Įspūdingai finišavęs D.Rapšys – pasaulio vicečempionas!

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate antradienį sidabro medalį iškovojo Danas Rapšys!

Jam tai yra pirmas karjeros medalis pasaulio čempionatuose olimpiniame (50 m ilgio) baseine.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale lietuvis ilgą laiką buvo 4-as, likus 50 m pakilo į 3-ią vietą, o prieš finišą dar aplenkė amerikietį Luke‘ą Hobsoną ir išplėšė sidabrą.

D.Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 45.05 sek.

Lietuviui nepavyko pavyti tik Pietų Korėjos plaukiko Sunwoo Hwango (1:44.75).

Trečias atplaukė L.Hobsonas (1:45.26).

Plaukimo ekspertai prieš šį čempionatą D.Rapšiui net nežadėjo vietos finale. Po 400 m plaukimo atrodė, kad tos prognozės buvo tikslios, tačiau 200 m distancijoje D.Rapšys visus tuos spėjimus sudaužė į šipulius.

D.Rapšys čempionatą pradėjo prastu pasirodymu 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, bet pirmadienį ryte trumpesniame nuotolyje jautėsi kur kas geriau. Lietuvis savo plaukime po pirmų 50 metrų buvo 3-ias, po 100 m – 2-as, o po 150 m – jau pirmas. D.Rapšys galingai finišavo ir išliko pirmas, distanciją įveikęs per 1 min. 45.95 sek.

Bendroje įskaitoje D.Rapšys liko trečias ir į priekį praleido tik du vokiečius – Lukasą Martensą (1:45.74 sek.) ir Rafaelį Miroslawą (1:45.89 sek.).

Pirmadienį vakare pusfinalyje D.Rapšys plaukė dar galingiau, puikiai paskirstė jėgas ir distanciją įveikė per 1 min. 44.96 sek. Lietuvis ne tik aplenkė visus varžovus antrajame pusfinalyje, bet ir buvo greitesnis už visus pirmojo pusfinalio plaukimo dalyvius.

Pernai D.Rapšys šioje rungtyje liko 17-as ir į pusfinalį nepateko. 2022 m. lietuvis neįveikė pusfinalio barjero ir buvo 14-as, o 2019 m. finale finišavo pirmas, tačiau buvo diskvalifikuotas už nežymų judesį prieš startą. Šią rungtį D.Rapšys pasaulio čempionate plaukė ir 2017 m., kai buvo 10-as. Bilietą į olimpiadą D.Rapšys jau turi, o jam priklausantis Lietuvos rekordas 200 m distancijoje yra 1 min. 44.38 sek.