirštų, kuo gi Leliukas ir kartu Ridikas su Bakanausku tampa panašūs.

 • ,,Demokratijos šventė“ tęsiasi …
  Pankevičiau, pas draugus vėl nebevaikščiok

 • Kas gi vyšnia ant šito torto?

 • Kai toje pažioje tribūnoje lygiai tokiame posėdyje prisistatinėjo kandidatas į direktoriaus pavaduotojus VYRAS, tai nei vienas tarybos narys iš salės neišėjo, o kai MOTERIS, tai visa grupė tarybos narių tarp kurių ir Leliukas ir Ridikas ir Bakanauskas išėjo. Kai vyras, tai jam netrukdo, jo neblaško, jam nepagarbos neparodo, o kai moteris, tada galima kad ir chamiškai?
  Diskriminacija pagal lytį – vienžu, kaip profesorius sakydavo..

  • Atsakyti
 • Jokioms naujoms statyboms autobusų stoties nepritariame, nes mes Panevėžiečiai , turime gerai pastatytą autobusų stotį, tik ją reikalinga restauruoti, nes seniai remontuota, NAUJAI STATYTI AUTOBUSŲ STOTĮ – NEREIKALINA

  • Atsakyti
 • Esu eilinė panevėžietė ir iš to, ką perskaičiau, supratau, kokios didelės pagarbos vertas Grėbliūnas. Nepasiduoti bandos jausmui, išlikti kultūringam net tokiomis aplinkybėmis, kai banda šaukia, kad normalu ignoruoti kalbančią moterį, reikia didelės brandos. Tas žmogus būtų tinkamas būti valdžioje, savo inteligencija jis to nusipelnė.

  • Atsakyti
 • Išeiti iš posėdžių salės yra normalus politikoje veiksmas. Nuo senų seniausių laikų. O štai rėžti kalbas absolventams, kai pateikti kaltinimai sunkiais nusikaltimais, senajame demokratijos pasaulyje vargu ar priimtina. Tad gal pakalbėkime apie pozicijos etiką – čia tikrai yra apie ką.

  • Kai nebėra argumentų, piktintis galima net ir prastu oru. Kuo šiuo konkrečiu atveju – opozicijos išėjimu demonstruojant nepagarbą kalbančiam žmogui -dėtas meras ir jo teismas? Suprasčiau, jei tribūnoje būtų stovėjęs ir kalbėjęs jis, bet čia opozicija pažemino kandidatę į pavaduotojus, nors šioji dar nė dirbti nepradėjo ir tikrai nespėjo nieko prisidirbti. Oi etika etika…

 • Na, čia Račkausko atsinaujinanti chebra demonstruoja nepagarbą opozicijai. Išrinkome įtarimais aptekusį merą, tai tokį vadovavimą ir turime

  • O gal opozicija demonstruoja nepagarbą į etikos komisijos pirmininkes siūlydama urbšio padėjėją, tuo nedviprasmiškai parodydama, kad ne etika, o politinių sąskaitų ir nuoskaudų suvedinėjimas yra ir bus svarbiausia?

Rodyti visus komentarus (63)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų