Kaip KASMET pagerinti savo finansinę padėtį

Kaip KASMET pagerinti savo finansinę padėtį

Labai dažnai besibaigiant vieniems metams ir prasidedant kitiems žmonės ima galvoti apie tai, ką jie norėtų pasiekti naujaisiais metais. Tačiau nors akivaizdu, kad tokie lūkesčiai yra sveikinti, vis dėlto kiekvienas iš mūsų turėtume vadovautis šiek tiek kitokiu požiūriui – jei, žinoma, norime gyventi finansiškai stabilų gyvenimą ir būti finansiškai nepriklausomi.

Tai reiškia, kad mes privalome KASMET stengtis pagerinti savo finansinę padėtį. Tai turi būti nuolatos mūsų tikslas! O jei jums iki šiol būdavo pakankamai sunku pajudėti iš pirminio taško ir ne vieną kartą supratote, jog artėjant metų pabaigai jūs neįgyvendinote nei vieno savo iki tol užsibrėžto tikslo, jums turėtų pagelbėti daugybė šiame straipsnyje pateiktų finansinių patarimų.

Pradėkite metus galvodami apie jų pabaigą

Taigi, ar kada nors bandėte tai padaryti? Vos tik prasideda kiekvieni nauji metai, jūs turite nustatyti tikslus ir galvoti apie naujų metų pabaigą. Ir net jei jums iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad apie tai galvoti yra per anksti, būtent toks požiūris jums turėtų padėti lengviau siekti savo tikslų. Ir šiuo atveju jūs turėtumėte galvoti ne tik apie finansinius tikslus, tačiau ir apie savo fizinę bei sveikatos būklę, savo žinias, patirtį ir kt. Jei jūs visapusiškai savimi rūpinsitės, tuomet tai turės labai didžiulės ir tiesioginės įtakos jūsų asmeniniams finansams. Būnant tvirtiems, sveikiems ir laimingiems teisingai rūpintis savo asmenine finansine situacija tampa gerokai lengviau.

Tikslas be plano yra tik graži svajonė

Pirmiausia kiekvienas iš mūsų turėtume suprasti, kad mūsų užsibrėžti tikslai be plano praktiškai neturi jokios reikšmės. Tai galima traktuoti tik kaip gražias svajones. Tuo tarpu, jei norite, kad jūsų finansiniai tikslai pasižymėtų didesne tikimybe tapti realybe ir būti pasiekti, turėtumėte nustatyti ir suformuoti savo biudžetą, kuris paremtų jūsų sudaromą planą, skirtą pasiekti konkretus tikslus, o greiti kreditai nėra tinkamamiausias kapitalo pritraukimo būdas.. Jūsų biudžeto suformavimas ir jo laikymasis yra labai puikus būdas sekti savo patiriamas išlaidas ir koordinuoti visus jūsų turimų pinigų srautus. Kuo geresnis bus jūsų iš anksto numatytas būsimų veiksmų planas, tuo lengviau jums taps pasiekti savo finansinius tikslus, iš svajonės paverčiant juos realybe.

Investuokite išmintingai ir protingai

Ar žinojote, kad knyga gali tapti viena iš pačių geriausių investicijų, kurią jūs galėtumėte atlikti? Išsirinkite bent keletą puikių knygų, kuriose yra kalbama apie asmeninių finansų valdymą, finansinius patarimus, investavimą ir kt. Praleiskite dalį savo laiko kasdien skaitydami tokias knygas. Tai leis jums ne tik atsipalaiduoti ir savo laiką praleisti labai turiningai, tačiau taip pat gali jus nukreipti teisinga linkme ir pasufleruoti daugybę originalių idėjų, kurias jūs nuspręstumėte įgyvendinti, tokiu būdu pagerindami savo finansinę padėtį. Todėl galvodami apie investavimą, neturėtumėte praleisti progos pagalvoti ir apie investavimą į save.

Reguliariai peržiūrėkite savo investicinį portfelį

Kuomet atliekate įvairias investicijas, turite reguliariai peržiūrėti, kaip jos laikosi. Žinoma, tai tikrai neturėtų tapti jūsų kasdienine rutina. Jei jūs kasdien daugybę kartų žvelgsite į savo investicijų būklę, tai gali peraugti į didžiulę paranoją. O to jums tikrai nereikia. Nustatykite tam tikras datas savo finansų kalendoriuje ir nustatytomis datomis peržiūrėkite, kaip laikosi jūsų investicijos. Jei prireikia – atlikite tam tikras korekcijas.

Patikrinkite savo kredito reitingą

Deja, bet labai nedidelė dalis žmonių žino, koks yra jų asmeninis kredito reitingas. Be to, didžioji dalis nė nenumano, kaip galėtų jį sužinoti. Tačiau tai galima padaryti ir internetu – visiškai nemokamai. Jei jūs reguliariai peržiūrėsite savo asmeninį kredito reitingą, tuomet jūs visuomet žinosite, kokia yra jūsų tikroji finansinė situacija, atsižvelgiant į oficialius finansinius duomenis. Tai taip pat leistų jums suprasti, kokios galėtų būti jūsų galimybės gauti paskolą internetu pas smulkiuosius kreditorius. Kuo aukštesnis yra asmeninis kredito reitingas, tuo lengviau sulaukti žemomis palūkanomis pasižyminčios paskolos pasiūlymo.

Išleiskite mažiau ir sutaupykite daugiau

Taip, turbūt kiekvienas šį patarimą esate girdėję daugybę kartų ir jums gali atrodyti, kad jis yra daugiau nei elementarus. Tačiau reikia suprasti, kad tikrai ne kiekvienas šio patarimo laikosi. Tiesą sakant, praktika rodo, jog didžiulė dalis žmonių nė nežino, kokios yra jų tikrosios išlaidos ir kokiais būdais jie galėtų sutaupyti. Laimei, išvengti didelių išlaidų gali bene kiekvienas. Tereikia daugiau dėmesio skirti savo asmeninio biudžeto paskirstymui ir išlaidų sekimui. Jei jūs suimsite save į rankas ir išleisite mažiau, natūralu, kad sutaupysite daugiau ir galėsite stabilizuoti savo finansinę padėtį.

Kalbėkite su artimaisiais

Finansinės problemos sukelia didžiulį stresą, nerimą ir įtampą. Tai gali labai neigiamai paveikti psichologinę būseną ir pabloginti sveikatą. Tačiau jei jūs apie savo finansines problemas ir sunkumus, su kuriais susiduriate, kalbėsite su jums brangiais žmonėmis, visą tai išspręsti jums turėtų būti lengviau. Nuolatinė baimė ir nerimas tikrai nepadės jums lengviau atrasti pačias veiksmingiausias išeitis. Jūs turite kalbėti su aplinkiniais. Galbūt tai taip pat jums padės lengviau pajudėti pirmyn ir išspręsti ne vieną finansinę problemą.

Peržiūrėkite savo draudimo sąlygas

Kiekvienais naujais metais jūs turėtumėte peržiūrėti savo draudimo sąlygas ir įvertinti ar jos jums yra tinkamos. Jūs visuomet galite ir turėtumėte bandyti gauti kuo palankesnes sąlygas. Kuo ilgiau būnate vienų ar kitų draudikų klientais, tuo lengviau jums turėtų būti sulaukti palankesnio pasiūlymo. Bet kuriuo atveju, turite įvertinti ir kitus rinkoje taikomus pasiūlymus. Tai jums leistų lengviau derėtis su savo draudikais, sulaukiant geresnių draudimo sąlygų.

Taupykite

Jei iki šiol jums taupymas buvo pakankamai didžiulis iššūkis ir jūs įprastai nebūdavote iš tų žmonių, kurie gerai pagalvoja prieš išleisdami savo pinigus, tuomet jūs nieko nelaukę turėtumėte skirti visas savo pastangas, kad tai galėtumėte pakeisti. Jūs turite perprogramuoti savo įsitikinimus ir neleisti sau priimti skubotų finansinių sprendimų. Taip, galite teigti, kad visą tai pasakyti yra gerokai lengviau nei padaryti – ir jūs tikrai būsite teisūs. Tačiau jei jūs turite užsibrėžę labai aiškius tikslus ir iš tikrųjų nuoširdžiai norite juos pasiekti, tuomet galite būti tikri, kad išlaidų mažinimas ir taupymas tai padės pasiekti kur kas lengviau. Pagalvokite apie priemones, kurios padėtų jums tapti labiau motyvuotiems. Pagalvokite apie tai, kas jus dar labiau paskatintų taupyti. Galite būti tikri, kad tokiais būdais jūs reikšmingai pagerinsite savo finansinę padėtį.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų