Kaune staigmenos pateikti nepavyko

Antrąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį patyrė „Panevėžio“ krepšininkai. Jie svečių aikštėje 66:89 (26:24, 13:26, 20:25, 7:14) turėjo pripažinti lygos vicečempionės Kauno „Žalgirio“ komandos pranašumą. Kituose savaitgalio susitikimuose staigmenų taip pat nebuvo užfiksuota.

Išliko treti

Keturias pergales per šešerias rungtynes iškovoję panevėžiečiai išsaugojo trečiąją LKL turnyro lentelės vietą, o pralaimėjimo skonio per tiek pat žaistų mačų kol kas nepatyręs „Žalgiris“ dalinasi 1-2 vietomis.

Rungtynės prasidėjo taikliu tolimu Marcelinho metimu. Svečiai jau kitoje atakoje atsakė dvitaškiu (3:2). Po dar vieno Marcelinho tritaškio, sužaidus mažiau nei minutę, – 6:2.
Sužaidus dvi minutes „Žalgirio“ persvara buvo minimali, ją padidino suomis Hanno Mottola. „Panevėžio“ krepšininkai rungtyniavo labai aktyviai ir žalgiriečiams buvo sunku stabdyti pakiliai nusiteikusius svečius. Įpusėjus kėlinukui, rezultatas buvo lygus (12:12), lygus jis buvo ir dar po trijų minučių (18:18). Per likusį laiką į priekį išsiveržė Panevėžio klubas – 24:26.

Antroje dvikovos dalyje žalgiriečiai suaktyvino žaidimą, tačiau netaiklūs metimai neleido šeimininkams pakreipti rezultato savo naudai. Sužaidus keturias minutes, lygiosios – 30:30. Vaizdas aikštėje pasikeitė įpusėjus kėlinukui, kuomet Kauno klubas sustiprino gynybą ir išsiveržė į priekį (36:31). Labiau atitrūkti trukdė tik netaiklūs metimai. Iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ išlaikė iniciatyvą ir solidesnį pranašumą savo rankose (50:39). Trečiajame ketvirtyje H.Mottola padidino „Žalgirio“ persvarą iki trylikos taškų, labai sėkmingai žalgiriečių gretose kartu su suomiu žaidė ir Marcelinho bei Paulius Jankūnas. Jie buvo pelnę didžiąją dalį Kauno ekipos taškų. Šeimininkai jau dominavo aikštėje ir nebeleido varžovams abejoti savo pranašumu (66:48, 5:20 min.). Per likusį laiką kauniečiai nemažino rungtynių tempo ir pradėjo triuškinti Panevėžio komandą (75:59). Paskutiniame kėlinuke žalgiriečiai baigė pradėtą darbą. Sužaidus dvi minutes šeimininkai pirmavo devyniolikos, įpusėjus ketvirčiui – dvidešimties taškų skirtumu, o finalinė dvikovos sirena paskelbė užtikrintą šeimininkų pergalę rezultatu 89:66.

„Žalgiris“: Hanno Mottola (22 tšk.), Marcelo Machado (16 tšk.), Paulius Jankūnas (15 tšk.), Vidas Ginevičius (11 tšk.), Jonas Mačiulis (10 tšk.).
„Panevėžys“: Giedrius Jankauskas (16 tšk.), Gintautas Vileita (15 tšk.), Virginijus Sirvydis (11 tšk.), Tomas Gaidamavičius (9 tšk.), Paulius Počiuipa (8 tšk.).

Atkakli kova

Antrąją pergalę LKL čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Jie namie po atkaklios kovos 84:75 (19:14, 24:22, 21:19, 20:20) įveikė Vilniaus „Sakalus”“.

Vilniečiai uostamiestyje pirmavo tik mačo pradžioje – po 4 iš eilės taškų jie buvo išsiveržę į priekį 4:0, tačiau netrukus 11 taškų be atsako surinkę aikštės šeimininkai įgijo apčiuopiamą pranašumą ir jį išlaikė iki susitikimo pabaigos.

„Sakalų“ krepšininkams kelis kartus buvo pavykę priartėti (36:43, 66:72), tačiau pasivyti šeimininkų ar išlyginti rezultato jie nesugebėjo.

Nusileidę „Neptūnui“ vilniečiai patyrė jau ketvirtą nesėkmę per penkerias LKL rungtynes. Vis dėlto ir Klaipėdos ekipa, ir sostinės klubas išliko tose pat turnyrinės lentelės vietose kaip ir prieš rungtynes. „Neptūnas“ užima penktą, o „Sakalai“ – septintą vietas.

„Neptūnui“: Michailas Anisimovas 22 (14 atk. kam., 6 kld.), Andrius Petkūnas 16 (7 atk. kam.), Vaidotas Pridotkas 15, Vitalijus Stanevičius 14 (6 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 11.

„Sakalams“: Aivaras Kiaušas 12, Mindaugas Reminas 12, Erikas Kučiauskas 11.

Lieka be pergalių

Kauno „Atleto“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse ir toliau rungtyniauja be pergalių. Penktadienį kauniečiai namie 65:81 (22:18, 8:17, 14:23, 21:23) nusileido Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkams ir patyrė jau penktą nesėkmę iš eilės.

Aikštelės šeimininkai daugkartiniams LKL trečiosios vietos laimėtojams priešinosi tik pirmajame kėlinuke. Vėliau šiauliečiai nutolo ir iškovojo antrąją pergalę per penkerias rungtynes. Šis laimėjimas „Šiaulių“ ekipą paliko šeštoje LKL turnyrinės lentelės vietoje.

„Atletui“: Singaras Tribė 17 (8 atk. kam.), Mantas Simonavičius 17, Linas Juknevičius 12 (8 rez. perd.).

„Šiauliams“: Tadas Klimavičius 15 (8 atk. kam.), Arvydas Čepulis 15, Julius Mykolaitis 13, Aurimas Kieža 10.

Trenerių kaita

Dariaus Sirtauto pradėtas trenerio darbas truko itin trumpai. Kauno „Atleto“ klubas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su vyriausiuoju komandos treneriu. D.Sirtautas stratego darbo ėmėsi tik prasidėjus šiam sezonui.

D.Sirtautas daugiau nei 20 metų žaidė krepšinį ir nuo šio sezono nusprendė išbandyti save trenerio srityje. Tačiau jo darbas nebuvo sėkmingas – „Atletas“ Lietuvos krepšinio lygoje pralaimėjo visus 5 susitikimus, o Baltijos krepšinio lygoje Kauno klubas per 8 rungtynes laimėjo tik kartą.

Išsiskyrę su vyriausiuoju treneriu Dariumi Sirtautu, Kauno „Atleto“ vadovai toli naujo stratego neieškojo. Kauno klubas pranešė, kad į vyriausiojo trenerio vietą paskirtas buvęs komandos žaidėjas Darius Dimavičius.

D.Dimavičius, kaip ir prieš tai treniravęs D.Sirtautas, iki šiol nėra dirbęs tokio darbo.

38-erių metų D.Dimavičiui sezono pradžia „Atlete“ nebuvo itin sėkminga. Per LKL rungtynes vidurio puolėjas vidutiniškai pelnydavo 5,5 taško ir atkovodavo 2,8 kamuolio, o BBL pirmenybėse vidutiniškai pelnydavo 8 taškus ir po krepšiais sugriebdavo 3,7 kamuolio.

Anot komandos vadovo Tomo Kavoliūno, netrukus komandą gali papildyti ir nauji krepšininkai. „Atletas“ šiuo metu yra paskutinis tiek LKL, tiek BBL pirmenybėse.

Debiutas sėkmingas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje debiutavęs naujasis treneris Zmago Sagadinas pirmose savo rungtynėse naujajame klube neturėjo didesnio vargo su Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkais. „Lietuvos rytas“ šventė penktąją pergalę, LKL čempionate marijampoliečius įveikęs 88:49 (19:17, 18:4, 27:16, 24:12).

Naujasis vilniečių treneris prieš rungtynes nespėjo net susipažinti su komanda, mat prie komandos jis prisijungė likus vos 15 minučių iki rungtynių pradžios. Į Vilnių 15 valandą atvykęs strategas tiesiai iš oro uosto išvyko į Marijampolę, kur jo auklėtiniai jau po trijų valandų žaidė LKL rungtynes.

Pergalę „Lietuvos rytui“ lėmė puiki gynyba, leidusi marijampoliečiams pelnyti vos 49 taškus. Tuo tarpu vilniečių puolimas „nebuksavo“ ir jie šventė lengvą pergalę.

„Lietuvos rytui“: Janis Blūmas 14, Titusas Ivory 13, Tomas Delininkaitis 12, Joao Paolo Batista 12.

„Sūduvai“: Darius Čiūta 13, Marius Janišius 12, Aurimas Birgelis 11.

Palaužė klaipėdiečius

Šeštąją pergalę LKL pirmenybėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo po atkaklios kovos. Šeštadienį vilniečiai namie 81:72 (26:26, 17:21, 20:10, 18:15) palaužė Klaipėdos „Neptūno“ ekipą.

Uostamiesčio ekipa LKL čempionams priešinosi beveik tris kėlinius, tačiau po didžiosios pertraukos gynybą suaktyvinę vilniečiai ėmė spausti varžovus po visą aikštelę ir pasiekė persilaužimą.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 1 min. ir 10 sek. kamuolį iš aikštės šeimininkų perėmęs Vitalijus Stanevičius greitą ataką baigė dėjimu į krepšį ir padidino „Neptūno” pranašumą iki 4 (24:20) taškų. Netrukus 2 tritaškius pataikę „Lietuvos ryto“ žaidėjai išlygino rezultatą (26:26), tačiau atitrūkti jiems nesisekė.

Priešingai, iniciatyvą antrajame ketvirtyje perėmė svečiai iš Klaipėdos. Greitais perdavimais ir metimais iš baudos aikštelės ar jos prieigų savo atakas grindę klaipėdiečiai po Evaldo Dainio ir Vaidoto Pridotko dvitaškių įgijo didžiausią – 8 taškų persvarą rungtynėse (37:29). Po minutės pertraukėlės vilniečiai sumažino skirtumą, o po pertraukos galutinai perėmė iniciatyvą.

Rezultatą Vilniaus klubo naudai iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5 minutėms taikliu tritaškiu persvėrė Mindaugas Lukauskis ir nuo to laiko LKL čempionai varžovams į priekį išsiveržti nebeleido.

„Lietuvos rytui“: Mathiew Nielsenas 18 (12 atk. kam.), Joao Batista 17, Mindaugas Lukauskis 14, Tomas Delininkaitis 10.

„Neptūnui“: Michailas Anisimovas 17 (13 atk. kam., 6 kld.), Andrius Petkūnas 13, Vaidotas Pridotkas 11, Vitalijus Stanevičius 11.

Atsipalaidavo per anksti

LKL bronzos medalių laimėtojai Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai tik po atkaklios kovos 98:79 (28:23, 28:17, 18:15, 24:24) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ ekipą ir iškovojo trečiąją pergalę per šešerias rungtynes. Šis laimėjimas šiauliečius kilstelėjo į ketvirtą LKL turnyrinės lentelės vietą.

Namie rungtyniavę šiauliečiai mačą pradėjo vangiai ir leido Kėdainių ekipai išsiveržti į priekį (20:11). Tarsi pabudę iš miego kėlinį „Šiaulių“ krepšininkai baigė galingu spurtu, o antrajame ketvirtyje jie dar kartą atitrūko ir įgijo solidų pranašumą.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai atsipalaidavo. Paskutinę trečiojo ketvirčio minutę dar pirmavę 22 taškų skirtumu (72:50), likus žaisti 3 minutes šiauliečiai leido varžovams priartėti iki 6 (75:81) taškų.

Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi Arvydas Čepulis ir Darius Pakamanis. Be atsako 9 taškus pelnę aikštės šeimininkai susigrąžino saugų pranašumą ir šventė trečiąją pergalę.

„Šiauliams“: Arvydas Čepulis 28, Andrius Mažutis 12, Darius Pakamanis 11.

„Nevėžiui“: Andrius Aleksandrovas 18, Gytis Sirutavičius 14 (6 kld.), Juozas Ramanauskas 10.


Romas RUDOKAS


S.Kašino nuotr. Kaune „Panevėžio“ ekipai daugiausiai taškų
pelnė G.Jankauskas (su kamuoliu).

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto