Ekscentriškasis D. Trumpas tuoj pravers Baltųjų rūmų duris

Ekscentriškasis D. Trumpas tuoj pravers Baltųjų rūmų duris

Sausio 20-ąją prisieks ir pareigas pradės eiti 45-asis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

Dar prieš oficialiai įkeldamas koją į Baltuosius rūmus, ekscentriškasis politikas pasauliui davė aiškiai suprasti nesiruošiantis laikytis jokių per šimtmečius nusistovėjusių diplomatijos taisyklių ir valstybės valdymo principų. Jis įsivėlė į žodžių karą su Pekinu ir suabejojo, ar JAV turėtų tęsti „vieningos Kinijos“ politiką.

D. Trumpo elgesį stebintys psichikos sveikatos ekspertai kone atvirai dalijasi pastebėjimais, esą naujasis JAV vadovas akivaizdžiai linkęs į narcisizmą. Tokie asmenys nesugeba pripažinti priešingos nei jų nuomonės, į kritiką reaguoja pykčio ar net agresijos protrūkiais, liguistai siekia aplinkinių dėmesio ir pagyrų.

Kritikos nepakeliantis D. Trumpas jau susigadino santykius su daugeliu JAV žiniasklaidos priemonių. Ekspertai taip pat nuogąstauja, kad šiomis prezidento silpnybėmis sugebės pasinaudoti Rusijos lyderis Vladimiras Putinas, sieksiantis sustiprinti JAV vadovo simpatijas mainais į pagyras apie jo asmenybės žavesį ir įspūdingą verslo imperiją.

Gruodį IQ surengtoje konferencijoje „Pasaulis 2017“ dalyvavęs Džordžtauno universiteto ir idėjų kalvės „Institute for Strategic Dialogue“ vyresnysis mokslo darbuotojas Jeffrey Gedminas sakė, kad D. Trumpas atrodo gana silpnas kaip politikas, nes kol kas neturi jokios politinės patirties ir yra linkęs prisidengti vulgariu, Vakarų politikos arenoje nepriimtinu elgesiu bei retorika. Tačiau jo per rinkimų kampaniją paskleistos trampizmo idėjos išliks, o jų populistiniai atgarsiai bus girdimi ir Europoje 2017-aisiais.

Per rinkimų kampaniją politiko kartotus ekonominius užmojus, o ypač pažadus sugrąžinti gamybą į šalį, sukurti daugybę darbo vietų ir neįleisti į JAV rinką kiniškų prekių, J. Gedminas vertino kategoriškai: „D. Trumpo ekonomikos planai neišdegs.“ Pasak jo, trumparegiškas noras išsaugoti amerikiečiams darbo vietas, vykdant protekcionistinę ir nacionalistinę politiką, varžant laisvąją prekybą, stabdys JAV ekonomikos pažangą ir neleis šaliai žengti į priekį: „Mes pasirengę naujajai technologijų ir ekonomikos revoliucijai, bet jis nori mus grąžinti atgal į praeitį, į pasaulį, kurio jau nebėra.“ Toks planas, taip pat kokybiškų studijų stygius gali dar labiau suskaldyti šiandien ir taip susipriešinusią JAV visuomenę.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite