Matydami, kaip mieste rengiamos antžeminės atliekų konteinerių aikštelės, panevėžiečiai kraipo galvas iš nuostabos: statybininkai tai atsiranda, tai vėl kuriam laikui pradingsta. I.Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Konteinerių įrengimas – amžiaus darbas

Konteinerių įrengimas – amžiaus darbas

 

Panevėžio savivaldybės noras skatinti atliekų rūšiavimą ir padaryti tvarkingesnes šiukšlių konteinerių aikšteles sukėlė gyventojų nepasitenkinimą dėl ilgai besitęsiančių darbų ir dėl to kilusių nepatogumų.

Nemuno gatvės 13-ojo daugiabučio gyventojų įgaliotos atstovės Danutės Rimkienės teigimu, antžeminės šiukšlių konteinerių aikšteles prie jos namų pradėtos tvarkyti dar vasaros pradžioje. Trims šalia vienas kito stovintiems Nemuno gatvės daugiabučiams – 11, 13 ir 15 – priklauso dvi tokios aikštelės. Viena jų yra netoli įvažos iš Danutės gatvės pusės, kita – iš Pilėnų gatvės. Įrengiant naujas aikšteles, statybininkai buitinių atliekų konteinerius nustūmė į kitą įvažos pusę – ten, kur važiuoja automobiliai. Pasak D. Rimkienės, dabar dėl jų prasilenkti sudėtinga ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems. O ir vieta prie konteinerių nuolatos primena sąvartyną – paliekamos padangos, sumetamos didžiagabaritės atliekos.

„Šįryt prieš darbą pati nešiau šiukšles. Iki konteinerių reikia eiti visai šalia automobilių ir tenka beveik lipti per šiukšles, kad nepakliūtum po ratais“, – guodėsi D. Rimkienė. Kai konteineriai stovėjo senojoje vietoje, pasak panevėžietės, tokių problemų nekildavo, o ir tvarkos kieme buvo daugiau.

Darbai be pabaigos

Anot D. Rimkienės, nepatogumus gyventojai pakentėtų, bet kad darbai, regis, neturi pabaigos. Ji pati ne kartą skambinusi į Savivaldybę tikėdamasi, kad jau šioji pajudins atsirandančius ir vėl pradingstančius statybininkus. Pasak Danutės, išties po skambučio Savivaldybei darbai pajuda, bet tik kuriam laikui. Negana to, ji netgi girdėjusi gandų, kad įmonės, įrengiančios antžemines konteinerių aikšteles, darbuotojai šiuo metu atostogauja.

„Nejaugi mes visada turime judinti darbininkus? Mokame už šiukšles mokesčius, bet net to patogumo neturime. O užtektų kartą už šiukšlių išvežimą nesumokėti, ir jau antstoliais grasintų“, – piktinasi panevėžietė.

Anot jos, pasiguodusi Savivaldybei sulaukė pasvarstymų, kad greičiausiai niekas iš toli neatveža ir nesuverčia atliekų prie konteinerių, o patys gyventojai jas suverčia.

„Mes nesame tokie turtingi, kad kiekvieną dieną prie konteinerių mėtytume tas sofas“, – kaimynus gina D. Rimkienė.

Jos nuomone, statybininkams greičiau užbaigus aikštelės įrengimą ir vaizdas taptų tvarkingas – bent jau konteineriai būtų parstumti į senąją vietą ir nebereiktų iki jų bristi per suverstas atliekas.

Būsimojoje antžeminėje aptvertoje aikštelėje šiuo metu trinkelės jau suklotos, tetrūksta tik apsauginės sienelės.

Lenda problemos

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Lauraitienė tvirtina, jog ir jai suprantamas gyventojų noras, kad darbai vyktų greičiau, tačiau mieste tokių aikštelių vienu metu rengiama daug – 143. Šiemet planuojama spėti įrengti 83 tokias aptvertas ir trinkelėmis išgrįstas aikšteles. Kol kas jų sutvarkyta arti 50. Visas projektas privalo būti užbaigtas iki kitų metų pabaigos.

Pasak V. Lauraitienės, problema ta, kad vykstant darbams išlenda labai daug nenumatytų dalykų. Pavyzdžiui, vietą aikštelėms labai apriboja požeminiai tinklai – ryšių, elektros, dujų, kurių apsaugos zonos yra gana didelės.

„Atrodytų, labai paprasta tas aikšteles įrengti, tačiau urbanizuotoje teritorijoje tokie darbai tampa sudėtingi. Įsivaizduokite, čia kaip ir senas daugiabutis, statytas pagal sovietinius teisės aktus. Dabar situacija pasikeitusi, automobilių srautai nepalyginamai didesni ir ką nors sutalpinti, įrengti yra gana sunku“, – sako specialistė.

Anot jos, dėl iškilusių problemų kai kur teko atsisakyti visos ar dalies tvorelės, kai kur nebus vartelių į aikšteles.

Negana to, V. Lauraitienės teigimu, statybose kartais išlenda ir tokie faktoriai, kad gamintojai, ypač vasarą, nespėja laiku pagaminti reikiamo kiekio medžiagų ir užsakovams tenka laukti.

Ragins dar kartą

Visgi įrengiant Nemuno gatvės aikšteles, pasak V. Lauraitienės, tokių problemų nekyla. Anot jos, į gyventojų skundus reaguojama ir dar rugsėjį kreiptasi į statybininkus. Specialistė pažadėjo vėl nuvažiuoti, pasidomėti ir paraginti rangovus dirbti sparčiau.

„Turbūt nekantrūs žmonės. Gal ir tolerancijos daugiau reikia, nes tikrai stengiamės, kad aikštelės būtų geresnės, gražesnės, aptvertos“, – gyventojus būti kantrius prašo V. Lauraitienė.

Šiuo metu mieste jau įrengta 20 požeminių atliekų surinkimo aikštelių ir tai ne pabaiga. Tokių planuojama dar penkiolika. Tačiau ir dėl pastarųjų iškilo bėdų. Pasak specialistės, pasikeitė įstatymas ir atsirado nenumatytų techninių kliūčių, kurias reikės išspręsti.

Sava tvarka

Antžemines atliekų konteinerių aikšteles rengiančios įmonės „Gerbusta“ direktorius Kęstutis Kastrickas tvirtina, kad darbuotojai tikrai neatostogauja ir darbai nesustoję.

„Mieste yra 143 tokios aikštelės. Šiuo metu dirba trys brigados ir jos juda po visą miestą“, – tvirtino vadovas.

Apie gyventojų skundus dėl lėto darbo jis prisipažįsta irgi jau girdėjęs dar praėjusią savaitę ir tvirtina pavaldiniams davęs nurodymą. Pasak direktoriaus, darbai Nemuno gatvėje prie 11,13 ir 15 daugiabučių turi būti baigti dar šį mėnesį.

„Darbai vyksta, nors gal ne taip, kaip kiti norėtų. Dirbame pagal savo susidėliotą grafiką. Tiesiog mūsų tvarka gal ne tokia, kokios norėtų gyventojai“, – aiškino K. Kastrickas.

Komentarai

  • „Mieste yra 143 tokios aikštelės. Šiuo metu dirba trys brigados ir jos juda po visą miestą“, – tvirtino vadovas.

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/konteineriu-irengimas-amziaus-darbas/

  • Nereikia, kad brigados judėtų, o reikia, kad dirbtų sistemingai.Sutvarkė – viename rajone persikėlė į kitą.O dabar po visą miestą pradėti ir neužbaigti darbai.Gėda tokiems vadovams, kurie nesugeba adekvačiai vaovauti darbams

  • nesuprantu, ar gyventojai gyvena tose aikstelese, kad jiems trukdo tos nebaigtos aiksteles? ir pas mus ilgai jas irengineja, bet mums tai visiskai netrukdo, dziaugtis tik reikia, kad bus graziau ir tvarkingiau. Aisku, geriau nieko nedaryti. Is kur tiek daug tu piktu ir nelaimingu zmoniu? o siukslina aplink juk ne savivaldybes darbuotojai, o patys mes ,
    Eikit gerau pas kaiminka arbatos isgerti, o ne skundus rasineti.

  • Kniaudiškių g., prie 65 , įrengė saugumo salelę konteinerių aikštelės vietoje, bet konteineriai iš ten nepatraukti ir stūkso ant pėsčiųjų kelio. Perėjus per gatvę perėja, kitoje pusėje kelią pastoja smirdantys konteineriai…., negi tai tvarka??? Netinkamoje vietoje ta salelė, ji nefunkcionuoja.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų