Olivijai Baleišytei – keturi Lietuvos treko čempionato aukso medaliai

Panevėžio arenoje vykusiame atvirajame Lietuvos dviračių treko čempionate net keturis aukso medalius iškovojo Olivija Baleišytė (S. Krupeckaitės sporto akademija), o daugiausiai medalių – net aštuonis pelnė Eglė Dubauskaitė (Panevėžio RSSG/„SportoManai“).

Vyrų lenktynėse šešis medalius iškovojo Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“). Iš viso medaliais pasipuošė 25 dviratininkai.

O. Baleišytė, kuri lenktyniavo ir vyrų lenktynėse, laimėjo moterų skrečo, eliminavimo, omniumo ir kartu su Deimante Šiaudkulyte (Panevėžio RSSG/„El-Eko Sport tempas“/„Fortūna“) bei Migle Lendel (S. Krupeckaitės sporto akademija) komandų sprinto lenktynes. Olivija dar pelnė sidabrą keirino rungtyje.

18-metė E. Dubauskaitė iškovojo po vieną aukso (laimėjo grupines lenktynes dėl taškų) ir bronzos bei šešis sidabro medalius.

Po tris aukso medalius iškovojo po motinystės atostogų pirmą kartą varžybose dalyvavusi M. Lendel (buvusi Marozaitė, S. Krupeckaitės sporto akademija) ir Justas Beniušis (S. Krupeckaitės sporto akademija).

Neseniai iš pasaulio dviračių plento čempionato Australijoje sugrįžęs V. Lašinis iškovojo keturis sidabro ir du bronzos medalius.

Po penkis kartus ant prizininkų pakylos kopė Darijus Džervus („Votas Cycling Team“) ir Aivaras Mikutis („Ampler – Tartu 2024“/Kauno SM „Gaja“), kuris taip pat dalyvavo pasaulio čempionate Australijoje.

Čempionate dalyvavo ir 2015 metų pasaulio dviračių plento čempionato bronzos medalio laimėtojas Ramūnas Navardauskas („Voltas Cycling Team”). Jis iškovojo po vieną aukso (komandų persekiojimo lenktynės) ir sidabro (komandų sprinto lenktynės) medalį.

Du medalius iškovojo vyriausias varžybose dalyvavęs Lietuvos dviratininkas Marius Sabaliauskas („Top Team Cycling”). 38 metų dviratininkas komandų sprinte pelnė sidabrą, o komandų persekiojimo lenktynėse – bronzą.

Atvirajame Lietuvos čempionate dalyvavo 43 dviratininkai iš Lietuvos, Ukrainos, Latvijos ir Belgijos. Iš viso surengta 17 rungčių, išdalinti 72 medaliai.

Atvirojo Lietuvos čempionato nugalėtoja tris kartus tapo praėjusių metų pasaulio ir Europos jaunių treko čempionatų prizininkė ukrainietė Ala Bilecka. 19-metė dviratininkė laimėjo sprinto, keirino ir 500 m asmenines lenktynes laikui. Vyrų keirino rungtyje nugalėjo ukrainietis Vladyslav Denysenko.

Spalio 12-16 dienomis Sen Kantene (Prancūzija) vyks pasaulio dviračių treko čempionatas. Jame turėtų dalyvauti penki Lietuvos atstovai: O. Baleišytė, Vasilijus Lendel, Svajūnas Jonauskas, Laurynas Vinskas ir Justas Beniušis.