Keramika, kelianti grandininę reakciją

(Parodos eksponatas)

R. Sederevičius grandinine reakcija vadina savo kūrinio idėją, procesą ir rezultatą.

Kaunietis keramikas Remigijus Sederevičius tikina, jog dalyvaudamas ir kurdamas simpoziumuose jis nuolat patenka į ekstremalią situaciją, kuomet gali pasitikrinti savo kūrybą. „Patikrintus“ darbus menininkas pristato sausio 20 d. 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis” atidaromoje parodoje „Grandininė reakcija“.

Apie parodą R. Sederevičius sako: „Didelę mano kūrybos dalį sudaro dalyvavimas simpoziumuose. Per simpoziumą menininkas patenka į ekstremalią situaciją: nauja vieta, nepažįstama aplinka, kitos medžiagos, nebandyti degimo būdai.

Simpoziumas menininko kūryboje yra tarsi katalizatorius, atribojantis nuo kasdieninio gyvenimo. Projekto įgyvendinimui skirtas trumpas laikas stimuliuoja idėjos vystymąsi. Didėja bendraminčių ratas. Atsiranda galimybė pasitikrinti savo kūrybą šiuolaikinės keramikos kontekste. Tai tarsi grandininė reakcija: idėja – procesas – rezultatas, kuris plečiasi ir vystosi. Svarbu jo nenutraukti.“

Pasak autoriaus, darbai, sukurti simpoziumuose, lieka organizatoriams, galerijoms ir muziejams, tad Lietuvos keramikos mylėtojai neturi galimybės juos pamatyti. Savo paroda menininkas siekia bent iš dalies kompensuoti šį trūkumą.

R. Sederevičiaus kūrybos paroda veiks iki vasario 20 d.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto