Panevėžio irkluotojai sėkmingai pradėjo varžybų sezoną

Savaitgalį Marijampolėje vykusiu Lietuvos ilgų nuotolių baidarių ir kanojų irklavimo čempionatu atidarytas irkluotojų sezonas. Čempionate dalyvavę Panevėžio sporto centro ugdytiniai namo grįžo pasidabinę visų spalvų medaliais.

„Norint pirmiems įveikti ilgus nuotolius reikia gero fizinio pasirengimo, tad šis čempionatas kartu yra ir jėgų patikrinimas, kaip pasiruošta per šaltąjį sezoną. Nepaisant to, kad tai buvo tik pirmos šio sezono varžybos, Panevėžio irkluotojai finišavo užtikrintai – net trys jų tapo Lietuvos čempionais. Tai teikia daug vilčių gerai pasirodyti artėjančiose varžybose Trakuose“, – sako Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Puikų pasirengimą varžybose pademonstravo nuolat aukštus rezultatus rodanti Kotryna Glemžaitė. 5000 m nuotolį jaunių grupėje sportininkė įveikė per 22 min. 46 sek. ir iškovojo pirmąją vietą. Nuo jos vos per sekundę atsilikusi Rasa Vaičikonytė laimėjo antrąją vietą. Toje pačioje amžiaus grupėje irklavusi Liucija Railaitė iškovojo trečiąją vietą.

Daugiausiai irkluotojų varžėsi berniukų grupėje, tačiau nepaisant gausaus dalyvių būrio Gintaras Laskovas 2500 m nuotolį įveikė per 11 min. 33 sek. ir užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Jaunučių grupėje startavusi Indrė Savickytė 5000 m nuotolį įveikė greičiausiai (24 min. 33 sek.) bei iškovojo čempionės vardą. Toje pačioje amžiaus grupėje irklavęs Domantas Gritėnas neleidęs priešininkui iš Klaipėdos pagalvoti apie galimybę jį aplenkti laimėjo antrąją vietą (22 min. 23 sek.). Kanojas 5000 m nuotolyje irklavę broliai Dovydas ir Danielius Gauriai pasidalijo prizines vietas – Dovydas iškovojo antrąją (23 min. 35 sek.), o Danielius – trečiąją (23 min. 48 sek.) vietas.

Iš viso čempionate dalyvavo per 120 irkluotojų iš Panevėžio, Kauno, Elektrėnų, Klaipėdos, Šiaulių, Plungės, Vilniaus ir Visagino.

Panevėžio sporto centre baidarių ir kanojų irklavimo treniruotes veda Dalia Vaičikonienė, Vytautas Vaičikonis, Edita Simonaitytė bei Pavelas Bespalovas.