Parko gatvėje atliekų maišai gulėjo šalia perpildytų naujųjų konteinerių, o tolėliau ant sušluotos šakų ir lapų krūvos riogsojo suversti ryškiai geltoni odiniai baldai. Tokį vaizdą savaitgalį panevėžiečiai matė ne vienoje vietoje. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Naujiems konteineriams – pirmasis egzaminas

Naujiems konteineriams – pirmasis egzaminas

Panevėžyje ką tik baigti įrengti modernūs požeminiai konteineriai jau sulaukė pirmojo iššūkio ir ne visi jį atlaikė. Perpildyti greičiau nei per parą tokie įrenginiai netruko paskęsti atliekose ir virš žemės. Kai kuriose vietose prireikė atvežti senųjų konteinerių.

Nemuno, Parko gatvių gyventojai šeštadienį galėjo stebėti, kaip greitai auga nevaldomi šiukšlių kalnai. Nors čia, kaip ir dar 19 miesto vietų, įrengta nauja požeminių konteinerių aikštelė, nepraėjus nė parai nuo paskutinio išvežimo penktadienį, atliekos ėmė lipti per sumontuotų 3 kub. m talpyklų viršų. O netrukus aikštelės jau skendėjo šiukšlėse ir dvokė.

„Iš požeminių konteinerių viskas lipo lauk. Žmonės komunalines atliekas jau pylė net ir į popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimo konteinerius“, – pasakojo į Nemuno g. aikštelę atliekas nešanti panevėžietė.

Pirmadienį vaizdas čia jau buvo pasikeitęs – požeminių konteinerių aikštelė sutvarkyta, išvalyta. Tačiau prie modernių angų palikti ir seniau naudoti įprastieji konteineriai.

Nebaigtos statybos

„Mums šita problema žinoma ir buvo numanoma. Prie Nemuno g. 80 atvežti papildomi du konteineriai, nes aikštelė neatlaikė apkrovos“, – pripažino bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ direktorius Rolandas Ramūnas.

Anot jo, požeminių konteinerių įrengimo projektas Panevėžyje vykdomas dviem etapais. Pirmasis jau baigtas – sumontuota 20 tokių aikštelių su moderniais įrenginiais po žeme. Antruoju etapu planuojama įkurdinti dar 15 tokių pačių aikštelių. Viena jų numatyta tame pačiame Tulpių kvartale Aido gatvėje. Tačiau jų įrengimo darbai prasidės tik kitąmet.

„Pagal gyventojus ir jų atliekų apkrovas šiame kvartale reikalingos dvi tokios aikštelės. Kadangi dabar tėra viena, todėl ir susidarė tokia situacija. Laikinai ją išsprendėme. Reikia suprasti, kad tai lyg nebaigta statyba. Kai ji pasibaigs ir bus tvarka. Daugiau mieste tokių per didelių apkrovų naujose aikštelėse dabar niekur nėra“, – tikino R. Ramūnas.

Anot jo, ateityje atsiras ir virtuvės atliekų konteineriai, o tai dar labiau paskirstys atliekų srautus. Todėl dažniau konteinerių ištuštinti įmonė neplanuoja.

Vis dėlto chaoso pirmadienį būta ir požeminių konteinerių aikštelėje Parko gatvėje, prieš „Cido“ areną. Čia atliekų maišai gulėjo šalia perpildytų konteinerių, o tolėliau ant sušluotos šakų ir lapų krūvos riogsojo suversti ryškiai geltoni odiniai baldai.

Nors savaitgalį pūpsojusių šiukšlių kalnų prie modernių konteinerių neliko, tačiau miesto tvarkytojams čia vėl teko pastatyti ir senuosius plastikinius.

Sąmoningumo veidrodis

Atliekų vežėjai akcentuoja, jog netvarka prie konteinerių yra savotiškas panevėžiečių sąmoningumo veidrodis. Nors infrastruktūra Panevėžyje esą tampa vis palankesnė teisingai surinkti atliekas, bet gyventojai vis dar elgiasi neatsakingai.

„Toje pačioje Nemuno gatvės aikštelėje gulėjo suvyniotas kilimas, į bendras atliekas metamas stiklas – to daryti negalima“, – pabrėžė R. Ramūnas.

Anot jo, dėl Nemuno g. perpildytų konteinerių iškilo bėdų, nes daug gyventojų nerūšiuoja atliekų, visas meta į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. „Pastebėjome, kad į tuos pačius konteinerius buvo sumesta ne tik mišrios komunalinės atliekos, bet ir stiklo tara, obuoliai, net kilimas, per parą jie buvo perpildyti, o juk jie kiekvienos dienos rytą išvežami“, – teigė ir Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Vilija Gylienė.

Keis išvežimo dažnumą

Nepaisant savaitgalį prie modernių konteinerių išaugusių atliekų kalnų, Panevėžio savivaldybės administracija linkusi manyti, kad problema tik laikina. Mišrių atliekų vežti dažniau neplanuojama.

Miesto Tarybai jau yra parengtas siūlymas tik kitokiu dažnumu ištuštinti stiklo surinkimo konteinerius. Vietoje šiuo metu galiojančio „ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį“ projekte numatyta „ne rečiau kaip 1 kartą per du mėnesius“. Kiti konteineriai bus ištuštinami pagal galiojančią tvarką.

„Ne rečiau, bet gali būti ir dažniau, atsižvelgus į poreikį. Pvz., nors dabar taisyklėse numatyta, kad plastiko surinkimo konteineriai ištuštinami ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį, bet jie ištuštinami dažniau – kiekvieną savaitę“, – sakė V. Gylienė.

Komentarai

 • prie nemuno gatves 80 tokia betvarke bus visa laika nes visi pravaziuojantis sustoja ir meta visokius maisus padangas ir visoki slamsta ,nes panevezieciu samoningumas yra zemiau nulio.

 • Neišmintingai miestas valdomas. Sukurta dar viena problema už didelius pinigus. Ir prie ko čia sąmoningumas, žmonėms reikia šiukšles išmesti Tai gal geriau į pamiškę…?

  • Teisingai

 • Parko gatvėje dar stovi senieji konteineriai, gal kada ir juos pakeis į naujus. Bet iki šiolei, atvažiuoja nežinia iš kur auto ir atveža įvairias šiukšles, meta didžiausius maišus. Matau per langus ir taip vyksta kasdien. Mes, mokame už šiukšlių išvežimą, o yra tokių gudručių, ar iš kaimo, ar iš privačių namų, kurie naudojasi veltui.

  • Jei matote kaip veža iš kažkur šiukšles. Kodėl neužrašot mašinos numerio? Arba telefonu nufilmuoti nesudėtinga. Jei praneštumėt, o ne pasyviai žiūrėtumėt, problemos išsispręstų greičiau.

   • Na tada padės vidury miesto, ar bus geriau?

   • savivaldybeje yra viesasis skyrius ju pareiga gaudyti pazeidejus tegul vazinieja po miesta ir filmuoja.

    • Nusišnekėjai žiauria žmogau, manai jie neturi ka veikti, kaip gaudyti šiukšlintojus? Mieste šitiek konteinieriu, o darbuotoju mažai. Patys galite organizuotis saugojima ir fiksuoti pažeidimus, o tada jau galite pristatyti į viešuji skyriu, manau jie tada atitinkamai pasielks ir perduos policijai, kad nubaustu….

     Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/naujiems-konteineriams-pirmasis-egzaminas/

     • nenorekite kad uz jus kazkas dirbtu ,ir gaudytu siukslintojus ,o jei mazai zmoniu turite tai priverskyte dirbti bedarbius kuriems mokate pasalpas didesnius negu minimalus atlyginimas.

    • aha. nufilmuos tave kur nors, tai visus į teismą paduosi. pirmiausiai aplink save apsišluok. tada kitiems nereiks tavęs gaudyti.

   • Kodėl manote, kad čia šiukšles meta „pažeidėjai“? Ar ant konteinerio užrašytas adresas, kurio namo gyventojai turi teisę išmesti maišiuką? Jei šalia esančio namo gyventojas sėda į mašiną su šiukšlių maišu, pavažiuoja šimtą metrų pakeliui į darbą ir šiukšles išmeta – tai jau pažeidimas???? Aš pats išmetu pakeliui prie darbo, nes šalia mano namo nėra konteinerių.

  • Galima žmogelį išvesti iš kaimo, bet kaimo iš žmogelio – ne.

 • Renkat pinigus uz siukliu isvezima, tai bukit malonus ir nepriekaistaukit, kad zmones siuksles meta. Geda jau klausyt, nuolatinio bambejimo susimokejus, tai ne prie to konteinekio maisiuka padejai, tai ne tokiu adresu. Ateini su siukslem, konteineriai amzinai pilni! Tai kur mum jas det? Vel namo nestis?

 • Kokio velnio iš sodininkų bendrijos Molainiuose pašalinote konteinerius?? Dabar daug ponų prisikrauna bagažines ir ryte mėto šiukšles į Tilvyčio g. konteinerius!!!

Rodyti visus komentarus (14)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų