P. Židonio nuotr.

Beveik pusė lietuvių darbovietę norėtų pasiekti pėsčiomis

Beveik pusė lietuvių darbovietę norėtų pasiekti pėsčiomis

Net 41 proc. biuruose dirbančių žmonių nurodė, kad labiausiai jų darbo dieną pagerintų galimybė pasiekti savo biurą pėsčiomis.

Maždaug kas ketvirtas pageidautų, kad aplink biurą būtų daugiau vietų apsipirkti, o kas penktas norėtų platesnio maitinimo įstaigų pasirinkimo, tai rodo nekilnojamojo turto bendrovės „Darnu Group“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.

Reprezentatyvų tyrimą šį pavasarį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, kuri apklausė 1016 respondentų visoje Lietuvoje nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

„Gera darbovietės lokacija gyventojams tampa vis aktualesniu veiksniu, kuris neretai lemia ir darbdavio pasirinkimą“, – pastebi Mykolas Čiplys, „Darnu Group“ nuomos vadovas.

Tyrimo rezultatai rodo, kad kone kas penktas (17 proc.) biure dirbantis žmogus norėtų, jog netoliese būtų viešojo transporto stotelė. Vis aktualesniais tampa tvarumo ir ekologijos klausimai, kurie rūpi kas šeštam biurų darbuotojui.

Maždaug 15 proc. apklaustųjų norėtų, kad už biuro langų būtų mažesni automobilių srautai. Toks pats skaičius respondentų pageidautų, kad šalia jų darbo vietos būtų įrengta dviračių takų infrastruktūra bei stovai dviračiams.

„Automobilių srautų mažinimo, darbo pasiekimo ir judėjimo mieste problemą padeda spręsti ir šiuolaikinė miestų plėtros kryptis, kuomet vienoje teritorijoje kombinuojamos bent kelios funkcijos – gyvenamoji, biurų, laisvalaikio. Tokiu būdu žmonės gali pėsčiomis arba dviračiu pasiekti svarbiausius taškus ir patenkinti savo poreikius, visiškai ar bent iš dalies atsisakydami automobilio“, – priduria vadovas.

Maždaug ketvirtadalis (23 proc.) apklaustųjų mano, kad labiausiai jų įprastą dieną biure pagerintų galimybė pasivaikščioti parke ar kitoje panašioje vietoje. 22 proc. respondentų nurodė, kad norėtų turėti galimybę pasportuoti biure, greta esančiame sporto klube ar aikštelėje lauke.

Remiantis tyrimu, apie 23 proc. biurų darbuotojų norėtų turėti galimybę šalia įsigyti maisto produktų ar plataus vartojimo prekių. Maždaug kas penktas iš jų (19 proc.) pageidautų, kad aplink biurą būtų didesnė maitinimo įstaigų įvairovė.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad didesnės maitinimo vietų įvairovės bei galimybės pasivaikščioti lauke aplink biurą labiau pageidauja moterys ir vyresnio amžiaus respondentai, sportuoti – vyrai, o jaunesni biurų darbuotojai labiau vertina galimybę važinėti į darbą dviračiu, taip pat – įsigyti maisto produktų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Jo tie kur siknas trina 8 val ant kedes, o kas dirba darbus tas nori greičiau namo grįžti

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų