Miškininkui neteisėtai išdavus leidimą kirsti mišką, valstybei padaryta beveik 209 tūkst. eurų žala

Miškininkui neteisėtai išdavus leidimą kirsti mišką, valstybei padaryta beveik 209 tūkst. eurų žala

Šią savaitę baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiajam specialistui V. S. kaltinamas neteisėtai išdavęs leidimą kirsti mišką.

Teisėsaugos duomenimis, Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, išdavė leidimą plynai iškirsti nebrandaus amžiaus medyną. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad miškininkas suvokė, kad medynas yra nebrandaus amžiaus, dėl to negalėjo leisti šio medyno plynojo kirtimo.
Dėl šio vyriausiojo specialisto priimto sprendimo buvo iškirsta apie 373 m3 medienos, tokiu būdu galimai buvo padaryta didelė, beveik 209 tūkst. eurų žala valstybei ir jos aplinkai.
Kaltinimų neišvengė ir neteisėtai iškirsto medyno savininkė – uždaroji akcinė bendrovė bei jos vadovas. Jie kaltinami suklastoję miškotvarkos projekte esančius duomenis apie medyno amžių.
Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi miškininkui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, o dokumentus klastojusiems savininkams –laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų