Moderni ir atnaujinta turgavietė – jau netrukus

Moderni ir atnaujinta turgavietė – jau netrukus

 

Panevėžio centrinė turgavietė toliau atnaujinama. Jau kurį laiką čia burzgia statybininkų technika, išgriauti senieji, pakraščiuose stovėję kioskai, laikinos stoginės.

Centrinę turgavietę valdančios UAB „Kauptė“ direktorė Asta Pačekajūtė pasakoja, kad iki lapkričio 1 dienos planuojama sutvarkyti centrinę turgaus dalį ir jos pakraščius. Čia vietoje pasenusių laikinų, praradusių estetinę išvaizdą statinių jau kyla nauji, spalvoti paviljonai. Juos, kaip ir pernai pastatytus rytinėje dalyje, projektavo architektas Gintautas Diržys. Numatyta, kad turgavietės viduryje iškils penki erdvūs, modernūs paviljonai, o dar trys – turgaus šonuose, kur visai neseniai stovėjo senieji kioskai.

Nuo Vilniaus gatvės pusės ateinantys žmonės neturėtų išsigąsti, kad turgus neveikia ar labai sumažėjo prekiautojų. Nepaisant vykstančių statybos darbų, kuriuos atlieka UAB „Gedsta“, turgavietė dirba kaip įprasta, tad pirkėjai, kaip ir anksčiau, čia ras visas jiems reikalingas prekes. Artėjant rugsėjo 1-ajai turguje gausu ne vien maisto produktų, daržo ir miško gėrybių, bet ir reikalingų mokyklai, darželiui pramoninių prekių: įvairių daiktų, drabužių, kuprinių, sportinės aprangos ir avalynės – rinktis tikrai yra iš ko. Vėstant orams, galima atnaujinti ir vaikų ar suaugusiųjų garderobą.

Direktorė pasakoja, kad dabar dauguma prekiaujančiųjų pramoninėmis prekėmis susitelkė arčiau Ukmergės gatvės. Kad tilptų visi norintieji prekiauti, kai kur susiaurinti praėjimai. Daug pardavėjų perkelta į erdvų taką šalia tvoros, skiriančios Panevėžio butų ūkio pastatą ir turgų. Dalis prekiaujančiųjų pramoninėmis prekėmis persikėlė dirbti į didįjį 3 numeriu pažymėtą paviljoną, kuriame prekiaujama ir duona, konditerijos gaminiais. Kiek pastūmėjus prekiautojus gėlių daigais, šalia jų taip pat įsikūrė pramoninės prekės. Didysis paviljonas, kuriame turgavietės centre dabar prekiaujama pramoninėmis prekėmis, duonos ir konditerijos gaminiais, alkoholiu, išliks.

„Atsiprašome pirkėjų už laikinus nepatogumus ir siūlome nepatingėti pavaikščioti po turgų – tikrai ras savo pardavėją ar norimą įsigyti prekę“, – sako, kad visi norėję prekiauti pardavėjai tebedirba, tik yra išskirstyti į kitas vietas, A. Pačekajūtė.

Savo jau atgyveno

Pasak A. Pačekajūtės, nugriautos stoginės buvo senos ir laikinos, tad būtinai reikėjo jas keisti į naujus statinius. Naujieji paviljonai bus erdvesni, modernūs, gerokai patogesni tiek pirkėjams, tiek prekiautojams. Kadangi jie bus sujungti stogine, pirkėjams nebus baisios gamtos išdaigos. Net ir darganotą dieną žmonės galės patogiai apsipirkti. Takai tarp paviljonų, kaip ir atnaujintoje turgaus dalyje, bus išgrįsti trinkelėmis. Patogiau bus ir prekybininkams, nes paviljonus planuojama šiuolaikiškai įrengti ir apšviesti LED lempomis.

Direktorė priminė, kad pramoninių prekių sektorių ketinama sutvarkyti iki lapkričio 1 dienos. Vėliau bus imamasi kitų rekonstrukcijos darbų. Iki Kalėdų tikimasi sutvarkyti vadinamuosius stalus, ant kurių lauke prekiaujama įvairiomis sodo, daržo ir miško gėrybėmis, gėlėmis. Šie stalai taip pat savo jau atgyveno. Tikimasi, kad prieškalėdinė prekyba vyks išgražėjusioje, atnaujintoje turgavietėje.

Komentarai

  • …..taaaip….naujoves tai gerai- bus svaru,tvarkinga.Bet yra vienas minusiukas- tai labai aukstos nuomos kainos.Bet zmones nori dirbti ir uzdirbti,ka daryti vis sunkiau darosi.Na pagyvensim,pamatysim..Kazkaip gyventi reikia.

    • Kai paziuriu tai man asocijuojasi su esefotu. Darbo vietu nuomos kaina 750 euru. Stiprybes jums prekiautojai.

  • NEVERK LINA, KAINOS IDENTIŠKOS TAVO PARDAVINĖJAMOS GĖRYBĖMS AR SKUDURAMS…

  • …Tik kad ateityje būtų pirkėjo norinčių apsipirkti turguose

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų