Garliavoje – vienintelis Lietuvoje alyvų parkas

Garliavoje – vienintelis Lietuvoje alyvų parkas

Iki šiol didžiausias Kauno rajono miestas neturėjo nei didesnio parko, nei skvero, kuriame žmonės galėtų pasivaikščioti, mamos – pavežioti savo mažylius. Netrukus Garliavoje tokia erdvė atsiras. Ji ne tik bus šiuolaikiška, bet ir vienintelė šalyje džiugins alyvų parku.

Žydės net du mėnesius

Dar visai neseniai 4,5 ha teritorija prie Maišiaus upelio atrodė apgailėtinai. Šiuo metu Kaimynystės parko ir Maišiaus upelio išvalymo projektas gerokai pasistūmėjęs į priekį. Upelis jau beveik švarus, pradėti parko įrengimo darbai.

Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė džiaugėsi, kad „Kauno vandenys“ geranoriškai atsižvelgė į seniūnijos prašymą, susimažino teritoriją ir leido nutiesti taką, kad Garliavos gyventojai turėtų, kur pasivaikščioti. Takeliai drieksis abiejose upelio pusėse.

Garliavoje gimusi, augusi ir gyvenanti seniūnė N.Tarvydienė žino, kokie miesto džiaugsmai ir problemos. (J. Butkutės nuotr.)

„Tikimės, kad parko dalį iki Darbininkų g. spėsime sutvarkyti iki rugsėjo pradžios. Jei leis sąlygos, dar šiemet pasodinsime kai kuriuos želdinius. Jeigu mums pavyks įgyvendinti visus sumanymus, turėsime vienintelį Lietuvoje alyvų parką“, – pasididžiavimo neslėpė N.Tarvydienė.

Parke planuojama pasodinti apie 25 skirtingų rūšių alyvų, žydinčių skirtingu laiku, tad žiedais ir kvapais bus galima mėgautis net du mėnesius Prie įėjimo iš Vytauto g. numatyta pastatyti skulptūras (viena jų gal bus apželdintas fortepijonas), suolelius.

Parko lankytojų ir prižiūrėtojų patogumui bus įrengta tualetų ir sodininko namelis. Parką ketinama apjuosti ažūrine tvora, prisodinti krūmų, medžių.

Nors susidaro įspūdis, kad parkas – žalia teritorija, projektuotojai jame žais spalvomis. Erdvės pradžioje dominuos švelnios alyvų spalvos ir atspalviai. Centrinėje švenčių organizavimo dalyje bus susodinti baltai žydintys augalai. Sporto ir žaidimų zonoje augs tamsūs želdiniai.

Kadangi Garliavoje gyveno ir kūrė daug meno bei mokslo žmonių, jų atminimą ketinama įamžinti originaliomis skulptūromis. Parke planuojamas labirintas, kitos originalios detalės (pvz., didžiulis voras vaikų žaidimų aikštelėje), amfiteatras.

Jonučių gimnazijos stadionas neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. (J. Butkutės nuotr.)

Garliaviečiai labai nori fontano, tačiau jo įrengimas negali būti finansuojamas Europos Sąjungos (ES) lėšomis. Tikimasi, kad, savivaldybei ir vietos verslininkams surėmus pečius, vietos gyventojų noras bus išpildytas.

„Pirmiausia užsibrėžėme sutvarkyti parko prieigas. Tai erdvė nuo Jonučių gimnazijos iki parko. Čia ketiname įrengti šaligatvius, suremontuoti gatvės važiuojamosios dalies asfalto dangą, prie S.Lozoraičio g. rengiamės sutvarkyti šaligatvius, sulopyti asfalto dangą, o prie šios gatvės 14A namo įrengti automobilių stovėjimo aikštelę“, – artimiausius darbus vardijo seniūnė.

Gražės ir kitos viešosios erdvės

Skurdžiai atrodanti vieta netrukus visiškai pasikeis. (J. Butkutės nuotr.)

N.Tarvydienė pabrėžė, kad vyksta ir kito projekto – „Garliavos miesto viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“ – parengiamieji darbai. Projektas suskirstytas į du etapus. Pirmuoju ketinama sutvarkyti Vytauto gatvę. Pirmiausia atkarpoje nuo Sodų iki Liepų g. ir nuo Vasario 16-osios iki Marijampolės g. ketinama rekonstruoti šaligatvius kairėje pusėje, nes dešinioji priklauso „Regioniniams keliams“, pastatyti naujus gatvės apšvietimo stulpus ir įrengti šiuolaikišką apšvietimą, pastatyti suolelių pailsėti žmonėms, pasodinti naujų želdinių.

Veidą keis ir prie pagrindinės miesto gatvės 41 namo esanti prekybos ir paslaugų teikimo vieta. „Dabar čia turime problemų. Aikštelė neasfaltuota, atrodo nepatraukliai ir netvarkingai, kad ir kiek mes ją taisytume, piltume asfalto drožlių. Čia ketiname pakloti asfalto dangą, tariamės su prekybininkais, kad reikia pasidaryti vieno stiliaus atitvarus, nes kioskeliai jau dabar yra vienodi, šią vietą norime gražinti ir toliau“, – pasakojo pašnekovė.

Šiek tiek vėliau planuojama atnaujinti prekyvietę S.Lozoraičio g. pradžioje. „Problemų kelia tai, kad čia yra įsiterpusi privati valda, tikimės, jog pavyks susitarti su savininku ir bendrai sutvarkyti šią prekybos ir paslaugų teikimo vietą: išasfaltuoti aikštelę, įrengti apšvietimą ir stebėjimo kameras, aptverti teritoriją, sutvarkyti prieigas“, – įsitikinusi seniūnė.

Skurdžiai atrodanti vieta netrukus visiškai pasikeis.

„Pirmajam projekto etapui jau yra parengtas techninis projektas, jis atiduotas ekspertizei. Viliamės, rangos darbų pirkimo konkursas neužsitęs, rudeniop su laimėtoju bus galima pasirašyti sutartį ir dar šiemet pradėti darbus“, – sakė N.Tarvydienė.

Vaikams atsiras žaidimų aikštelių

Antruoju etapu ketinama tvarkyti daug objektų. Tai – Jonučių gimnazijos bei Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos sporto ir laisvalaikio aikštynai, 5 vaikų žaidimo aikštelės gyvenamųjų namų kvartaluose, prekybos ir paslaugų teikimo aikštelė S.Lozoraičio g. ir kt. Visi šie objektai jau projektuojami, nes žinoma, kas projektus įgyvendins.

Prie minėtų ugdymo įstaigų atsiras šiuolaikiškų sporto aikštelių, treniruoklių. „Labai norime prie Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos įrengti stadioną, atitinkantį keliamus reikalavimus, tačiau stadionas nefinansuojamas ES projekto lėšomis, jų ieško Kauno rajono savivaldybė, – teigė seniūnė. – Jonučių gimnazijos stadione nieko nedaryta nuo pat mokyklos pastatymo laikų. Tiesa, neseniai, per projektą gavus lėšų, garliaviečiai įrengė tinklinio aikštelę ir treniruoklių. Dabar mokyklos bendruomenė pageidauja daugiau aikštelių. Kadangi Garliavos A.Lukšos gimnazija iš viso neturi jokio aikštyno, infrastruktūra draugiškai naudosis abi ugdymo įstaigos.“

Anot pašnekovės, belieka tik apgailestauti, kad Garliavoje nėra nė vienos aktyvaus poilsio ir vaikų žaidimų aikštelės. „Antras projekto etapas padės pagražinti šalia daugiabučių kvartalų esančias teritorijas: ten įrengsime vaikų žaidimų aikštelių, įvažų į kiemus. Dvi vaikų žaidimų aikštelės atsiras Liepų gatvėje, po vieną S.Lozoraičio ir Žaliojoje gatvėse“, – būsimus darbus vardijo Garliavos seniūnė.

Bus daugiau vietų automobiliams statyti

Kelių remontininkai jau tvarko Garliavos gatves. (J. Butkutės nuotr.)

Anksčiau netoli „Eglutės“ vaikų darželio stovėjo miesto nepuošiantys garažai. Juos pavyko iškelti, todėl tėveliai galės atvežti vaikučius ne per kiemus. Ankstesnė praktika buvo nesaugi pėstiesiems, ypač į mokyklą einantiems vaikams. Projekto vykdymo metu bus įrengtas saugus vienakryptis kelias prie darželio, o išvažiuoti bus galima per kitą pusę, todėl ne tik taps saugiau, bet ir nesusidarys spūsčių.

Seniūnija kreipėsi į Kauno rajono savivaldybės tarybą, kad ši leistų nugriauti buvusios greitosios medicinos pagalbos pastatą Vytauto g. 59. Jo vietoje taip pat numatyta įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, nes, seniūnės tvirtinimu, Garliavoje labai trūksta vietų automobiliams statyti. Aikštelė būtų itin patogi į polikliniką, ligoninę, bažnyčią ar meno mokyklą atvykstantiems žmonėms.

„Garliava neapsiriboja vien didžiaisiais, pagrindiniais projektais. Mieste yra gana daug neasfaltuotų gatvių, dėl to kenčia garliaviečių gyvenimo kokybė. Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu jau vykdoma K.Aglinsko g. rekonstrukcija, tikimasi baigti darbus šį rugpjūtį. Taip pat rengiamasi asfaltuoti S.Dariaus ir S.Girėno, Ąžuolų ir Kęstučio gatves. Šie projektai vykdomi ES lėšomis, o Lietuvos automobilių kelių direkcija skyrė finansavimą likusiai Beržų g. daliai išasfaltuoti“, – permainas vardijo seniūnė.

Komentarai

  • Labiausiai truksta sporto zonos ,uztektu 5-6 irenginiu ,nes sinjorams ner kur pasportuot ,tai nera dideles islaidos triuksmo nekelia o nauda neismatuojama

  • Kaip matau tikrai bus smagu visiems , bet niekur nera pamineta apie šunų vedziojimo aikšteles, juk labai daug žmoniu laiko gyvūnus. Ar planuojama jas irengti? Nes tikrai nera kur pavedžioti savo augintiniu, kiek pastebejau visi vedzioja gatvemis.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų