P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžio mariose įspūdingas reginys: varžosi irklentininkai

Panevėžio mariose įspūdingas reginys: varžosi irklentininkai

Panevėžyje šiandien startavo pirmą kartą mieste organizuojamos Lietuvos atvirosios irklenčių taurės ir Baltijos šalių irklenčių taurės antrojo etapo varžybos.

Pirmasis Baltijos šalių čempionato etapas įvyko Liepojoje, Latvijoje, o trečiasis, finalinis, laukia kitą mėnesį Trakuose.

Į Panevėžį suvažiavę irklentininkai „Ekrano“ mariose varžysis sporto ir liaudies klasėse, keturiose distancijose. Sporto klasėje dalyviams teks įveikti 500 metrų techninio sprinto ir 10 kilometrų rungtis. Liaudies klasėje visi norintieji ir spėjusieji užsiregistruoti galės jėgas ant vandens išbandyti 1,2 kilometro bei 1 kilometro „drakono“ rungtyse.

Ilgesnių nei standartinės irklenčių, vadinamų drakonais, plaukimo rungtis sulaukia itin didelio susidomėjimo. Jos pasižymi nenuspėjamumu, nes visi dalyviai į ketvertų komandas suskirstomi burtais, taigi nežinoma nei savo, nei būsimų varžovų galimybių.

„Teko aplankyti daugybę šalių ir dalyvauti įvairiuose irklenčių turnyruose, todėl galiu pasakyti, kad sutvarkytos Panevėžio marių pakrantės ir pačių marių išplėtota infrastruktūra yra išties aukšto lygio.“

A. Nersesianas

Renginio organizatoriai federacija „SUP LT“, „Wake Panevėžys“, Latvijos ISA federacija bei iniciatorius Artūras Nersesianas – buvęs garsus triatlonininkas, o dabar vandens sporto šakų populiarintojas, džiaugiasi, kad pandemija nesugriovė irklentininkų pasirodymo Panevėžyje.

„Teko aplankyti daugybę šalių ir dalyvauti įvairiuose irklenčių turnyruose, todėl galiu pasakyti, kad sutvarkytos Panevėžio marių pakrantės ir pačių marių išplėtota infrastruktūra yra išties aukšto lygio“, – gyrė A. Nersesianas, pasak kurio žiūrovai, patogiai įsitaisę ant kranto kalvelių, galės stebėti visas varžybas, o ne tik starto ir finišo akimirkas. O taip pat turės galimybę apžiūrėti bei įvertinti čempionato dalyvių irklentes.

„Norisi, kad žmonės daugiau sužinotų apie irklenčių sportą ir juo susidomėtų. Tikimės, kad renginys praeis sklandžiai, ir tai bus gera pradžia, kad varžybos ateityje būtų dar profesionalesnės ir įsimintinesnės“, – pridūrė A. Nersesianas.

Etapas Panevėžyje sutraukė apie dvi dešimtis aukšto meistriškumo sportininkų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos.

Galerija

Komentarai

  • Negaliu patikėti, kad tai vyksta PANEVĖŽYJE! Jaučiuosi lyg gyvenčiau pamary. Liuks!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų