Kęstutis Kučinskas. G. Kartano nuotr.

Mirė gydytojas Kęstutis Kučinskas

Mirė gydytojas Kęstutis Kučinskas

Rugsėjo 14-osios ankstyvą rytą užgeso ilgamečio akių ligų gydytojo Kęstučio Kučinsko gyvybė, pranešė Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Kęstutis Kučinskas gimė 1958 m. rugpjūčio 25 d., Utenos rajone. Gydytojas jau vaikystėje, po skaudžių netekčių, vis dažniau pagalvodavo apie medicinos studijas ir 1983 metais pabaigė Medicinos institutą. 1987 m. gegužės 15 d. pradėjo dirbti VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytoju okulistu. Nuo 1991 m. gegužės 21 d. pradėjo eiti Akių ligų skyrius vadovo pareigas, kuriose išdirbo 30 metų.
Vadovavimo metais Akių ligų skyrius pelnė daugybę pasiekimų, labiausiai ištobulėjo kataraktos chirurgija. Kęstučiui Kučinskui vadovaujant minėtas skyrius ryžtingai pakeitė gydymo kryptį orientuojantis į chirurgines intervencijas ir operacijas. Kęstutis Kučinskas daug dėmesio skyrė inovatyviems akių ligų gydymo būdams, naudojant medicininę įrangą: modernius diagnostinius ir operacinius mikroskopus, argoninius lazerius, modernų ultragarso aparatą, kompiuterinį perimetrą, optinį koherentinį tomografą ir kt.
Gydytojas nuolat domėjosi medicinos naujovėmis, gilino teorines ir praktines žinias, sėmėsi patirties ne viename pažangiausių gydymo centrų. Įgyta patirtimi noriai dalijosi su savo kolegomis.
Gydytojo Kęstučio darbas neliko nepastebėtas, 2004 m. ir 2022 m. Panevėžio miesto gyventojai gydytojui skyrė „Metų geriausias gydytojas“ nominacijas, o 2023 m. Kęstutį Kučinską už ilgametį ir pasiaukojantį darbą ligoninės ir Lietuvos žmonių sveikatos labui, buvo suteiktas Respublikinės Panevėžio ligoninės Garbės nario vardas ir apdovanotas „Garbės ženklu“.

2022-ųjų Metų panevėžiečiu išrinktas Kęstutis Kučinskas „Sekundei“ atviravo: jam didžiausias darbo įvertinimas – pacientų džiaugsmas atgavus regėjimą, bet visuomet malonu, kai šį darbą pastebi ir kiti.

„Mes, akių gydytojai, esame patamsio žmonės, daugelį tyrimų atliekame tamsioje aplinkoje, operuojame irgi tamsioje operacinėje, tik pasišviesdami ryškia šviesa. Kai kažkas pastebi ir įvertina tavo darbą, išties labai smagu“, –tąkart kalbėjo K. Kučinskas.

Daugybei žmonių yra grąžinęs akių šviesą, pats medikas tuo metu išgyveno vieną sudėtingiausių savo gyvenimo etapų – ligoninės duris varstė ne kaip gydytojas, o kaip pacientas. K. Kučinskas kovojo su užklupusia onkologine liga, tačiau turėjo  vilties grįžti prie savo pašaukimo.

Daugiau apie gydytoją K. Kučinską skaitykite:

Metų panevėžietis: įvertino ir patamsio žmogų

Komentarai

  • Vakcina daro savo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų