„7Bet-Lietkabelis“ su Europos taure atsisveikino pergalingai

Paskutinėse Europos taurės rungtynėse dėl garbės Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (7/11) namuose priėmė Klužo Napokos „U-BT“ (13/5) komandą iš Rumunijos. Po ypač atkaklios kovos panevėžiečiams pavyko palaužti varžovų ekipą – 92:87 (27:26, 25:20, 18:21, 22:20).

Šioje dvikovoje šeimininkai vertėsi vos 8 žaidėjų rotacija.

„7bet-Lietkabelis“ energingai pradėjo rungtynes ir po Deivido Sirvydžio baudų metimų pirmavo 10:4. Vėliau vyravo apylygė kova ir pirmaujanti ekipa keitėsi ne kartą. „U-BT“ puolėjas Jarellas Eddie greitoje atakoje smeigė tritaškį, po kurio Klužo Napokos klubas pirmavo 19:13. Tuomet prabilo panevėžiečiai – po Martyno Varno tolimo metimo šeimininkai persvėrė rezultatą – 25:23. Po pirmųjų 10 žaidimo minučių Nenado Čanako auklėtiniai turėjo minimalų pranašumą (27:26).

Antrąjį ketvirtį „7bet-Lietkabelio“ žaidėjai pradėjo atkarpa 5:0. Neįtikėtinas spurtas tęsėsi ir toliau – Gabrielius Maldūnas sudrebino varžovų krepšį dėjimu, dvitaškį iš po krepšio greitoje atakoje pridėjo Dovis Bičkauskis ir šeimininkai pasiekė dviženklę persvarą (39:28). Rezultatyviai sužaista pirmoji rungtynių dalis lėmė, jog Panevėžio klubas pirmavo 6 taškais – 52:46.

Antrojoje susitikimo pusėje toliau tęsėsi atkakli kova. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, Klužo Napokos komandai pavyko priartėti iki minimumo, o netrukus ir persverti rungtynių rezulatą (63:62). Prieš ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pirmavo 3 taškais – 70:67.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žibėjo Liutauras Lelevičius – po jo dvitaškio su pražanga „7bet-Lietkabelis“ atstatė turėtą 3 taškų pranašumą (76:73). Paskutinėmis kėlinio minutėmis užtikrinčiau atrodė šeimininkai. D. Sirvydžio dvitaškis padidino panevėžiečių pranašumą iki 5 taškų likus žaisti kiek daugiau nei minutei (88:83). Rumunijos ekipa suklydo, o D. Sirvydis pasižymėjo dar vienu taikliu metimu iš po krepšio. Per likusį laiką svečiai grėsmingai priartėjo, tačiau rezultato persverti nepavyko – aštuoniese rungtyniavę „7Bet-Lietkabelio“ kepšininkai sirgaliams padovanojo įspūdingą pergalę.

„7Bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis (7 atk. kam.) 22, Vytenis Lipkevičius 17, Liutauras Lelevičius 11.

„U-BT“: Jarellas Eddie 20, D.J. Seeley 15, Patrickas Richardas 13.