Panevėžio lengvaatletė A. Mackevičiūtė pasiekė varžybų rekordą

Panevėžio sporto centro lengvaatlečiai dalyvavo Biržuose vykusiame vaikų ir jaunučių varžybų „Aukštaitijos taurė 2024“ paskutiniame V-ame etape. Sportininkai ne tik džiugino puikiais rezultatais, bet ir varžybų rekordą pasiekė būtent panevėžietė.

Mergaičių amžiaus grupėje šuolio į aukštį rungtyje dalyvavusi Austė Mackevičiūtė peršoko į 1 m 63 cm iškeltą kartelę ir pasiekė varžybų rekordą. Ši sportininkė vasarį vykusiose varžybose taip pat buvo pasiekusi rekordą – tąkart mergina peršoko į 1 m 55 cm iškeltą kartelę.

60 m distanciją per 8,33 sek. įveikusi Liepa Valikonytė užėmė pirmąją vietą, Elzė Rasiulytė (8,87 sek.) buvo trečia, Saulė Likšaitė – ketvirta, Saulė Burškytė ir Rapolas Dudėnas – penkti. 60 m barjerinio bėgimo rungtyje dalyvavusi Ignė Stakauskaitė (10,35 sek.) ir Danielius Armokas (10,42 sek.) finišo liniją kirto pirmi. 200 m distanciją Liepa Valikonytė (27,53 sek.) ir Danielius Armokas (28,94 sek.) įveikė antri, Elzė Rasiulytė (29,65 sek.) – trečia, Saulė Likšaitė ir Rapolas Dudėnas – ketvirti. 500 m distancijoje Aira Šlekytė užėmė antrąją vietą (1 min. 33 sek.), Meda Revotaitė (1 min. 34 sek.) – trečiąją. Šuolio į tolį rungtyje nušokusi 4 m 84 cm Ugnė Šteinaitė užėmė pirmąją vietą, antra vieta priklausė Ignei Stakauskaitei (4 m 67 cm), ketvirta – Martynai Dubauskaitei, penkta – Pauliui Janikūnui. Rutulio stūmimo rungtyje įrankį 12 m 78 cm nustūmusi Ugnė Šteinaitė užėmė pirmąją vietą, Justė Mašalaitė buvo ketvirta.

Jaunučių grupėje 100 m barjerinio bėgimo rungtį per 20,06 sek. įveikusi Evita Vidzėnaitė užėmė trečiąją vietą, Liepa Mėlynytė finišavo ketvirta. 110 m barjerinį bėgimą Jokūbas Kaminskas įveikęs per 18,79 sek. iškovojo antrąją vietą. 100 m distancijoje trečias atbėgo Julius Aukštikalnis (12,26 sek.), Sofija Pavlijutė buvo ketvirta, Emilija Celiešiūtė – penkta, Aurėja Mackevičiūtė – šešta, Uršulė Šveinauskė – septinta. 200 m distanciją pirma įveikė Emilija Celiešiūtė (28,50 sek.), antri buvo Aurėja Mackevičiūtė (28,61 sek.) ir Julius Aukštikalnis (24,83 sek.), trečias – Lukas Mažukna (25,37 sek.), ketvirti – Aušrinė Markauskaitė ir Almantas Arelis, penkti – Uršulė Šveinauskė bei Emilijus Dūda. 800 m distancijoje antras atbėgo Ugnius Janušauskas (2 min. 18 sek.), penktas – Arnas Lukoševičius. Šuolio į aukštį rungtyje peršokusi į 1 m 40 cm iškeltą kartelę Liepa Mėlynytė užėmė antrąją vietą. Į tolį nušokęs 5 m 86 cm Rapolas Juknius užėmė pirmąją vietą, šioje rungtyje dalyvavusi Paulina Ramanauskaitė buvo penkta. Rutulio stūmimo rungtyje pirmos vietos atiteko Rugilei Tupalskytei (9 m 17 cm) ir Artūrui Šerpyčiui (12 m 47 cm), Arnas Bartusevičius užėmė ketvirtą vietą. Minėtus sportininkus varžyboms ruošia Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos treneriai Aldona Dobregienė, Remigijus Jakubauskas, Kristina Sabalytė, Brigita Šaučiūnaitė, Gytis Krivickas ir Rimvydas Smilgys.

Kaune vyko Baltijos šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių daugiakovų komandinis čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės sudėtyje savo amžiaus grupėse dalyvavo ir keturi Panevėžio sporto centro ugdytiniai – Smiltė Paukštytė, Gilija Mėlynytė, Neda Vidzėnaitė ir Aidas Armokas. Kaip teigia lengvosios atletikos trenerė Aldona Dobregienė, minėti sportininkai varžybose pasigerino asmeninius rezultatus, o geriausiai iš jų pasirodė Smiltė Paukštytė, kuri septynkovėje užėmė penktą vietą. Sportininkei reikėjo įveikti 100 m barjerinio bėgimo, šuolių į aukštį bei tolį, rutulio stūmimo, ieties metimo, bei 200 ir 800 m bėgimo rungtis.

Šiandien jauniausi Panevėžio sporto centro lengvaatlečiai varžosi Alytuje vykstančiame Lietuvos lengvosios atletikos vaikų čempionate, o rytoj, birželio 6 d., Panevėžyje vyks atviras lengvosios atletikos jaunių, jaunučių ir jaunimo čempionatas.