P. Židonio nuotr.

Atliekų kaupiko neprisikviečia

Atliekų kaupiko neprisikviečia

 

Galybės gyventojų skundų sulaukusi Panevėžio savivaldybė kol kas neranda priemonių, kaip likviduoti miesto piktžaizde virtusio ratuoto sąvartyno.

Pastaruoju metu prekybai ūkininkų produkcija skirtoje aikštelėje ties Dariaus ir Girėno bei Klaipėdos gatvių sankirta stovinčios atliekų prigrūstos „Audi 80“ savininkas vakar kviečiamas į posėdį Savivaldybėje taip ir neatvyko.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Daivos Svirelienės teigimu, kadangi jam buvo įteiktas raštiškas šaukimas, teisės aktai leidžia surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą. Atliekas kaupiančiam vyrui gresia nuo 140 iki 600 eurų bauda.

Visgi, pasak D. Svirelienės, ieškoma būdų, kaip jam suteikti socialinę pagalbą.

„Į posėdį kvietėme ir Socialinių paslaugų skyriaus darbuotojus, būtume kartu ieškoję, kaip jam padėti. Visgi pats žmogus neatvyko ir kažin, ar tokią pagalbą jis norės priimti“, – abejoja vedėja.

P. Židonio nuotr.

P. Židonio nuotr.

Pasiteisino pietaujantis

Savivaldybės viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę ne kartą važiavo į aikštelę, kur greta prekybininkų įsitaisė ir ratuoto sąvartyno savininkas.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistams penktadienio popietę pagaliau pavyko susitikti su atliekas kaupiančiu vyriškiu.

„Pakalbėjome, jis pažadėjo susitvarkyti. Kai paprašėme pradėti tvarkytis, nes ten šalia stovi konteineriai, paaiškino dabar pietaujantis. Sutarėme, kad iki pirmadienio sutvarkys. Vėl pažadėjo, bet antradienį nuvykę radome tą patį vaizdą. Negana to, atliekų tik daugėja“, – pasakojo skyriaus specialistas Tomas Jaseliūnas.

Nors nuo šiukšlių pilnos „Audi“ sklinda iš tolo nosį riečiantis dvokas, jas kaupiantis panevėžietis nesutinka, kad manta, sausakimšai sugrūsta į automobilį, netgi sukrauta ant stogo, yra atliekos. Vyras motyvuoja, jog visi daiktai jam dar reikalingi. Jis nėra benamis – atliekų kaupikas gyvenamąją vietą deklaravęs Panevėžyje.

„Jis tik žada sutvarkyti, bet matom, kad nieko nedaro. Svarstomi įvairūs variantai, kaip tą situaciją spręsti, ar priimtų socialinę pagalbą“, – teigė T. Jaseliūnas.

Mantos prigrūstą „Audi 80“ panevėžiečiai jau keletą mėnesių pastebi tai vienoje, tai kitoje miesto vietoje. Skundai dėl atliekų pilnos mašinos, paliekamos ūkininkų turguje, į Savivaldybę pradėjo plaukti nuo liepos 17-osios.

„Dėl šios situacijos gauname tikrai daug pranešimų“, – pripažino T. Jaseliūnas.

Užvertė ir garažus

Prieš trejetą mėnesių dėl to paties pagalbos šaukėsi ir Panevėžyje per 300 metalinių garažų vienijančios bendrijos savininkai. Atliekų kaupikas juos buvo įstūmęs į nepavydėtiną padėtį. Žmonės jautėsi tarsi ant tiksinčios bombos – nuo žiemos atliekas masiškai pradėjęs rinkti kaimynas jomis užgrūdo ne tik savo garažą, automobilį bei bendrą kiemą, bet ir greta įsirengė laužavietę, net lauko prausyklą.

Savitiškio gatvės gale esančios 4-osios metalinių garažų bendrijos pirmininkas Romualdas Jokubaitis pagalbos prašęs įvairių institucijų – aplinkosaugos, miesto Savivaldybės, priešgaisrinės saugos inspektoriai surašė protokolą, įpareigojo garažo savininką susitvarkyti, o krūvos ne tik nemažėjo, bet dar labiau augo. Žmogus toliau vilko atliekas iš konteinerių: skudurus, plastikinius indus. Šiukšlių pilnas jo garažas, mašina, dargi jų krūvos išaugo ir bendrijos teritorijoje.

Dėl gaisro pavojaus ne juokais išsigandę garažų savininkai svarstė, jog veikiausiai kaimynas taip pradėjo elgtis dėl ligos.

Garažų savininkai patys badė su juo kalbėtis dėl netvarkos, bet atliekų kaupikas aiškino neva renkantis paramą vaikų namams.

 

Komentarai

  • Kaip spręstų tokį „klausimą“ verslas? Jei yra tinkamas teisės aktas-gautų keletą baudelių ir iš karto sektų „turto“ konfiskacija…jei nėra tinkamo teisės akto-duotų „užsakymą“ berniukams“, po to gaisrininkams teliktų nuplauti asfaltą..pigu ir greita, dėkoti nebūtina…

  • Ar yra Panevėžio savivaldybėje Teisės ir viešosios tvarkos skyrius?

    • Perfrazavus klasikus „Niekas nenorejo dirbti“…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų