Kraupus vaizdas Bistrampolio dvare: agresyvus šuo įsisuko į danielių bandą

Kraupus vaizdas Bistrampolio dvare: agresyvus šuo įsisuko į danielių bandą

Ne tik atgaivintu kultūros paveldu, bet ir augintiniais garsėjantis Panevėžio rajono perlu vadinamas Bistrampolio dvaras patyrė nemenką smūgį.

Šeštadienio rytą į danielių aptvarą atvykusi darbuotoja išvydo siaubo filmo vertą vaizdą. Į aptvarą prasiveržęs nežinia kieno šuo išpjovė šių grakščių gražuolių bandą. Iš 25 danielių tragiškos baigties išvengė tik trys.

Ieškodami, kas padėtų sugauti agresyvų šunį, dvaro darbuotojai pagalbos kreipėsi į Panevėžio gyvūnų globos draugiją.

„Dvaro darbuotojai šokiruoti – įsivaizduoju, koks ten kraupus vaizdas. Deja, mūsų draugijoje dirba tik savanoriai, dalis jų šiuo metu dar ir serga. Be to,  mes net neturime galimybių gaudyti agresyvių gyvūnų, mes tik priimame ir rūpinamės beglobiais“, – apgailestavo draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Panevėžyje benamių, pavojų keliančių gyvūnų gaudymu užsiima įmonė „Panevėžio specialusis autotransportas“. Tačiau dvaro darbuotojams ir šios bendrovės šungaudžių prisikviesti nepavyko – savaitgaliais jie nedirba.

Vienintelis nelaimės dieną į pagalbą atskubėjęs veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža net neabejoja, kad į aptvarą įsisuko ne vilkas, o tikrai šuo. Kraupios nelaimės padarinius šalinęs veterinaras matė tą patį šunį lakstantį netoli dvaro.

„Šuo mišrūnas, matomai rengiamas kovoms, mokytas“, – kalbėjo A. Lūža.

Savaitgalį poilsiaujantiems šungaudžiams atsisakius atvykti, šuo ir toliau buvo paliktas lakstyti laisvėje. Veterinaro teigimu, kviestis medžiotojus jį nušauti draudžia įstatymas.

Anot jo, į aptvarą jis veikiausiai pateko užšokęs ant greta tvoros sukrautų akmenų krūvos ir nuo jos striktelėjo pas danielius.

Pasak veterinaro, visi gyvūnai nužudyti perkandus gerkles. Spėjama, kad šuo aptvare darbavosi ne vieną dieną – kai kurių danielių maitos jau buvo išsipūtusios.

„Nieko nuostabaus, kad pirmųjų aukų niekas nepastebėjo – būrys danielių ganėsi kraštiniame aptvare“, – sako A. Lūža.

Šuns nužudytų danielių maitas iš aptvaro surinko pats veterinaras kartu su dvaro darbuotoju. Jie sukrauti į vieną vietą ir kitą savaitę turės būti išvežti utilizuoti.

Gyvi likę trys žvėreliai perkelti į kitą aptvarą arčiau pastatų.

Dėl baisaus įvykio nemenkus nuostolius patyręs Bistrampolio dvaras kreipėsi į policiją. Pareigūnai ieško šuns savininko.

Pasak A. Lūžos, nelaimės aplinkybes tiriantiems pareigūnams turėtų pagelbėti dvaro teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Dvaro atgaivintojas, dvasininkas Rimantas Gudelis sužinojo iš žurnalistų. „Sekundei“ telefonu atsiliepęs kunigas teigė esantis oro uoste – grįžtantys į Lietuvą.

Grakštieji danieliai Bistrampolio dvaro teritorijoje įsikūrė po kelių šimtmečių pertraukos. Keturias pateles ir vieną patiną dvaras įsigijo iš kaimyninių danielynų 2012 metais. Dvaro teritorijoje gyveno per dvi dešimtis danielių.

Komentarai

  • Uždrausti tokias veisles. Kalčiausi aišku šeimininkai. Juos reiktų migdyt,kartu su taip „išauklėtais“ gyvūnais. Gerai,kad vaikų aplink nebuvo,būtų ir juos „patasęs“

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų