Panevėžio jaunieji krepšininkai – Lietuvos čempionai

Dvi dienas Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje karaliavo krepšinis – savaitgalį vyko finalinės Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) A diviziono merginų ir vaikinų U14 kovos. Čia dėl stipriausiųjų titulo varžėsi net dvi Panevėžio sporto centro komandos – trenerių Ilonos Rimšienės ir Justo Četkausko ugdomi jaunieji krepšininkai. Po atkaklios kovos abi komandos tapo MKL U14 čempionėmis.

Pirmosios į krepšinio aikštelę išbėgo trenerės Ilonos Rimšienės ugdytinės, kurios susitiko su V. Knašiaus KM I ekipa. Pralaimėję pirmąjį kėlinį panevėžietės daugiau nebeatidavė sėkmės į priešininkių rankas ir susikrovę solidžią persvarą bei įveikę priešininkes iškovojo kelialapį į finalą kovoti dėl pirmos vietos 101:80 (27:31, 17:10, 32:17, 25:22). Kitą dieną vykusiose varžybose panevėžietėms pasikartojo beveik tas pats scenarijus – krepšinio aikštelėje susitikus Šiaulių KA „Saulė“ – „Domo baldai“ atstoves pirmas kėlinys baigtas ne mūsiškių naudai, o antrame kėlinyje priešininkes Panevėžio sporto centro merginų komanda sutriuškino net 17 taškų persvara.

Trečiame kėlinyje triumfavo taip pat panevėžietės. Ir nors paskutinis kėlinys baigtas ne mūsiškių naudai, šiauliečių įgyta vos kelių taškų persvara ženkliai neįtakojo rezultatų – Panevėžio sporto centro U14 komandos merginos tapo MKL čempionėmis 82:71 (20:23, 27:10, 25:22, 10:16).

Varžybose puikiai žaidė bei daugiausiai taškų pelnė Urtė Gurevičiūtė ir Ieva Šiškinaitė.

„Didžiuojuosi mergaitėmis, jos tikros šaunuolės. Treniruočių metu atliktas sąžiningas darbas davė rezultatų – tapome MKL U14 merginų čempionato nugalėtojomis. Noriu padėkoti Panevėžio sporto centrui už gražų renginį, man talkinančiai trenerei Rimai Daunienei, mus visada palaikantiems tėveliams“, – kalbėjo trenerė Ilona Rimšienė.

Tomis pačiomis dienomis „Kalnapilio“ arenoje vyko ir MKL U14 vaikinų A diviziono čempionatas, kuriame puikų žaidimą demonstravo Panevėžio sporto centro krepšinio trenerio Justo Četkausko ugdytiniai. Pirmas varžybas panevėžiečiai pradėjo su Sostinės KM I – „Aibė“ ekipa. Žaidimas abiem komandoms gerokai patampė nervus, tačiau panevėžiečiai susikaupė ir pasipriešino vilniečiams, taip iškovodami kelialapį į kovą dėl pirmos vietos 75:70 (17:24, 22:6, 17:26, 19:14). Į finalą panevėžiečiai atėjo žaisti nusiteikę karingai. „Kalnapilio“ arenos aikštelėje susitikę Nacionalinės KA vaikinus pirmus tris kėlinius neleido prasiveržti į priekį ir tik ketvirtą kėlinį leido laimėti priešininkams. Rezultatu 102:86 (34:19, 30:26, 21:18, 17:23) įveikus priešininkus Panevėžio sporto centro krepšinio trenerio Justo Četkausko ugdoma U14 vaikinų komanda tapo MKL čempione.

Į geriausiųjų žaidėjų penketuką pateko Raigardas Motiejūnas ir Jokūbas Krikščiūnas.

„Abi dienos buvo labai sunkios, vaikinai žinojo, kad atvyko į rimtą kovą, bet finale daug kas priklauso ir nuo sėkmės. Finalo ketverte jau taip būna, kad užtenka vieno klaidingo metimo ir rungtynės gali imti klostytis ne mums palankia linkme. Šįkart varžybos vyko namuose, pirmą rungtynių dieną puikiai sužaidėme ir patekome į finalą, o finale susigrąžinome prieš du metus MKL čempionate laimėtą taurę. Labai tuo džiaugiamės“, – sako treneris Justas Četkauskas.

Šį savaitgalį dar viena jungtinė Panevėžio sporto centro ir R. Sargūno sporto gimnazijos komanda vyko į Klaipėdą, į finalines MKL merginų U18 A diviziono varžybas. Šią komandą treniruoja Rima Daunienė ir Ilona Rimšienė.

Panevėžiečių pradėta kova su Vilniaus KM I ekipa po pirmojo kėlinio žadėjo gerus rezultatus, tačiau šįkart merginoms sėkmingas buvo tik pirmas kėlinys. Likusius tris kėlinius laimėjus priešininkėms rungtynės baigtos rezultatu 53:78 (17:13, 10:23, 14:20, 12:22) ne mūsiškių naudai. Kitą rungtynių dieną į kovą dėl bronzos medalio stojo panevėžietės ir Kauno KM „Žalgiris“. Šįkart mūsiškės nebepaleido sėkmės iš savo rankų ir pirmame kėlinyje net 23 taškais įveikę priešininkes neleido joms daugiau prasiveržti į priekį.

Kauno žaidėjas įveikus rezultatu 86:55 (31:8, 14:12, 20:21, 21:14) jungtinė Panevėžio sporto centro ir R. Sargūno sporto gimnazijos komanda iškovojo bronzą.

„Reguliariajame sezone buvome antros, tad ir finalinėse rungtynėse tikėjomės užimti šiek tiek aukštesnę vietą. Vis dėlto džiaugiamės – mūsų rankose bronza, merginos šaunuolės, kovėsi kiek įstengė. Galbūt šįkart laimėti aukštesnę vietą koją pakišo tai, kad per visą MKL čempionato sezoną laimėdavome rungtynes bei galvojome, kad ir šįkart taip bus, o finale visos komandos buvo nusiteikę itin kovingai, visos buvo pasiruošę tapti čempionėmis“, – kalbėjo trenerė Rima Daunienė.