Paskolų mokėjimas gali būti atidėtas 3 mėnesiams

Paskolų mokėjimas gali būti atidėtas 3 mėnesiams

Gyventojai, netekę darbo arba bent trečdalio įprastų pajamų ir turintys būsto ar vartojimo paskolą, galės prašyti banko ar kitos kreditų įstaigos trim mėnesiams atidėti įmokų mokėjimą, pranešė Lietuvos bankas (LB).

Pasak jo, tai numatyta naujuose vartojimo ir būsto kredito teikimo veiklą reglamentuojančių įstatymų pakeitimuose, siekiant padėti gyventojams, kurie dėl karantino patiria ar patirs finansinių sunkumų.

Pakeitimai galutinai įsigalios, kai pataisas pasirašys prezidentas.

„Finansiniais sunkumais laikoma tokia padėtis, kai kredito gavėjo visų įsipareigojimų ir įmokų santykis yra didesnis nei 40 proc., tai yra, tuo atveju, jei daugiau nei 40 proc. visų gaunamų pajamų turite skirti  įsipareigojimams padengti. Viena iš galimybių, įtvirtinta įstatymuose, yra įmokų atidėjimas 3 mėnesiams – vadinamosios kredito atostogos“, – rašoma centrinio banko pranešime.

Iki šiol atidėti būsto kredito įmokas galima buvo tik netekus darbo, mirus sutuoktiniui, nutrūkus santuokai ar netekus darbingumo, o turintiems vartojimo paskolas tokios galimybės nebuvo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Įdomu, ar bankai nepakels palūkanų normos likusiai kredito daliai?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų