Iš prakartėlės dingęs Jėzus vėl guli ėdžiose

Iš prakartėlės dingęs Jėzus vėl guli ėdžiose

Panevėžyje iš prakartėlės Vasario 16-osios gatvėje, Juozo Masiulio knygyno pašonėje savaitgalį dingusi Kūdikėlio Jėzaus medinė statulėlė sugrįžo.

Ėdžiose vėl gulintis Kūdikėlis atrodo šiek tiek kitaip – viena jo rankelė sutvarstyta.

Pavogtą kūdikėlį į knygyną atnešė ne chuliganai, o pilietiški panevėžiečiai.

Kaip pasakojo Juozo Masiulio knygyno direktorė Ramutė Leščinskienė, pavogtą statulėlę atnešė mama su sūnumi. Jie socialiniuose tinkluose pamatė plintantį prašymą surasti iš prakartėlės dingusią menininko kurtą medinę Jėzaus statulėlę.

Moteris su vaikais statulėlę pusnyje prie Muzikos mokyklos pamačiusi dar sekmadienio vakarą, tačiau pagalvojo, kad arba ją čia kažkas pamiršo ir netrukus atsiras tikrasis savininkas, arba tai dekoracija.

„Dar mama pajuokavo, ar sūnums nereikia sesės, bet nepagalvojo, kad tai dingęs Jėzus. Po kurio laiko berniukai grįžo ir pasiėmė kūdikėlį. Smulkmenų nežinau, bet mama neleido lėlytės pasinešti į namus, tad berniukai ją tiesiog užkasė pusnyje prie parduotuvės Ukmergės gatvėje“, – pasakojo R. Leščinskienė.

Neteko dviejų pirštų

Socialiniame tinkle pamačiusi, kad iš prakartėlės dingo Jėzus, moteris suprato, jog rasta skulptūrėlė ir buvo visų ieškomas Kūdikėlis. Sulaukusi, kol sūnus grįš iš mokyklos, abu kartu nuėjo jo ieškoti.

„Lėlytė buvo purvina, apibraižyta, tad pirmiausia ją nuprausėme. Per šią kelionę ji neteko ir dviejų pirštukų, teko rankytę aptvarstyti. Kūdikėlis jau turės savo istoriją“, – kalbėjo knygyno direktorė.

Po tokio incidento buvo svarstoma, kad galbūt reikėtų įrengti vaizdo kameras ar bent jau prakartėlės figūras tvirčiau pritvirtinti, tačiau galiausiai nuspręsta, kad šią pamoką taip šventvagiškai pasielgę chuliganai jau išmoko.

„Viliamės, kad tai bus pamoka tiems, kurie paėmė ir išmetė Jėzų. Tikrai tikiu, kad socialiniuose tinkluose matė komentarus ir linkėjimus atgimti karkaso eglutėmis. Gal kito tokio karto nebus, tikime panevėžiečių sąmoningumu“, – sakė R. Leščinskienė.

Vagiui linkėjo atgimti asilu

Neeilinė vagystė panevėžiečius ant kojų sukėlė sekmadienį. Kad iš kalėdinės prakartėlės Vasario 16-osios gatvėje dingo tautodailininko drožta kūdikėlio Jėzaus statulėlė, R. Leščinskienė pastebėjo visai atsitiktinai.

„Su vyru automobiliu važiavome Vasario 16-osios gatve ir nutarėme sustoti pažiūrėti, kaip atrodo apsnigta prakartėlė, ar viskas gerai. Priėjau, žiūriu ir savo akimis netikiu. Ogi ėdžios tuščios, nebėra jose Kūdikio!“ – „Sekundei“ pasakojo direktorė.

Prakartėlėje liko stovėti Kūdikėlio tėvai Marija ir Juozapas, aplankyti atėję Trys Karaliai, vienas piemuo ir tvarto gyvulėliai – asilas ir avytė, o tuščiose ėdžiose – lininis vystyklas, kuriuo vaikelis buvo pridengtas.

Knygynui socialiniame tinkle paskelbus apie vagystę, panevėžiečiai pasakojo Kūdikėlio prakartėlėje nebematę jau šeštadienio vakarą. Kai kurie jų linkėjo vagiui kitame gyvenime atgimti asilu arba eglutės karkasu.
Knygynas pagalbos surasti dingusią Jėzaus statulėlę kreipėsi ir į policiją.

Galerija

Komentarai

  • Dievulis kantrus,bet neužmaršus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų