(Scanpix nuotr.)

Amerikiečių viltys: „SpaceX“ kosminė kapsulė „Crew Dragon“ nusileido vandenyne

Amerikiečių viltys: „SpaceX“ kosminė kapsulė „Crew Dragon“ nusileido vandenyne

JAV astronautus į kosmosą gabensiantis prototipas pasiekė Žemę.

Po penkių dienų, praleistų prisijungus prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) į Žemės atmosferą grįžo kapsulė „Crew Dragon“, kuri lėtinama keturių parašiutų, Atlanto vandenyno paviršių pasiekė apie 15:45 Lietuvos laiku. Nusileidimo metu buvo vertinamas kapsulės termoizoliacijos atsparumas. Jos kūrėja, amerikiečių bendrovė „SpaceX“ nusileidimą apibūdino kaip „gerą“

Kovo 3 d. ši kapsulė sėkmingai prisišvartavo prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) ir išbuvo ten iki penktadienio. Per tą laiką joje pabuvojo ir trys stotyje esantys astronautai. Gyvų žmonių skrydžio metu joje nebuvo – keleivio vietoje sėdėjo jutiklių prikimštas manekenas, pavadintas Ripley.

Nuo pat „Shuttle“ programos uždarymo 2011 m., amerikiečiai savo astronautus į  TKS turėjo gabenti rusiškais „Soyuz“ moduliais. Tačiau „SpaceX“ pristatytas „Dragon Crew“ gali leisti atsisakyti šių paslaugų. Tiesa, dar laukia ir pirmasis išbandymas su žmonėmis. Manoma, kad toks skrydis galėtų būti atliktas jau šių metų liepą.

Komentarai

  • Šaunu, kad amerikiniai vėl savarankiški. Bus gera konkurencija. Ten kur konkurencija, ten ir sveikesnė.ekonomika ir nauda progresuojant.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų