P. Židonio nuotr.

Panevėžietis stebina kolekcionuojamų ženkliukų gausa (foto galerija)

Panevėžietis stebina kolekcionuojamų ženkliukų gausa (foto galerija)

Pirmasis futbolo klubo „Ekranas“ prezidentas Aleksandras Michelsonas penkiasdešimt metų kolekcionuoja futbolo ženkliukus. Visoje šalyje žinomas numizmatas jų turi sukaupęs jau keliolika tūkstančių.

Daugiausia iš visų Lietuvos numizmatų ženkliukų futbolo tema surinkęs Aleksandras Michelsonas sustoti neketina. Šiuo metu absoliučiai visų pasaulio šalių futbolo federacijų ženkliukus savo kolekcijoje turintis panevėžietis kupinas naujų idėjų.

Apsilankius A. Michelsono namuose akys raibsta nuo kolekcionuojamų daiktų. Čia ne tik tūkstančiai ženkliukų, bet ir gausybė kitų atributų futbolo tema – gairelės, plakatai, šalikai, lėkštės, stiklinės, nuotraukos, rungtynių protokolai, programėlės, bilietai.

A. Michelsonas pasakoja kolekcionavimu susidomėjęs prieš kelias dešimtis metų.

„Kolekcionuoti futbolo ženkliukus pradėjau prieš penkiasdešimt metų, bet itin didelis noras rinkti juos pakilo 1993-iaisiais. Tada futbolo klubui „Ekranas“ antrą kartą tapus Lietuvos čempionu, teko vykti į Ženevą, kur buvo traukiami Europos taurės burtai. Šveicarijoje iš arčiau susipažinau su kitų klubų vadovais, šie man padovanojo savo komandų ženkliukus. Kasmet ši aistra tik stiprėjo, o dabar jau visi mane pažįstantys žino, jog tai mano neatsiejama gyvenimo dalis“, – „Sekundei“ kalbėjo A. Michelsonas.

Dovana miestui

Buvęs FK „Ekranas“ prezidentas norėjo, kad jo kolekcijos dalis būtų prieinama ir platesnei auditoriai. Pirmą rėmą, kuriame buvo keli šimtai ženkliukų, panevėžietis 2011 metais padovanojo Viliaus Variakojo sporto mokyklai. Tame stende visi esantys ženkliukai susiję tik su Panevėžio sportu. Žinomas bokso treneris Julius Kibas bei praeityje garsus stalo tenisininkas Povilas Bagužis patikėjo savo sukauptus ženkliukus žinomam numizmatui, šis parengė puikius stendus.

Prieš keletą metų „Kalnapilio“ (tuometėje „Cido“) arenoje atidaryta sporto ekspozicija, kuriai tris rėmus paruošė ir padovanojo A. Michelsonas. Šiuose stenduose atsispindi trijų garsių panevėžiečių, sporto meistrų futbolininkų Simono Šeiboko, Stanislovo Danisevičiaus ir Virginijaus Baltušniko karjeros etapai.

Praėjusių metų pabaigoje futbolo akademijos „Panevėžys“ patalpose atidaryta ekspozicija „Panevėžio futbolui 100 metų“.

Čia galima susipažinti su komandomis, kurios per šimtą metų tapo Lietuvos futbolo čempionėmis. Jų iš viso keturiolika. O taip pat veikia A. Michelsono surinktų maždaug 5000 ženkliukų futbolo tematika paroda.

Futbolo akademijos „Panevėžys“ direktorius, kuris pats „Ekrano“ komandos sudėtyje 1993 metais tapo Lietuvos čempionu, Darius Butkus teigė esąs sužavėtas tokia numizmato dovana.

„Buvęs „Ekrano“ prezidentas norėjo, kad jo kolekcijos dalis būtų prieinama ir daugiau žmonių. Dabar ir jaunimas, ir futbolo veteranai ar atvykstantys svečiai gali iš arti pamatyti tokią gausią ir įdomią ženkliukų kolekciją“, – sako D. Butkus.

Kai svajonė virsta realybe

V. Variakojo sporto mokyklai, „Kalnapilio“ arenoje veikiančiai sporto ekspozicijai bei futbolo akademijai „Panevėžys“ A. Michelsonas yra padovanojęs apie 6 tūkstančius ženkliukų. Artimiausiu metu numizmatas ketina paruošti ir padovanoti stendą Raimundo Sargūno sporto gimnazijai.

A. Michelsonas yra ir knygos „Panevėžio futbolas 1920–2020“, sudarytos Gedimino Kalinausko, generalinis rėmėjas. Idėja parašyti knygą apie Aukštaitijos sostinės futbolą A. Michelsonui gimė prieš keliolika metų, o ne taip seniai ši idėja virto realybe.

Panevėžio „Ekrano“ futbolo komanda susikūrė 1964 metais. 1993 metais komandos rėmėju ir prezidentu tapo tuometės kineskopų gigantės – gamyklos „Ekranas“ komercijos direktorius Aleksandras Michelsonas.

1993-iaisiais FK „Ekranas“ antrą kartą tapo Lietuvos čempionu (pirmą sykį – 1985 metais). Po to stipriausia šalies komanda „Ekranas“ tapo dar šešis kartus (2005, 2008, 2009, 2010, 2011 ir 2012 metais).

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų