„7Bet-Lietkabelis“ išvykoje nusileido Ankaros ekipai

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (5/11) Europos taurės kovose patyrė apmaudų pralaimėjimą, kuris praktiškai panaikino galimybes patekti į atkrintamąsias kovas. Trečiadienį panevėžiečiai Turkijoje susikovė su Ankaros „Turk Telekom“ (7/9) ekipa, kuri ir šventė pergalę 88:73 (19:16, 25:20, 15:24, 29:13). Svečių ekipai šiose rungtynėse negalėjo padėti Gediminas Orelikas bei Paulius Valinskas.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Turkijos ekipa, kuri įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 12:6. Vėliau „7bet-Lietkabeliui“ pavyko pataikyti kelis tolimus metimus ir priartėti prie varžovų. Po 10 žaidimo minučių „Turk Telekom“ pirmavo 3 taškais – 19:16.

Šeimininkai antrajame kėlinyje nutolo, tačiau Liutauro Lelevičiaus tritaškis kiek pristabdė sėkmingą varžovų atkarpą (27:21). Nenado Čanako auklėtinių žaidime netrūko klaidų ir neužtikrintų momentų. Tuo pasinaudojusi Ankaros ekipa netrukus pasiekė ir dviženklį pranašumą – 32:21. Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Dovis Bičkauskis – įžaidėjas pelnė 6 taškus paeiliui, o skirtumas tarp ekipų ištirpo iki 5 taškų (34:29). Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis svečiai prarado dar vieną kamuolį, o „Turk Telekom“ spėjo padidinti savo persvarą iki 8 taškų – 44:36.

Iškart po pertraukos Aukštaitijos ekipa ėmėsi mažinti varžovų atotrūkį ir sužaidus 5 minutes skirtumas ištirpo vos iki 2 taškų (49:47). Netrukus Martynas Varnas tritaškiu persvėrė rezultatą „7bet-Lietkabelio“ naudai – 50:49. Po ypač atkaklaus trečiojo kėlinio panevėžiečiai išlaikė minimalų pranašumą – 60:59.

Lemiamo ketvirčio metu tęsėsi atkakli kova taškas į tašką. Įpusėjus kėliniui, Nikola Popovičius baudų metimais sumažino deficitą iki 2 taškų, bet jau po kelių akimirkų šeimininkai atsakė taikliu dvitaškiu (70:66). Panevėžio ekipos puolimo tempas sulėtėjo, ir tai Ankaros ekipa išnaudojo, susikurdama 7 taškų pranašumą (74:67). Svečiams galiausiai pritrūko jėgų grąžinti intrigą – pergalę iškovojo Turkijos klubas.

„Turk Telekom“: Tyrone’as Wallace’as 31, Jamesas Palmeris 20, Jerrodas Jonesas ir Yigitcanas Saybiras po 13.

„7Bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis (3/12 trit.) 18, Dovis Bičkauskis (5 rez. perd.) 14, Gabrielius Maldūnas ir Martynas Varnas po 9.