„7bet-Lietkabelis“ varžysis mažajame LKL finale

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) trečiosiose pusfinalio rungtynėse Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išvykoje susikovė su nugalėtojo titulą ginančiu Kauno „Žalgiriu“. Šioje permainingoje dvikovoje stipresni buvo žalgiriečiai – 88:79 (18:18, 21:26, 24:10, 25:25).

Kauno ekipa laimėjo pusfinalio seriją iki 3 pergalių užtikrintai (3:0) ir keliauja į finalą. Tuo tarpu Nenado Čanako vadovaujama Panevėžio ekipa ruošis kovoms dėl LKL bronzos.

Susitikimo pradžia buvo ypač nerezultatyvi – sužaidus tris minutes, abi ekipos buvo pasižymėjusios vos 2 taškais. Svečių žaidimui didelę įtaką darė klaidos – įpusėjus pirmajam kėliniui, „7bet-Lietkabelis“ suklydo net 5 kartus. Vėliau abi komandos įsibėgėjo ir kovojo taškas į tašką. Po pirmųjų atkaklių 10 minučių vyravo lygybė – 18:18.

Dramatiška kova tęsėsi ir antrojo kėlinio metu, kai pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi. Po Džordže Gagičiaus dvitaškio panevėžiečiai eilinį sykį persvėrė rezultatą savo naudai, o netrukus tritaškį pridėjo ir Deividas Sirvydis – 27:23. Aukštaitijos klubas antrajame ketvirtyje rungtyniavo užtikrinčiau ir tai leido susikrauti 5 taškų persvarą prieš antrąją susitikimo pusę (44:39).

Žalgiriečiai vos prasidėjus trečiajam kėliniui surengė spurtą 10:0 ir perėmė inciatyvą į savo rankas – 49:46. Didesnę ar mažesnę persvarą Kauno ekipa išsaugojo viso ketvirčio metu. Kėlinio pabaigoje D. Sirvydis užsidirbo pražangą puolime, o tuo nepatenkintas N. Čanakas gavo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo 9 taškais – 63:54.

Ketvirtojo kėlinio metu didelės intrigos „7bet-Lietkabeliui“ sukurti nepavyko. Kauniečiai toliau sėkmingai didino savo pranašumą ir po Edmondo Sumnerio dėjimo pirmavo jau 13 taškų (72:59). Per likusį laiką šeimininkai iš savo rankų pergalės nepaleido ir tai jiems leidžia tiesiausiu keliu pasiekti Lietuvos krepšinio lygos finalą.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 18, Keenanas Evansas 12, Laurynas Birutis 10.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 25, Džordže Gagičius 20, Vytenis Lipkevičius 9.