Naujas Sveikatos centras vienys beveik tris dešimtis mieste veikiančių medicinos įstaigų. Visgi nemažas būrys privačių šeimos klinikų atsisakė dalyvauti jo veikloje. Asociatyvi nuotr.

Panevėžyje davė startą Sveikatos centrui

Panevėžyje davė startą Sveikatos centrui

Panevėžyje beveik tris dešimtis valstybinių ir privačių sveikatos priežiūros įstaigų – ligoninę, polikliniką, šeimos klinikas – vienys naujas darinys – Sveikatos centras.

Panevėžio savivaldybės taryba bendru sutarimu pritarė Sveikatos centro įsteigimui.

Šis naujas darinys vienys 27 mieste veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas. Viena jų – Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi Respublikinė Panevėžio ligoninė, penkios priklauso miesto Savivaldybei – poliklinika Nemuno gatvėje, Odontologijos poliklinika, Fizinės medicinos ir reabilitacijos centras, Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė bei Visuomenės sveikatos centras. Kitos Sveikatos centro veikloje dalyvausiančios šeimos klinikos yra privačios, pastarųjų – 21.

Kurti tokius centrus savivaldybes spiria Sveikatos apsaugos ministerija. Dar rugpjūtį įsigaliojo jos patvirtinta tvarka bendradarbiavimo pagrindu į vieną tinklą savivaldybėse sujungti bazines sveikatos paslaugas.

Kaups informaciją

Teigiama, kad pradėjus darbą Sveikatos centrui, taps aiškesnis paciento kelias miesto sveikatos sistemoje, bus suderinta pacientų srautų valdymo ir paslaugų teikimo priemonių tvarka, bus daugiau kokybiškų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros ir dienos paslaugų gyventojams, užtikrintas geresnis pacientų perimamumas, sklandesnis informacijos apie pacientų sveikatos būklę apsikeitimas, šeimos gydytojai dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto konsultuotis su Sveikatos centre dirbančiais gydytojais specialistais ir kt.

„Pirmiausia, ką turėtų nuveikti Sveikatos centras, tai sukaupti informaciją apie Panevėžyje veikiančių gydymo įstaigų, kurios pareiškė norą jam priklausyti, teikiamas paslaugas. Taip pat bus renkama informacija apie specialistų darbo laiką, ieškoma galimybių sukurti bendrą sistemą, kaip pacientui greičiau gauti reikiamą gydymą“, – teigia Sveikatos centro veiklą koordinuoti paskirto Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro direktorė Rūta Pranculienė.

Žada geresnes paslaugas

R. Pranculienė sako dažnokai girdinti pacientų pasvarstymus, jog privačiose gydymo įstaigose jie maloniau ir greičiau aptarnaujami.

„Mano noras, kad visose ką tik įkurtam Panevėžio sveikatos centrui priklausančiose gydymo įstaigose pacientai gautų vienodą paslaugą, taip pat, kad su jais visose šiose įstaigose būtų elgiamasi vienodai pagarbiai ir paslaugiai“, – tvirtino R. Pranculienė.

Sveikatos centro veiklai vykdyti Panevėžio savivaldybei skiriama beveik 2,8 milijono eurų iš ES finansinių fondų.

Anot R. Pranculienės, šios lėšos bus panaudotos medicinos įrangai įsigyti bei pačias įstaigas geriau pritaikyti pacientų poreikiams.

Sveikatos centrų steigimą savivaldybėms nuleidusi SAM tvirtina, jog tokia naujovė bus naudinga pacientams. Esą tokie centrai užtikrins kokybiškesnes paslaugas, sumažės mirtingumas nuo miokardo infarkto, išeminio insulto, o sergantieji cukriniu diabetu, širdies nepakankamumu, kamuojamieji aukšto kraujospūdžio rečiau pateks į ligonines. Neva sukūrus pacientų srautų valdymo informacinę sistemą sutrumpės ligonių kelias pas specialistus.

Nemato reikalo

Sveikatos centro veikloje atsisakiusios dalyvauti Panevėžio privačios gydymo įstaigos tą galės padaryti ateityje.

Visgi kol kas dalis jų į tokią naujovę žiūri atsargiai.

Savivaldybei pateiktuose jų paaiškinimuose teigiama, jog Sveikatos centro veikloje atsisakoma dalyvauti, kol nėra žinoma apie įsipareigojimus jam priklausant, koks bus apmokėjimas už darbą centre, nežinia, ar centro veikloje dalyvausiantys gydytojai privalės budėti naktimis bei per šventes, kaip pacientams bus teikiama skubioji pagalba ir dar kiti klausimai.

Tarp atsisakiusiųjų – privatus Staniūnų gatvės šeimos gydytojų centras. Jam vadovaujanti gydytoja Loreta Gasiūnienė teigia, kad ši įstaiga pati pasirūpina pacientais, tad nemato permainų prasmės.

„Kaip tik manyčiau, kad permainos įneštų sumaištį mūsų darbe, o sumaišties mums visiems mažiausiai reikia“, – nenorą priklausyti miesto Sveikatos centrui motyvavo L. Gasiūnienė.

Anot jos, kad gydymo įstaiga teiktų paslaugas, priklausyti Sveikatos centrui nėra reikalo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų