Kultūros ir poilsio parke – moliūgų alėja (fotogalerija)

Kultūros ir poilsio parke – moliūgų alėja (fotogalerija)

Viena lankomiausių Panevėžio vietų – Kultūros ir poilsio parkas – vakarais pasitinka panevėžiečius nušviestas žvakių šviesos, sklindančios iš moliūgų žibintų. Oranžiniai pūstažandžiai jau rikiuojasi šalia parko takų.

Vėlyvojo rudens akciją sumanę Panevėžio tautodailininkai kviečia visus, turinčius išmonės, pagaminti tokį žibintą ir paskutinę spalio savaitę atnešti į parką, taip pat patys organizuoja šviečiančių moliūgų dirbtuves.

Užteko peilių ir šaukštų

Į masinę moliūgų skaptavimo akciją įsitraukusi lėles siuvanti panevėžietė tautodailininkė Jūratė Abromavičienė teigė, kad sumanymas moliūgų žibintais nušviesti parką kilo keletui kūrybingų Panevėžio tautodailininkių. Jos netgi tikėjosi gauti lėšų šviečiančių moliūgų šventei rengti.

„Planavome, kad tai būtų šventė su koncertais, vyktų moliūgų konkursas, būtų skiriami apdovanojimai įdomiausio, linksmiausio, žaismingiausio ir kitais bruožais išsiskiriančių moliūgų kūrėjams. Kadangi pinigų neskirta, šviečiančių moliūgų idėjos neatsisakėme, bet tai nebebus šventė su koncertais“, – teigė J. Abromavičienė.

Moliūgų žibintus toje pat vietoje tautodailininkai kūrė ir pernai.

„Dirbome peiliais ir šaukštais. Nors šiaip esu girdėjusi, kad moliūgų žibintai kuriami ir naudojantis drožėjų kaltais ar net elektriniais gręžtuvais“, – pasakojo J. Abromavičienė.

Pernykščiai moliūgų žibintai ir pradžių puošė buvusios „Nevėžio“ mokyklos, kurioje dabar įsikūrę sportininkai bei nevyriausybinės organizacijos, kiemą, vėliau buvo nunešti į Kultūros ir poilsio parką.

Darbas ne pats lengviausias

J. Abromavičienė pabrėžė, kad šviečiančių moliūgų akcijos nenorima sieti su Helovynu, kuris lietuviškajai kultūrai nėra artimas.

Tiems, kas niekada neskobęs moliūgo, J. Abromavičienė primena, kad tai nėra pats lengviausias darbas. Pirmiausia tenka nupjauti moliūgo kepurėlę, tuomet išskobti geltonąjį jo vidų – tai daryti geriausia šaukštu, o tada jau išpjaustomi ornamentai, pro kuriuos švies į moliūgo vidų įstatytos žvakės šviesa.

„Pastebėjau, kad tiems, kas pjausto moliūgą, turbūt labiausiai patinka išpjauti akis, nosį, dantytą burną. Bet tai nėra taisyklė. Juk galima žibintą kurtį patį įvairiausią, panaudojant įvairiausius motyvus“, – išlaisvinti fantaziją ragina tautodailininkė.

Jau sukurtų moliūgų žibintų bus laukiama atnešamų prie pavasariniu pavadinto įėjimo į Kultūros ir poilsio parką – iš Parko gatvės pusės, prie didžiojo tako, vedančio link tiltelio. Suneštais šviečiančiais žibintais pirmiausia bus puošiamas šis takas.

Jei moliūgų žibintų bus daug, jais papuošti bus ir kiti parko takai. „Moliūgai – šalčio bijančios daržovės. Tapę žibintais nuo įdėtų žvakių sudega, sukiūžta. Mes, tautodailininkės, apsiimame prižiūrėti moliūgų žibintus, vakarais uždegti jų žvakeles“, – teigė J. Abromavičienė. Jei šviečiantys žibintai ilgai ir neišstovės, bent jau keletą dienų panevėžiečius ir jų svečius tikrai turėtų džiuginti.

P. Židonio nuotr.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų