Kęstutis Kučinskas. G. Kartano nuotr.

Metų panevėžietis: įvertino ir patamsio žmogų

Metų panevėžietis: įvertino ir patamsio žmogų

2022-ųjų Metų panevėžiečiu išrinktas Respublikinės Panevėžio ligoninės akių gydytojas oftalmologas Kęstutis Kučinskas daugybei žmonių yra grąžinęs akių šviesą. Dabar pats medikas išgyvena vieną sudėtingiausių savo gyvenimo etapų – ligoninės duris varsto ne kaip gydytojas, o kaip pacientas.

K. Kučinskas kovoja su užklupusia onkologine liga, tačiau viliasi ir vėl greitai grįžti prie savo pašaukimo, į kurį pats gyvenimas pastūmėjo po didžiulių netekčių.
Panevėžiečių gerbiamas ir vertinamas akių gydytojas K. Kučinskas atvirauja: jam didžiausias darbo įvertinimas – pacientų džiaugsmas atgavus regėjimą, bet visuomet malonu, kai šį darbą pastebi ir kiti.
„Mes, akių gydytojai, esame patamsio žmonės, daugelį tyrimų atliekame tamsioje aplinkoje, operuojame irgi tamsioje operacinėje, tik pasišviesdami ryškia šviesa. Kai kažkas pastebi ir įvertina tavo darbą, išties labai smagu“, – sakė K. Kučinskas.

Į pasirinkimą – netekčių keliu

Gydytojas pasakoja kilęs iš „biedniokų“ šeimos, tad apie medicinos studijas nė nesiryžo svarstyti. Jau nuo ketvirtos klasės svajojo apie geografiją.
Dar pradinukas, ryte rydavo „Horizontų“ serijos knygas apie keliones, o gamtos pažinimo pamokos būdavo vienos įdomiausių.
„Net kartą prasitaręs, kad apie keliones skaitau daugiau knygų nei grožinės literatūros, nuvyliau savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją. Bet po to jos paskatintas pradėjau daugiau skaityti ir grožinės“, – šypsosi Metų panevėžietis.
Tačiau likimas jam buvo paruošęs kitą planą ir į tikrąjį pašaukimą vedė pačiu sunkiausiu keliu, pažymėtu artimųjų netektimis.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 10 dienos (šeštadienio) „Panevėžio balso“ laikraštyje.

 

Kęstutis Kučinskas. G. Kartano nuotr.

 

Komentarai

  • sveikit gydytojau viena aki pagydet laukiu kitos operacijos sveikatos jums

  • Nuostabus gydytojas, sekmes!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų