P. Židonio nuotr.

G. Maldūnas: laukia gera kova

G. Maldūnas: laukia gera kova

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ pasitinka du rimtus išbandymus: jau kovo 28 d. (ketvirtadienį) Panevėžyje stoja į kovą su Vilniaus „Rytu”, o balandžio 1 d. (pirmadienį) namuose priima Kauno „Žalgirį”.

Keturių mačų namie seriją žaidžiantys panevėžiečiai pastarosiose dvejose rungtynėse „Kalnapilio“ arenoje įveikė Mažeikių „M Basket-Delamode” (82:81) ir Jonavos „CBet“ klubus (90:80) bei sugrįžo į ketvirtąją vietą Betsafe-LKL turnyro lentelėje.

Antrąją poziciją užimantis „Rytas“ laimėjo principinę dvikovą su „Wolves“ (99:83), o lentelės lyderis „Žalgiris“ nesunkiai susitvarkė su „Šiauliais“ (92:69).

Apie komandos reikalus, atkarpą namuose ir laukiančius susitikimus su grandais svetainei www. lietkabelis.lt papasakojo Gabrielius Maldūnas.

– Vasario mėnesio langą praleidai Lietuvos rinktinės stovykloje. Ar smagu buvo vėl sulaukti kvietimo?

– Kvietimas į rinktinę visada labai smagus. Jau kelintą kartą iš eilės esu kviečiamas, labai malonu, kad treneriai taip įvertina. Nemeluosiu, galbūt šis kvietimas nebuvo labai tikėtas, nes jau ir Eurolygos žaidėjai buvo, bet treneris Maksvytis paskambino ir tikrai neturėjau jokių abejonių dalyvauti. Aplinkos pakeitimas irgi visada išeina į naudą, kad nebūtų viskas monotoniška. Rinktinėje viskas labai gerai, komanda buvo gera, smagi, apkartino tik lango pabaiga ir pralaimėjimas estams.

– Komanda po rinktinių pertraukos grįžo beveik visos sudėties. Kaip manai, ar tas langas buvo naudingas?

– Tikimės, kad ta pertrauka išeis į naudą. Dabar jau esame beveik visos sudėties, kaip ir treneris Čanakas sakė, dabar jau reikia priprasti prie didesnės rotacijos, nes vaidmenys skirtingi, viskas keičiasi. Nė vienai komandai tokiose situacijose nėra lengva, bet tikime, kad mūsų žaidimas eis vis geryn, kad visi darysim tai, ko reikia komandai, ir žaidimas gerės. Matom, kad kovo pabaiga jau geresnė už kovo pradžią. Svarbiausia, kad žaidimo kreivė augtų ir atkrintamosiose pasiektume savo piką.

– Vasarį prie komandos prisijungęs Diante Baldwinas jau spėjo sužaisti aštuonerias rungtynes. Kiek svarbus jo atvykimas?

– Šis papildymas, manau, mus tikrai pastiprino. Diante labai aktyvus, stiprus, greitas, vikrus žaidėjas, labai pagerino mūsų gynybą, intensyvumą. Jis pats labai noriai integruojasi į komandą, yra puikus žmogus, paprastas, ramus, tikrai duoda mums naudos.

– Šiuo metu žaidžiate ketverių iš eilės namų rungtynių seriją per trylika dienų, ar neįprastas toks intensyvus grafikas?

– Toks ritmas nėra labai neįprastas, visą sezoną žaidėme du kartus per savaitę dar Europos taurės reguliariojo sezono metu. Dabar tik paprasčiau, kad mažiau laiko reikia skirti kelionėms. Įdomiai taip sukrito, kad daug rungtynių liko žaisti namie, bet, manau, kad mums tai į naudą ir su savo sirgaliais sugebėsime pasiekti daugiau pergalių.

– Jau šiandien laukia rungtynės namuose su Vilniaus „Rytu“. Tai jau ne pirmas susitikimas šį sezoną, kas svarbiausia galvojant apie šį mačą?

– Laukia labai svarbios rungtynės, bet mes į jas žiūrime kaip ir į kiekvienas, kad reikia laimėti. Nesureikšminam, kad laimėjome prieš juos KMT ar kad pralaimėjome reguliariojo sezono pradžioje. Reikia padaryti išvadas, kas mums leido laimėti, ką dar galime tobulinti. Tikimės pasiekti pergalę, nes dabar kiekvienos rungtynės labai svarbios norint pagerinti poziciją turnyro lentelėje prieš atkrintamąsias. Aišku, svarbiausia dabar galbūt net ne pergalės, o savo žaidimo gerinimas.

– Vėliau, balandžio 1 d., laukia rungtynės namie su „Žalgiriu“. Kokius pagrindinius akcentus išskirtum prieš šias rungtynes?

– „Rytas“ ar „Žalgiris“, prieš visas rungtynes eini su tokiu pat nusiteikimu. Laukia du grandai iš eilės, bet reikės eiti ir žaisti. Su „Žalgiriu“ KMT finale galbūt paprasčiausiai pritrūko energijos ir emociškai, ir fiziškai, nes pusfinalis su „Rytu“ tikrai buvo labai sunkus. Matosi, kad Trinchieri „Žalgiryje“ įnešė tokio nenuspėjamumo, sunkiau juos išanalizuoti, nes jie kiekvienas rungtynes ruošiasi vis kitaip, naudoja vis kitokius derinius. Tikiuosi, kad laukia gera kova Panevėžyje ir parodysim, ką sugebam.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų