Kultūros darbuotojai atlyginimus kitąmet kelti reikalauja mažiausiai 75 eurais

Kultūros darbuotojai atlyginimus kitąmet kelti reikalauja mažiausiai 75 eurais

Pirmadienį piketą dėl nedidėjančių algų prie Vyriausybės rengiantys kultūros ir meno srities darbuotojai reikalauja, kad atlyginimai jiems jau kiąmet kiltų mažiausiai 75 eurais.

Per spaudos konferenciją profesinių sąjungų, menininkų bendruomenių atstovai pabrėžė vertinantys Kultūros ministerijos siekį įsiklausyti į reikalavimus, tačiau sako, kad kitąmet algoms didinti numatyti 3,5 mln. eurų ar net kultūros ministrės žadami 5 mln. eurų situacijos neišspręs.

„Nenorėčiau sustoti ties 5 mln. eurų, tai nėra skaičius, kuris tenkintų kultūros bendruomenę. Manau, turime sėsti prie stalo ir kalbėti tikrai apie kur kas didesnį padidinimą. Manau, kad be pusės tos sumos nuo 150 eurų, kurie žadami per trejus metus, neverta ir kalbėti. Aš tikrai norėčiau, kad mažiausiai 75 eurais padidėtų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė vienas piketo iniciatorių, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas.

Anot protestuotojų, tai būtų „ne didinimas, o atlyginimų sulyginimas“ su švietimo sektoriaus darbuotojų.

Anot Kauno nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriaus Henriko Savickio, su Kultūros ministerija pasiektas žodinis sutarimas, kad per trejus metus atlyginimas didėtų 150 eurų. Profesinės sąjungos siekė, kad tiek algos didėtų jau kitąmet. Savo ruožtu ministerijos atstovai kol kas yra įsipareigoję, kad kitąmet kultūros darbuotojų atlyginimas didėtų 21 euru, 2020 ir 2021-aisiais – dar po 30 eurų, tačiau tai kultūros darbuotojų netenkina.

Pasak protesto akcijos organizatorių, pirmadienį vidurdienį į piketą prie Vyriausybės žada susirinkti iki 500 piketuotojų.

Kultūros darbuotojų profesinių sąjungų teigimu, pernai Lietuvoje kultūros srities darbuotojų vidutinis mėnesinis atlyginimas buvo 593 eurai atskaičius mokesčius, jis buvo trečioje vietoje pagal mažumą Europos Sąjungoje. Šalyje pernai iš viso buvo 13,3 tūkst. kultūros ir meno darbuotojų.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson penktadienį po susitikimo su profesinėmis sąjungomis akcentavo, kad ministerija sieks vykdyti įsipareigojimus kultūros ir meno sektoriaus darbuotojams.

„Savaime suprantama, kad atsiradęs didelis darbo užmokesčio finansinis atotrūkis nuo kitų sektorių netenkina kultūros darbuotojų, tačiau šį atotrūkį sunku išlyginti per vienus metus. Todėl darbo užmokesčio didinimą tikslinga išdėlioti per trejus metus“, – kalbėjo L. Ruokytė-Jonsson.

Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad kultūros atstovams yra pagrindas nuomonę reikšti piketuojant, nes pastaruoju metu Vyriausybė nuolat didino kultūrininkų užmokestį, o kitąmet algas žadama pakelti 21 euru.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų