„7bet-Lietkabelis“ KMT iškovojo antrąją vietą

Kaune finišavo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto turnyras, kurio finale susitiko Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ir Kauno „Žalgiris“. Susitikimą laimėję rezultatu 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14) taurę iškovojo kauniečiai.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ turnyro pusfinalyje 94:86 nugalėjo Vilniaus „Rytą“, o Kauno „Žalgiris“ 87:77 įveikė „Šiaulius“.

Finalo rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, o abiejų ekipų krepšininkai gana dažnai klydo. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje rezultatas buvo lygus 9:9. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai. Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ pirmavo 6 taškų persvara – 23:19.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą. Po dviejų Tomo Dimšos tikslių tritaškių metimų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu jau 14 taškų skirtumu – 35:21. „7bet-Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo – kauniečiai išlaikė įgytą pranašumą. Po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo 52:38.

Trečiajame ketvirtyje panevėžiečiai stengėsi neleisti pabėgti dar toliau kauniečiams. Įpusėjus šiam kėliniui „7bet-Lietkabelis“ atsiliko 12 taškų skirtumu – 47:59. Po trijų ketvirčių „Žalgirio“ komanda pirmavo rezultatu 70:56.

Paskutinio kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai savo persvarą padidino iki 20 taškų (76:56) ir praktiškai nulėmė susitikimo baigtį savo naudai. Nors svečiai sumažino atsilikimą, bet aikštės šeimininkų pergalė nekėlė abejonių. Kauniečiai rungtynes laimėjo rezultatu 86:70. Nusileidę „Žalgirio“ krepšininkams panevėžiečiai KMT turnyre užėmė antrąją vietą.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16, Laurynas Birutis, Brady Manekas ir Tomas Dimša po 12, Lukas Lekavičius 9, Rolandas Šmitas 8, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas po 6.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 15, Gediminas Orelikas 13, Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10, Gabrielius Maldūnas 8.

Trečiąją vietą KMT turnyre iškovojo „Rytas“, mažajame finale rezultatu 94:89 nugalėjęs „Šiaulius“.