„7bet-Lietkabelis“ namuose palaužė „Šiaulius“(foto galerija)

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) Panevėžyje susikovė vietos „7bet-Lietkabelis“ (10/6) ir Šiaulių „Šiauliai“ (4/14). Trečiajame kėlinyje nutolę panevėžiečiai vėliau išbarstė dviženklę persvarą, bet galiausiai įveikė varžovus – 92:85 (25:29, 22:15, 21:14, 24:27). „7bet-Lietkabelio“ gretose debiutavo Diante Baldwinas bei į ekipą sugrįžęs Džordže Gagičius.

Panevėžio ekipa susitikimą pradėjo tolimų metimų gausa – po keturių taiklių tritaškių šeimininkai pirmavo 17:11. Vis dėlto, šiauliečiai netrukus spurtavo 6:0 ir išlygino rungtynių rezultatą. Šio ketvirčio metu visiškai dominavo puolimas – po pirmųjų 10 minučių „Šiauliai“ pirmavo rezultatu 29:25.

Svečių gretose žibėjo Leonardas Thorpe’as – po gynėjo tritaškio šiauliečiai išlaikė 4 taškų pranašumą (38:34). Tačiau tuomet vėl prabilo „7bet-Lietkabelio“ puolimas – panevėžiečiai surengė spurtą 10:2 ir persvėrė rezulatą (44:40). Nenado Čanako auklėtiniai prieš antrąją rungtynių pusę turėjo 3 taškų pranašumą – 47:44.

Trečiojo kėlinio metu lūžis įvyko, kai svečių strategas Žydrūnas Urbonas užsidirbo techninę pražangą. Po šio epizodo Deividas Sirvydis realizavo 4 baudų metimus, o Panevėžio klubas pasiekė dviženklę persvarą (57:47). Sėkminga D. Sirvydžio atkarpa tęsėsi toliau – po jo tritaškio ekipas skyrė jau 13 taškų – 64:51. Prieš lemiamą ketvirtį „7bet-Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti dviženklį pranašumą (68:58).

Ketvirtojo kėlinio metu šiauliečiai ėmėsi sparčiai tirpdyti savo atotrūkį. L. Thorpe’as greitoje atakoje vienas prieš tris varžovus pelnė dvitaškį, po kurio Panevėžio ekipos persvara ištirpo iki 6 taškų (72:66). D. Sirvydis užsidirbo nesportinę pražangą puolime, o tuo pasinaudoję šiauliečiai priartėjo iki vos 2 taškų – 76:78. Įtampą kiek sumažino Gedimino Oreliko tritaškis likus žaisti minutę (86:81). Per likusį laiką šiauliečiai bandė gelbėti pražangomis, tačiau „7bet-Lietkabeliui“ pavyko atsilaikyti bei iškovoti nelengvą pergalę.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18, Gediminas Orelikas 17, Džiugas Slavinskas 11.

Šiauliai“: Leonardas Thorpe’as 26, Eimantas Stankevičius 18.