Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

EŽTT nutraukė „Wittib“ bylą prieš Lietuvą

EŽTT nutraukė „Wittib“ bylą prieš Lietuvą

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nutraukė „Wittib“ bylą prieš Lietuvą dėl asmenvardžių rašymo galimybės nelietuviškais rašmenimis, teigia teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Anot ministrės, šis sprendimas – didelis įvertinimas Lietuvai, išsprendusiai dešimtmečius diskutuotą problemą.

„Šiandien paskelbtas Europos Žmogaus Teisių Teismo nutarimas, kuriuo Teismas nusprendė bylą Wittib prieš Lietuvą išbraukti iš nagrinėjamų bylų sąrašo – atsižvelgdamas į priimtą įstatymą dėl asmenvardžių rašymo galimybės nelietuviškais rašmenimis EŽTT bylą išbraukė tuo pagrindu, kad klausimas išspręstas vidaus teisėje“, – feisbuke rašė ministrė.

„Ši nutartis – didelis įvertinimas Lietuvos priimtam įstatymui, kuris pagaliau išsprendė dešimtmečius diskutuotą problemą“, – pridūrė ji.

2017 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) perdavė Lietuvos Vyriausybei Jolantos Wittib peticiją prieš Lietuvą, kurioje Teismas vertino, ar nebuvo pažeista Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje garantuojama teisė į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą dėl to, kad pareiškėja neturėjo galimybės savo pavardę lietuviškuose asmens dokumentuose. Moteris nurodė, kad LR piliečio pase ir išduotame santuokos liudijime norėjo būti įrašyti kaip „Wittib“.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų