Lietinga vasara pramogautojus veja po stogu

Lietinga vasara pramogautojus veja po stogu

„Lyja lyja lietūs, pas karalių pietūs“, – dainuoja vaikai šokinėdami per balas. Tačiau ir lietingą vasarą namuose nesmaksosi – vis vien norisi pramogų. Tiesa, jos šį sezoną persikėlė po stogu. Dabar rankomis trina tie, kurie vasaromis paprastai jaučia verslo atoslūgį.

Virtualioji realybė šiemet klesti

„Mūsų verslas labai susijęs su orais“, – patvirtino pernai Kaune atidarytos didžiausios Lietuvoje virtualiosios realybės žaidimų salės komercijos vadovas Lukas Litinskas. Kelių salių po stogu neužtenka visiems norintiems.

„Vasaros pradžioje turėjome mažiau klientų, dabar – dvigubai daugiau. Tokie orai mums labai į naudą“, – lietinga liepa visai džiaugėsi L.Litinskas.

Žaidimai su virtualiosios realybės akiniais pritraukia daug kauniečių.

Tokią pačią virtualiosios realybės pramogą ši įmonė siūlo ir Klaipėdoje, tačiau po atviru dangumi. „Ten iškart sumažėja klientų, kai lyja. Skaičiuojame, kad triskart mažiau žmonių ateina pažaisti“, – žinias iš verslo pajūryje pranešė pašnekovas.

Nuo rudens šis žaidimų kambarys Kaune pasiūlys ir naujovę – švietimo programą. Moksleiviai galės lankyti vizualias biologijos, astronomijos ir fizikos pamokas.

Prisitaikė prie orų permainų

Dažnai besikeičiantys orai ir neprognozuojamos lietuviškos vasaros kai kuriuos verslininkus privertė prisitaikyti. Didžiąją metų dalį praleidžiantys po stogu laipiojimo entuziastai vasarą persikelia į stovyklas po atviru dangumi. Tiesa, lyjant lietui, ši pramoga tampa labiau ekstremali.

Bendrovės „Laipiojimo centras“, kitaip dar žinomos „Miegančių dramblių“ pavadinimu, projektų vadovė Aistė Ragauskaitė pasakojo, kad nuo rugsėjo iki birželio ši pramoga (kai kam – ir sportas) siūloma po stogu. Bet ši vasara kitokia. „Vis lyja ir lyja, todėl laipiotojų mūsų salėje daugiau nei ankstesnėmis vasaromis. Tikrai mūsų verslas priklauso nuo orų“, – patvirtino pašnekovė.

Į orą kyla iki pat spalio

Ne vienam kauniečiui pramogos ar asmeninės šventės vasarą asocijuojasi su skrydžiu oro balionu. Saulėtomis ir ramiomis dienomis balionai lyg prisirpusios spalvotos kriaušės pakimba virš Santakos ir senamiesčio.

„Šį mėnesį rengėme šiek tiek mažiau skrydžių, nes išties daug dienų lijo. Birželį pučia daugiau vėjų, todėl tą mėnesį visada būna trukdžių. Tačiau mūsų sezonas nesibaigia su vasara. Yra ir rugsėjis, kartais net spalį dar skraidiname klientus“, – pasakojo bendrovės „Oreivystės centras“ rinkodaros vadovė Jolanta Tūraitė.

Oro balionai į dangų kyla tik rytais ir vakarais.

Pasak jos, oreiviai turi gerą meteorologinių reiškinių nuojautą ir žino, kaip rasti palankių orų langą. Ne vienerius metus laikomasi taisyklės į orą balioną kelti rytais, saulei patekėjus, arba kelias valandas prieš jos nusileidimą. Mat dienomis Lietuvoje dažnai įsismarkauja vėjas.

J.Tūraitė ragino nekeiksnoti orų ir nepykti, geriau rasti būdų, kaip prisitaikyti prie klimato ir pasidžiaugti nuo dosnios drėgmės tiesiog klestinčia gamta.

Net arbatpinigių mažiau

Mažiau išvažiuojamųjų renginių, mažiau žmonių vakarais, šaltiems orams būdingas valgiaraštis – tokią vasarą išgyvena Laisvės alėjoje veikiantis restoranas „Miesto sodas“.

„Likimo ironija, tačiau šiemet, ruošdamiesi vasarai, patalpose net oro kondicionierius pastatėme“, – juokėsi restorano vadovas Gintautas Ruminas. Jis pripažino, jog ilgą laiką bandė neigti sezonų įtaką viešojo maitinimo verslui, tačiau šiemet pasidavė – pripažino, kad orai tikrai veikia restoranų ir kavinių lankytojų įpročius.

„Dabar sakau, kad mes irgi priklausomi nuo saulės ir lietaus kaip verslininkai Palangoje. Vasarą kauniečiai nori būti lauke, bet jeigu lyja, po darbo jie griebia skėčius ir skuba namo, o ne į kavinę pavakaroti. Nebeliko vakarinio šurmulio – vakarai tapo tušti“, – apgailestavo G.Ruminas.

Palyginti su praėjusių metų birželiu ir keliomis liepos savaitėmis, šiemet šio restorano apyvarta sumažėjo apie 12 procentų. Restorano vadovas sakė pastebėjęs, kad net turistų sumažėjo, nes turbūt niekas nenori važiuoti į lietingą Lietuvą.

Vasarą kavinės paprastai ištiesia stogelius, saugančius ir nuo lietaus, ir nuo saulės.

„Ankstesnėmis vasaromis turėdavome ir daugiau išvažiuojamųjų renginių, kai įmonės naudodavosi mūsų paslaugomis rengdamos įvairias kolektyvų sporto šventes gamtoje, tačiau lietus padarė savo – tokių renginių sumažėjo“, – skaičiavo G.Ruminas.

Vasaros pradžioje turėjome mažiau klientų, dabar – dvigubai daugiau. Tokie orai mums labai į naudą, – G.Ruminas.

„Ilgiau pas mus dirbantys padavėjai dabar juokauja, kad, esant geriems orams, šviečiant saulei, klientai dosnesni būna ir daugiau arbatpinigių palieka“, – pajuokavo „Miesto sodo“ vadovas.

Lietus ir ganėtinai žema vasaros temperatūra pakoregavo ir valgytojų įpročius: kauniečiai mieliau renkasi šaltajam sezonui būdingus patiekalus – vištieną, šiltas sriubas, o ne ledus ar šaltibarščius.

Vis dėlto „Miesto sodo“ darbuotojai dar tikisi pagauti vasarą už uodegos ir sulaukti ne tik vietinių gyventojų, bet ir turistų, kuriuos į miestą atskraidins lėktuvai – juk Kaunas mėnesiui tapo pagrindiniais šalies oro vartais.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų