Atvelykio sekmadienį Bistrampolio dvare nuskambės M. Levickio programa „Concerto Classico“

Atvelykio sekmadienį Bistrampolio dvare nuskambės M. Levickio programa „Concerto Classico“

Gražiausios pavasario šventės – šv. Velykų finaliniai akordai nuskambės Bistrampolio dvare: balandžio 28 dieną 17 val. akordeonininkas Martynas Levickis su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ atliks skirtingų epochų kūrinių programą „Concerto Classico“.

Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinantis M. Levickis – atlikėjas, kurio pasirodymai stebina novatorišku požiūriu, repertuaro įvairove bei drąsiomis interpretacijomis. Jo aistra akordeonui ir kuriama muzikinė atmosfera neturi ribų. Jam paklūsta skirtingomis epochomis parašyti kūriniai, talentingose meistro rankose įgaunantys naujas formas.

Kartu su kūrybingu ir efektingu Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ Martynas sukuria atmosferą, kurios publika klausosi sulaikiusi kvapą.

Bistrampolio dvare jie pristatys programą „Concerto Classico“, kuri leis pasimėgauti išskirtiniais Renesanso, baroko ir romantizmo epochų kūriniais. „Tai bus tas kartas, kai garsas virsta jausmu. Tai bus intymus prisilietimas prie klasikos“, – teigia Martynas.

Programoje, kurią kolektyvas rengė su beribiu užsidegimu, skamba didžiųjų kompozitorių A. Vivaldžio, J. S. Bacho, F. Šopeno muzika. Tačiau tai – retai pasaulio koncertų salėse skambantys kūriniai. Orkestrui, vadovaujamam M. Levickio, teko juos „perkąsti“, išlukštenti ir pateikti klausytojui taip, kad jis liktų be žado. Tai buvo ne tik fantastinė patirtis, bet ir nemenkas iššūkis.

„Nėra kuo remtis – turi kliautis savimi ir kolegomis, nes tie kūriniai, kuriuos grojame šioje programoje, nėra dažnai atliekami. Imi kūrinį ir pažvelgi į jį iš bet kurios epochos, nepaisydamas taisyklių, kaip reikėtų groti baroką, kaip tave mokė tai atlikti. Ruošdamiesi šiai programai mokėmės iš naujo, vedami didžiulės motyvacijos. 24 valandas per parą gyvenome mintimis apie „Concerto Classico“, mūsų „mesendžeriai“ nuolat vibravo, visi dalijomės idėjomis. Tai buvo nepaprastas laikas“, – sakė violončelininkė Ignė Pikalavičiūtė.

„Concerto Classico“ programa išties užburia, teleportuoja. Atrodo, klausantis muzikos galima užuosti ir senųjų katedrų smilkalus, neparašytų laiškų rašalą, išvysti į detektyvus vedančius dvarų koridorių šešėlius, išgirsti pamišėlio juoką, susitikti šokyje.

Bistrampolio dvare tai bus galima pajusti Atvelykio sekmadienį. Bilietus platina bilietai.lt.

Komentarai

  • Tikriausiai brangūs bilietai, o dar kelionė. Man atrodo, kad jo koncertą su orkestru iš Kauno mačiau per teliką. Buvo fantastinis koncertas,o Levickis VUNDERKINDAS.Labai bachuras talentingas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų