Kyla dujų kainos Lietuvos vartotojams

Nuo sausio 1 d. kyla dujų kainos Lietuvos vartotojams –
kai kurioms pramonės įmonėms dujos brangsta apie 40 procentų, pabrangimą turėtų
pajusti ir gyventojai. Gyventojų grupėje daugiausia dujos pabrango žmonėms,
kurie jas vartoja būstui šildyti. Apie 600 litų per mėnesį namo šildymui
išleidžiantys gyventojai dabar būsto šildymui turės sumokėti 100-200 litų daugiau.

Dujas maistui gaminti naudojantys gyventojai, kurie per mėnesį paprastai suvartoja apie 7 kubinius metrus dujų, ir toliau galės džiaugtis palyginti nedidelėmis kainomis. Jiems išlaidos per mėnesį padidės maždaug litu.

Neseniai gamtines dujas šilumos gamintojams ir pramonės įmonėms tiekianti “Dujotekana” ir Rusijos dujų koncernas “Gazprom” pasirašė sutartį dėl gamtinių dujų tiekimo į Lietuvą kiekio bei kainų. “Gazprom” dujų kaina “Dujotekanai” padidėjo beveik 40 procentų. Ji kiekvieną mėnesį bus perskaičiuojama, atsižvelgus į paskutinių šešių mėnesių mazuto kainos vidurkį.

Nuo dabar laisviesiems vartotojams vidutinė kaina už 1 tūkst. kub. metrų dujų be transportavimo išlaidų sudarys 430-440 litų. Pernai vidutinė dujų kaina sudarė 313 litų. “Dujotekana“ dujas į Lietuvą importuoja pagal vienuolikos metų (2002-2012 m.) dujų tiekimo sutartį su “Gazprom”.

“Sekundės” inf.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto