Ž. Kavaliauskienės nuotr.

Naujamiestyje varžėsi dviratininkai

Naujamiestyje varžėsi dviratininkai

Panevėžio rajone, Naujamiestyje, vyko mūsų šalies kalnų dviračių maratonas – Lietuvos XCM čempionatas. Varžybose dalyvavo per 300 sportininkų. Naujamiesčio trasoje kalnų dviračių maratonas organizuotas jau penktą kartą. Varžybose dalyvavo ir nepralenkiami buvo Latvijos dviratininkai.

Pagrindinėje sporto grupėje pirmąsias dvi vietas iškovojo Latvijos atstovai. Nugalėtoju tapo Oskaras Muižniekis, o antrąją vietą užėmė Lauris Purninis. Iš mūsų mūsų šalies atstovų geriausiai pasirodęs vilnietis Eimantas Gudiškis finišavo trečias.

Mėgėjų grupėje taip pat nugalėjo latvis Matis Berzinis. Antras liko Dalius Norgėla, o trečias – Panevėžio klubo „Dviračiai“ narys Augustas Mažeika.

Varžybose galėjo dalyvauti visi: ir profesionalūs sportininkai, ir įvairaus amžiaus dviratininkai mėgėjai, vaikai, neįgalieji ar tiesiog tie, kurie nori organizuotai praleisti laisvalaikį su dviračiu.
Trasoje dirbantys teisėjai prižiūrėjo varžybų dalyvius. Pasirinktą nuotolį įveikusieji buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis arba dalyvio medaliais. Be to, pagrindinėje sporto grupėje buvo skiriami piniginiai prizai už prizines vietas.
Varžybas Naujamiestyje organizavo Panevėžio klubas „Dviračiai“ kartu su Lietuvos dviračių sporto federacija.

Klubo „Dviračiai“ prezidentas Rimantas Narkūnas pasibaigus varžyboms teigė, kad visi, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo, nusipelno pagyrimo.

„Kalnų dviračių maratonui ruošiamės labai atsakingai. Mūsų, organizatorių, tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną ir aktyvų laisvalaikį, populiarinti dviračius kaip ekologinę transporto ir sporto priemonę, plėtoti naują, konkurencingą kalnų dviračių maratoną, tausoti aplinką, skatinti eismo saugumą, suvienyti tiek aktyviai sportuojančiuosius, tiek mėgstančiuosius organizuotai praleisti laiką su dviračiu žmones, garsinti Panevėžio regioną kaip dviračių regioną, siekti, kad Lietuvos kalnų dviračių maratono varžybos taptų tęstinėmis, tradicinėmis, augančiomis. Kalnų dviračių maratonas – tai ne komercinis renginys, jame darbavosi daug savanorių, įvairių tarnybų atstovų ir visiems esu be galo dėkingas. Naujamiesčio apylinkės puikiai tinka dviračių trasai, todėl šioje vietoje varžybos vyko jau penktą kartą. Mūsų klubui teko didelis iššūkis ir garbė organizuoti tokio lygio renginį. Viskas vyko sklandžiai, renginio dalyviai liko patenkinti“, – „Sekundei“ kalbėjo R. Narkūnas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų