Roberto Di Donato Architects archyvo fotografija

Istorinis tęstinumas – buto renovacija XX a. pradžioje statytame name

Istorinis tęstinumas – buto renovacija XX a. pradžioje statytame name

Roberto Di Donato Architekts pabaigė dideliu iššūkiu buvusį projektą – buto renovaciją XX a. pradžioje statytame name Valensijos centre. Nusipirkęs apleistas patalpas, užsakovas projektavimo komandai išsyk davė daug galimybių atveriančią, bet kartu ir sudėtingą užduotį.

Pagrindinė idėja buvo sukurti išskirtinę ir patogią šiuolaikišką gyvenamąją erdvę ir išlaikyti senąjį planą. Visa buto architektūra ir interjero elementai tęsia seno namo evoliuciją ir perkelia jį į naują miestietiško gyvenimo dimensiją.

 Patraukli medinių ir metalinių stogo sijų konstrukcija palikta kaip vienas iš pagrindinių akcentų. Kartu su atvertomis senų plytų sienomis ji sudaro senos struktūros kiautą, kuriame organiškai atsirado naujos kokybės architektūra.

Roberto Di Donato Architects archyvo fotografija

Interjero medžiagiškumas ir koloritas padiktuotas senojo plano. Šiuolaikinė baldinė ir mediniai langų rėmai mezga subtilų spalvinį dialogą su medinėmis sijomis, o metalinėms sijoms akomponuoja tamsūs baldų elementai. Yra ir ryškių spalvinių akcentų: raudonas kilimas svetainėje ir mėlynos sienos vonios kambaryje.

Erdvė sukurta taip, kad atrodytų vientisa, o prireikus ją būtų galima suskaidyti. „Dieninę“ ir „naktinę“ zonas skiria aukšti baldai, kurie sudaro vartus ir naudojami daiktams laikyti.

Buto planas gana griežtas. Į jį ėjus iškart patenkama į svetainę, iš kurios atsiveria keliai į valgomąjį, virtuvę ir miegamojo zoną. Bute yra du sanitariniai mazgai: vienas skirtas svečiams, kitas privatus. Į pastarąjį galima patekti tik iš miegamojo. Jame galima pasilepinti vonioje.

Roberto Di Donato Architects archyvo fotografija

Struktūrinis erdvės skaidymas grįstas šviesių elementų tinklais, kuriuos kuria sena medinė struktūra, suskaidyti langų rėmai ir statmena spintų ir durų struktūra. Visoms šioms struktūroms būdinga vertikalių ir horizontalių elementų dermė, ritminės ir metrinės eilės.

Įdomūs ir kiek netikėti šviesos šaltiniai. Stovintys ir kabantys šviestuvai yra liauni ir grakštūs, su paslėptomis lemputėmis. Jie tarsi nematomi, diktuojantys vos pastebimas organiškas linijas ir sušvelninantys griežtą laikančią ir baldų struktūras.

Roberto Di Donato Architects archyvo fotografija

Kartu su sumažinta erdve, projektavimo programa ir aiškiu biudžetu, projektas sėkmingai komunikuoja šiuolaikinio dizaino kalba, pabrėždamas senos struktūros materialumą ir charakterį. Pridėjus keletą svarbių ir taiklių elementų, buto „žaizdos“ ir kultūriniai sluoksniai buvo subtiliai išlaikyti, o pastato istorija tęsiasi.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų