„Varpeliui“, kaip ir dar dviem direktorių neturintiems lopšeliams-darželiams, jau kitus mokslo metus tikriausiai teks pasitikti kitu vardu. P. Židonio nuotr.

Neradus vadovų imasi reorganizacijos

Neradus vadovų imasi reorganizacijos

 

Nesulaukusi norinčiųjų vadovauti trims be direktorių likusiems lopšeliams-darželiams, Panevėžio savivaldybė svarsto juos reorganizuoti.

Jei sumanymas pavyks, jau nuo kitų mokslo metų „Varpelis“, „Nykštukas“ ir „Pušynėlis“ būtų prijungti prie kitų trijų lopšelių-darželių. Savivaldybės vadovai tvirtina, kad tokia pertvarka nepalies nei vaikų, nei pedagoginio personalo, o atsisakyti tektų vos kelių administracijos etatų.

Savivaldybė pradėjo pokalbius su reorganizuoti numatytomis įstaigomis. Vakar į pokalbį pakviesta pirmoji darželių pora – „Gintarėlio“ ir prie jo jungiamo „Varpelio“ atstovai. Dar šią savaitę Savivaldybės vadovai numatę kalbėtis su „Pasakos“ ir jos dalimi numatyto „Nykštuko“ darbuotojais, o vėliau ir su „Rūtos“ bei prie jos jungiamo „Pušynėlio“ žmonėmis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus teigimu, reorganizacijai pasirinktas prijungimo būdas, kai lieka vadovauti įstaigos, prie kurios jungiama, direktorius.

Trys prijungiami darželiai jau kurį laiką neturi nuolatinių vadovų. Jau keturis kartus buvo skelbti konkursai jų vietoms užimti, bet pretendentų taip ir neatsirado. Be to, pasak K. Armonavičiaus, „Varpelis“, „Nykštukas“ ir „Pušynėlis“ yra vienos mažiausių ikimokyklinių įstaigų mieste, jas lanko po 94–99 vaikus.

Po reorganizacijos šių pavadinimų nebeliktų – darželiai taptų didesniųjų įstaigų dalimi.

Sutapo požiūriai

Savivaldybės atstovas ramina, kad dėl tokios pertvarkos esminių permainų nei tėvai, nei kolektyvai nepajus. Visgi jis pripažįsta, kad keleto etatų gali būti atsisakyta.

„Tėvai nepajus jokių pokyčių. Kaip Marytė dirbo su jų vaikais, ta pati Marytė ir toliau dirbs, tik keisis jos darbdavys. Prijungiamuose darželiuose paliktume pavaduotojas ugdymui, jos dabar laikinai eina direktorių pareigas. Logiška, kad du darželius sujungus į vieną iš dviejų buhalterių liktų vienas, o pedagoginiam personalui darbo sąlygos nesikeis“, – tvirtina K. Armonavičius.

J. Pauliukienės nuomone, norinčiųjų vadovauti „Varpeliui“, „Nykštukui“ ir „Pušynėliui“ neatsiranda, nes potencialūs kandidatai įvertina įstaigų perspektyvas. „Sekundės“ nuotr.

Anot jo, reorganizacijos idėja kilo iš pačių lopšelių-darželių vadovų. Švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos Panevėžio filialo pirmininkė, Raimundo Sargūno gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė ir kelių lopšelių-darželių vadovės pateikė Savivaldybei siūlymą reorganizuoti ikimokyklines įstaigas prijungiant „Nykštuką“ prie „Pasakos“, „Pušynėlį“ prie „Rūtos“ ir „Varpelį“ prie „Gintarėlio“.

„Gautas pasiūlymas keistokai atitiko mūsų viziją. Kai gavome raštą su pirmininkės parašu, net nusijuokiau, kad sutapo su mūsų pamąstymais“, – sutapimais stebisi K. Armonavičius.

Anot jo, Savivaldybės taryba dėl darželių reorganizacijos sprendimą turėtų priimti iki balandžio vidurio. Jei politikai pritars, šeši lopšeliai-darželiai jau ateinančius mokslo metus turėtų pradėti dirbti kitaip.

„Niekas iš tiesų čia negriūna. Jei Taryba pritars reorganizacijai, pavyktų sutaupyti lėšų, kurios būtų paliekamos toje pačioje švietimo sistemoje. Dabar trūksta pinigų ir darželių, ir mokyklų remontui, priežiūrai, o tai vienas iš būdų sutaupyti“, – aiškino direktoriaus pavaduotojas.

Vadovų problema netrukus gali tapti tokia pat aktuali ir dar keliems Panevėžio darželiams. Savivaldybė paskelbusi konkursus užimti „Kastyčio“, „Jūratės“ bei

„Vaikystės“ direktorių vietoms, nes esami jų vadovai baigia kadencijas.

Gintarinis varpelis

Savivaldybė tvirtina, kad pertvarka praeis be skausmingų pokyčių. Visgi prijungti numatytojo „Varpelio“ direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktorės pareigas Jolanta Obrikienė neslepia, jog kolektyvui nėra ramu.

„Kolektyvas nerimauja, kas laukia. Bus sudaromos naujos darbo sutartys, visiems rūpi, ar nepasikeis sąlygos, nežinome, kokia bus naujos vadovės pozicija. Keista, kodėl esame jungiami tik prie „Gintarėlio“. Jis yra katalikiškos pakraipos, ar ir mes turėsime tokie tapti? Daug neatsakytų klausimų. Mes tikėjomės, kad tik vadovas bus kito darželio, o daugiau viskas liks kaip buvę. Bet dabar matome, kad keisis ir pavadinimas – liks viena įstaiga su dviem pastatais“, – sako J. Obrikienė.

Ji skaičiuoja, kad iš dviejų darželių padarius vieną, neliktų ne tik vieno direktoriaus etato.

„Mes netektume vieno buhalterio, vieno dietisto, aš manau, kad ir pavaduotojo. Neturime nieko prieš nei prieš „Gintarėlio“ vadovę, nei jų bendruomenę. Tik norisi daugiau aiškumo“, – tvirtina J. Obrikienė.

Nors norinčiųjų vadovauti „Varpeliui“ neatsirado skelbiant net keturis konkursus, pati pavaduotoja pripažįsta irgi nesiryžusi teikti savo kandidatūros.

„Nebijau atsakomybės ir darbo, bet buvau neapsisprendusi, eiti į direktorius ar ne. Juolab kad kalbos, jog būsime gintarinis varpelis, sklando bemaž jau keletą metų, kai net nedirbau pavaduotoja“, – pasakoja J. Obrikienė.

Pasiūlė profesinė sąjunga

„Gintarėlio“ direktorė Kristina Brinklienė, paklausta, ar jos vadovaujamo lopšelio-darželio administracija ir bendruomenė pritaria „Varpelio“ prijungimui, raštu atsakė, jog šis klausimas nebuvo svarstomas.

K. Brinklienė buvo viena iš ikimokyklinių įstaigų vadovų, siūliusių Savivaldybei imtis darželių reorganizacijos.

Raštą su pasiūlymu dėl lopšelių-darželių reorganizacijos pasirašiusi Švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos Panevėžio filialo pirmininkė J. Pauliukienė teigė, kad tokia idėja kilo matant, kokioje aklavietėje yra direktorių į laisvas vietas paieškos.

„Profesinės sąjungos pasitarime kalbėta, kad turėtume Savivaldybei pateikti pasiūlymą dėl to, jog jau ilgą laiką trijuose darželiuose nėra direktorių. Vienas iš sprendimo būdų, atsižvelgus į miesto strategiją, mažėjimo tendencijas, gali būti reorganizacija“, – mano J. Pauliukienė.

Anot jos, norinčiųjų vadovauti „Varpeliui“, „Nykštukui“ ir „Pušynėliui“ neatsiranda, nes potencialūs kandidatai įvertina įstaigų perspektyvas.

„Darželiai nedideli, o geografiškai netoli, net per savo langus vienas kitą mato.

Žmonės juk vertina situaciją ir supranta, kad miesto bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų tinklo planas vis tiek bus peržiūrėtas ir turės būti priimami sprendimai. Mes, vadovai, pokyčių nebijom. Žinom, kad jie vis tiek ateis, ir einame jų pasitikti siūlydami konkrečius sprendimus“, – pabrėžė J. Pauliukienė.

Komentarai

 • Ar vieno dietisto dviem darželiams yra per mažai? Aš tai siūlyčiau vieną bendrą valgiaraštį visiems darželiams sudarinėti. Ir vieno dietisto visiem miesto darželiam yra gana. Dabar skirtumas tik toks, kad viename darželyje vištiena būna pirmadienį, o kitame – trečiadienį. Švietimo sistemai seniai laikas iki minimumo sumažinti visus etatus, kurie ne pedagoginiai yra. Tada ir mokytojai, ir auklėtojos normalias algas gaus ir jų profesija taps prestižine. Dabar tai kur matyta, kad Lietuvoje išleidžia procentinę išraišką nuo BVP didesnę nei Vokietijoje švietimui, o mokytojų algos Lietuvoje elgetiškos, kai mažiau procentine išraiška lėšų gaunančiame Vokietijos švietime mokytojai priklauso turtuoliams.

  • Ne visi vaikai visa maista toleruoja,vieni alergiski kai kuriems produktams,kiti del ligos/pvz diabetas/.o alergisku vaiku daug ir ju daugeja.Vieno diatisto tikrai mazai.

 • Bet ar sujungus darželius vadovams ir kitiems darbuotojams padidės atlyginimas? Pasidarė norma primesti darbus, o atlyginimą palikti tą patį, na kartais prideda kokį 20 eurų. O iš tikrųjų atsakomybės ratas plečiasi, darbo apimtys didėja. Juk jeigu neranda naujų vadovų, vadinasi liekantys specialistai ir vadovai yra šiuo metu kvalifikačiausi. O juos reikia gerbti.

  • Atsakyti
 • Čia daugiau painiavos nei aiškumo , tiesa slypi kažkur giliai ir ne visiems tai būtina žinoti, galime tik numanyti kam teks didžiausia „ekonomijos“ dalis ar tik ne būsimųjų vadovų atlyginimams? O gal klystu?

  • Atsakyti
  • O kas blogai,jei įstaigos vadovas gaus didesnį atlyginimą? Šiai dienai darželių direktorių atlyginimai apgailėtini, atsakomybės daug. Todėl ir neatsiranda norinčių dirbti biudžetinių įstaigų vadovais. Visame mieste trūksta norinčių vadovauti- ir darželiuose ir mokyklose. Muzikos mokykla irgi jau kelinti metai be direktoriaus.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų