Krekenavos apylinkes nuo šiukšlių vaduoja savanoriai iš užsienio

Krekenavos apylinkes nuo šiukšlių vaduoja savanoriai iš užsienio

 

Krekenavos apylinkės taps daug švaresnės – dvylika dienų jas tvarkys savanoriai iš Ispanijos, Prancūzijos, Serbijos ir net Honkongo. Į Panevėžio rajoną entuziastingi jaunuoliai atvažiavo ne ilsėtis, o dirbti, susipažinti su vietine kultūra bei dalintis patirtimi su bendraamžiais.

Krekenavos regioninio parko direkcijoje apsistoję devyni jaunuoliai iš užsienio: trys ispanai, du prancūzai, dvi serbės ir du honkongiečiai. Daugelis į stovyklą Panevėžio rajone atvyko už savo lėšas. Tiek prancūzai, tiek honkongiečiai kelionei paklojo nemenkas sumas, o ir visi atvykę už maistą turi susimokėti patys. Stovyklos organizatorius Krekenavos regioninio parko direkcijos vyriausiasis specialistas Tadas Čeponis stebisi ir džiaugiasi tokiu užsieniečių iniciatyvumu ir nesavanaudiškumu.

„Šie žmonės atvažiavo iš įvairiausių pasaulio kampelių, kad padėtų Krekenavos regioniniam parkui. Smagu, jog jaunimas nenori tik atostogauti, sėdėti vienoje vietoje. Jiems daug smagiau dirbti ir jausti darbo rezultatą. Jie negalvoja apie pinigus ir negaili savo laiko. Dažnai tokio darbštumo ir nesavanaudiškumo pritrūksta lietuviams“, – atvirauja T. Čeponis.

Dirba išsijuosę

Per vos kelias dienas, praleistas tarptautinėje stovykloje, grupė jaunuolių spėjo nemažai nuveikti. Pirmąją dieną vyko savanorių susipažinimas, o jau kitą rytą jie kibo į darbus: tvarkė Krekenavos regioniniame parke kylantį naują labirintą, rinko apylinkėse poilsiautojų paliktas šiukšles, plaukdami baidarėmis valė Nevėžio upę.

Anot T. Čeponio, regioninio parko teritorijoje gausu apžėlusių ar prišiukšlintų objektų, kuriuos savanoriai pasišovė sutvarkyti. Svečiai planuoja lankytojams pritaikyti naują gamtos paveldo objektą – Svirnupio vinkšną.

„Darbas mums kaip pramoga, dirbdami bendraujame tarpusavyje. Pavyzdžiui, važinėdami dviračiais rinkome šiukšles, tačiau tai buvo ne vien tik darbas, bet ir kelionė”, pasakoja stovyklos vadovė alytiškė Brigita.

Pažintis su pasauliu

Pasak vadovės, visi stovykloje dalyvaujantys savanoriai itin draugiški ir daug bendrauja tarpusavyje. Nors iš Prancūzijos atvykę vaikinai angliškai kalba ne itin gerai, anot Brigitos, tai bendrauti netrukdo.

Atvykėliai iš skirtingų pasaulio kampelių dalijasi pasakojimais apie savo šalių kultūrą ir istoriją. Stovyklos metu kiekvienos šalies atstovai žada supažindinti su unikalia savo gimtinės virtuve.

Savanoriai ne tik dirba, bet ir tarpusavyje nemažai diskutuoja. Anot T. Čeponio, stovykla – puiki proga įvairių tautų atstovams susipažinti su kitų šalių istorija, apie kurią iki šiol jie nebuvo girdėję.

Jau vieną vakarą iš Serbijos atvykusios savanorės išsamiai papasakojo Jugoslavijos žlugimo istoriją, diskutavo apie Europos politiką.

Žavi Lietuvos gamta

Per studentų mainų program1 į Lietuvą atvykęs ir tris mėnesius čia savanoriaujantis ispanas Davidas sako mūsų šalį pasirinkęs, nes troško pokyčių. Iš Barselonos atkeliavęs vaikinas žada Lietuvoje pasilikti dar septynetą mėnesių, o per trumpą čia praleistą laiką jau spėjo pramokti lietuviškai ir lengvai gali suprasti stovyklos vadovų nurodymus bei pats nebijo laužyti liežuvį bandydamas susišnekėti.

„Stovykla žavi tuo, kad susipažįstame su įvairiomis kultūromis ir idėjomis. Smagu, jog skirtingi žmonės gali puikiai dirbti kartu”, – džiaugiasi Davidas.

Iš Belgrado atvykusiai medicinos studentei Sarai tai jau nebe pirma tokio pobūdžio stovykla. Iki šiol ji savanoriavo Vokietijoje, Ispanijoje ir Turkijoje.

„Čia atvykusi nustebau, kokia graži Lietuvos gamta. Norėjau ištrūkti iš miesto ir pabūti šiek tiek ramybėje. Man labai patinka nuotykiai, mėgstu pažinti skirtingus žmones ir savanoriauti. Tiesiog smagu padėti, nesvarbu, ar savo šaliai, ar kitai. Pasaulį gąsdina globalinis atšilimas ir dėl to tik dar labiau noriu dirbti gamtoje. Tokia savanoriška veikla yra mažas žingsnelis link gamtos atsigavimo”, – atvirauja serbė.

Stovyklos organizatorius T. Čeponis tikina, jog tokia jaunimo veikla naudinga tiek Krekenavos regioniniam parkui, tiek patiems savanoriams.

„Tokios kelionės ar stovyklos labai daug duoda jaunimui. Pakeliavę jaunuoliai iš karto pasidaro drąsesni, juk susipažįsta su kitomis kultūromis ir žmonėmis”, – sako T. Čeponis.

Galerija

Komentarai

  • Pagarbos vertas jaunimas, tai turetu buti pavizdys musu jaunimui. Smagu, kad yra drasiu zmoniu, kurie savo uzsidegimu ir isitikinimais vercia ir mus buti bent siek tiek geresniais. Sekmes stovyklai!

  • Man šitie jauni žmonės savanoriai, einantys dirbti Lietuvos kaime tokius darbus – tiesiog stebuklas. Tokio sąmoningumo nesitikėjau.. Nuoširdus ačiū jiems!

    • Atsakyti
  • gėda man dėl Lietuvos kaimo… Kodėl mūsų šiukšles turi rinkti užsieniečiai? Ką jie papasakos, parašys su nuotraukomis apie mus grįžę. Ar tokio įvaizdžio norite prasigėrę nevaleikos?

  • Juk grazu , kai zydi geles ir siuksles nesimeto, ir kaimyno kiemas toks svarus. Nuvaziave i uzsieni stebimes, kaip svaru ir grazu, bet ar zinome, kad ten tokios savanoriskosios talkos savaime suprantamas dalykas, tik Lietuvoje vis laikiame , kad kazkas uz mus padarys.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų