(BNS nuotr.)

Bus siekiama panaikinti R.Pakso neliečiamybę

Bus siekiama panaikinti R.Pakso neliečiamybę

Europas Parlamentas (EP) išgirdo Lietuvos prokurorų prašymą.

EP Teisės reikalų komitetui kitą savaitę bus pasiūlyta naikinti buvusio „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso teisinę neliečiamybę prekybos poveikiu byloje.

BNS žiniomis, pranešėjas Europos konservatorių ir reformistų frakcijos narys Angelis Dzhambazkis jau parengė projektą dėl siūlymo naikinti R.Pakso imunitetą, nes tyrime politinio persekiojimo neįžvelgė.

EP Teisės reikalų komiteto darbotvarkėje numatyta, kad klausimą dėl „tvarkiečio“ neliečiamybės jis turėtų svarstyti pirmadienio popietę.

Komiteto sprendimas vėliau turės būti patvirtintas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje.

R.Paksas būsimų svarstymų nekomentuoja.

Lietuvos prokurorai į Europos Parlamentą dėl R.Rakso neliečiamybės panaikinimo kreipėsi pernai pavasarį. Pareigūnai nori pateikti jam įtarimus dėl prekybos poveikiu.

Teisėsauga įtaria, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už beveik 10 tūkst. eurų vertės kyšį paveiks statybų inspektorius, kad jie leistų naudoti naują „Norfos“ parduotuvę Prienuose.

Tiek R.Paksas, tiek G.Vainauskas savo kaltę neigia ir bylą vadina politizuota. R.Paksas pernai po Seimo rinkimų pirmojo turo atsistatydino iš „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko pareigų.

Gegužės pradžioje Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis vyko į EP Teisės reikalų komiteto posėdį suteikti papildomos informacijos apie tyrimą.

R.Paksas negali dalyvauti Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų, tačiau jis dukart buvo išrinktas į Europos Parlamentą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų