Panevėžio miesto 33 gatvių gyventojų, laukiančių gatvių asfaltavimo darbų pradžios, kantrybės išbandymas tuojau baigsis. Jau pirmadienį kelininkai pradės darbuotis Pelkių gatvėje, o paskui persikels į kitas.
Po pasitarimo – gera žinia
Tai penktadienį pažadėjo Panevėžio savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė, susitikusi su konkursą gatves asfaltuoti laimėjusia bendrove „Panevėžio keliai“ ir techninio darbų projekto prižiūrėtoja bendrove „Panevėžio miestprojektas“.
Pasitarimą dėl stringančių asfaltavimo darbų Panevėžio savivaldybė suskubo sušaukti, kai kelininkai supykusiems gyventojams viešai paaiškino, kad vėluojama ne dėl jų, o dėl Savivaldybės kaltės.
„Gatvių rekonstrukcijos darbų konkursą balandžio mėnesį laimėjęs rangovas – bendrovė „Panevėžio keliai“ – vis dar negali pradėti darbų, nes užsakovė Panevėžio miesto savivaldybės administracija nėra perdavusi rangovui techninio darbo projekto, kuriuo vadovaujantis turi būti vykdoma rekonstrukcija.
Užsakovas, kaip objekto statytojas, šiandien dar nėra įvykdęs esminių prievolių perduoti rangovui techninę dokumentaciją ir perduoti statybvietę. Be šių užsakovo veiksmų mes negalime pradėti jokių darbų, nes to neleidžia statybas reglamentuojantys teisės aktai.
Be techninio darbo projekto ir statybvietės perėmimo pradėti darbai, vadovaujantis statybos techniniais reglamentais, traktuojami kaip nelegali statyba“, – rašoma AB „Panevėžio keliai“ išplatintame pranešime.
Kelininkai nusistebėjo, kad Panevėžio miesto savivaldybė, kaip statytoja, nepajėgia vykdyti savo funkcijų, negali laiku atlikti elementarių privalomų veiksmų.
Žvyruotų gatvių rekonstrukcijos darbus planuota pradėti liepos paskutinę savaitę. Šiemet numatyta rekonstruoti 20 gatvių. Kitas 13 gatvių planuota sutvarkyti 2013 metais.
Kelininkai pareiškė, kad šiemet nespės išasfaltuoti visų numatytų 20 gatvių, nes jau rugpjūčio antroji pusė, o jie dar negali pradėti darbų. Jiems, žinia, palankiausias šiltasis metų laikas.
Panevėžio savivaldybė teisinasi esanti nieko dėta dėl vėluojančių darbų. Esą gatvių rekonstrukcijos techninio projekto, kurį rengė bendrovė „Panevėžio keliai“, prižiūrėtoja – bendrovė „Panevėžio miestprojektas“ įžvelgė trūkumų, dėl to kelininkams nebuvo laiku perduota techninė dokumentacija ir statybvietės.
Kaltina „Panevėžio miestprojektą“
„Panevėžio kelių“ atstovė spaudai Rasa Čepienė teigia, kad bendrovė projektą parengė pagal visus reikalavimus.
Pasak jos, projektą teigiamai įvertino licencijuoti ekspertai, priėmė Panevėžio savivaldybė.
Anot kelininkų, „Panevėžio miestprojektas“ apskritai lenda ne į savo daržą. Pasak R.Čepienės, jo kompetencija – prižiūrėti kelininkus, kad šie darbus atliktų kokybiškai. Jie gali reikšti pastabas dėl techninio projekto korekcijos, tačiau ne iš esmės jį vertinti.
Bendrovės „Panevėžio miest-projekto“ vadovas Vytautas Sukackas žiniasklaidai nepanoro išdėstyti savo argumentų, kuo jiems neįtiko „Panevėžio kelių“ techninis projektas.
Po susitikimo su Savivaldybės administracijos vadovais surengtoje spaudos konferencijoje jis nepasirodė.
„Panevėžio keliai“ su miesto Savivaldybės administracija projekto „Panevėžio miesto žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai, II etapas“ rangos darbų sutartį pasirašė šiemet birželio mėnesį.
Liepos viduryje Savivaldybė patvirtino darbų grafiką, jį paskelbė savo interneto tinklalapyje.
Projekto, kurio vertė 7,08 mln. Lt, vykdymo metu – 2012–2013 metais Panevėžio mieste numatyta išasfaltuoti 33 gatves arba jų ruožus, bendras ilgis – per 9 km.
R.Čepienė pažymėjo, kad per antrąjį etapą bus įrengta ne tik kelio dangos konstrukcija. Ten, kur numatyta projekte, bus atlikta ir vandens nuleidimo įrenginių rekonstrukcija, pritaikant esamą atvirų šoninių vandens nuvedimo griovių ir pralaidų sistemą, rekonstruojant senus ir įrengiant naujus sistemos elementus.
Projekte taip pat numatyta sureguliuoti vandentiekio ir nuotekų šulinių dangčius, atsižvelgiant į esamas apkrovas, dangčius atnaujinti ar pakeisti naujais.
Inga SMALSKIENĖ, Sekunde.lt






