„7Bet-Lietkabelis“ namuose dramatiškai nusileido Podgoricos ekipai

Europos taurės turnyre apmaudų pralaimėjimą patyrė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (4/6) . Trečiadienį panevėžiečiai savo žiūrovų akivaizdoje 81:83 (21:18, 16:21, 17:22, 27:22) nusileido Podgoricos „Budučnost“ (4/6) krepšininkams iš Juodkalnijos.

Pirmajame tarpusavio susitikime „7bet-Lietkabelis“ taip pat turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 65:76.

Susitikimas prasidėjo kiek nervingai – abi ekipos pirmosiomis minutėmis sunkiai rinko taškus. Tuomet prabilo „7Bet-Lietkabelio“ snaiperiai, ir po dviejų taiklių tritaškių šeimininkai nutolo (12:6). Vis dėlto, svečiai sėkmingai išnaudojo panevėžiečių klaidas ir netrukus rezultatą išlygino – 12:12. Aukštaitijos klubas po 10 žaidimo minučių pirmavo 3 taškų persvara (21:18).

Antrajame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų. Nenado Čanako auklėtiniai nemažai klydo bei užsidirbo dvi pražangas puolime. Tuo pasinaudoję „Budučnost“ krepšininkai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai, kai tritaškiu pasižymėjo Brandonas Paulas (33:32).

Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei, Juodkalnijos sostinės klubas turėjo nedidelį pranašumą – 39:37.

Po pertraukos „7bet-Lietkabelis“ surengė spurtą 6:0, kas leido vėl išsiveržti į priekį – 43:39. Tačiau tuomet Podgoricos klubas po sėkmingos atkarpos perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Prieš lemiamą ketvirtį panevėžiečiai turėjo 7 taškų deficitą – 54:61.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Gediminas Orelikas. Snaiperis smeigė du tritaškius iš eilės, palaikydamas rungtynių intrigą (60:66). Po Deivido Sirvydžio dvitaškio su pražanga ekipas skyrė vos vienas metimas – 66:68. Šeimininkų viltis išsigelbėti gerokai sumažino varžovų gynėjas Yogi Ferrellas, pataikęs ypač sudėtingą tritaškį ir suteikdamas svečiams 7 taškų persvarą likus žaisti 36 sekundes (78:71). Panevėžiečiai išnaudojo varžovų techninę pražangą – realizuotas baudos metimas ir D. Sirvydžio tritaškis leido priartėti iki 2 taškų (78:80). Vis dėlto, per likusį laiką „7bet-Lietkabeliui“ išsigelbėti nebepavyko.

„7Bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Deividas Sirvydis po 21, Vytenis Lipkevičius 16.

„Budučnost“: Marvinas Jonesas 18, Brandonas Paulas ir Yogi Ferrellas po 11.