Iškilmingą posėdį opozicija ignoruos

Boikotavę Panevėžio rajono garbės piliečio rinkimus rajono Tarybos opozicijos politikai apsisprendė ignoruoti ir titulo suteikimo iškilmes. Po nesėkmingų bandymų sustabdyti neva neskaidriai vykdomą rajono garbės piliečio rinkimo procedūrą opozicija skelbia negalinti veidmainiauti ir lyg nieko nebūtų vykę dalyvauti iškilmingame Tarybos posėdyje, kuriame garbės piliečio vardas bus suteiktas Virmantui Velikoniui. Rajono meras Povilas Žagunis mano, kad apsisprendimas nedalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtame posėdyje reiškia ką kita – prabudo opozicijos politikų sąžinė ir sukėlus tokį skandalą jiems Ramygaloje pasirodyti gėda.

Įtarė neskaidrumu

Skandalas dėl Panevėžio rajono garbės piliečio rinkimų kilo po to, kai opozicijos politikai įtarė vicemerą Vytautą Rapolą Gritėną meluojant.

Įtarimų proceso skaidrumu politikams kilo paaiškėjus, kad Panevėžio rajono garbės pilietį teks rinkti iš vieno kandidato, nes svarstyti teikiama tik V.Velikonio kandidatūra.

Vicemero paaiškinimai, kad skelbimai apie artėjančius garbės piliečio rinkimus ir raginimai siūlyti kandidatus buvo skelbti spaudoje, pasirodė esantys neteisingi. Pagautas meluojantis V.R.Gritėnas paaiškino, kad garbės piliečio rinkimų reglamentas nenumato būtinybės informaciją viešinti laikraščiuose.

Pagavus vicemerą meluojantį opozicijos politikams kilo ir daugiau abejonių. Pasidomėję, ar V.Velikonio kandidatūrą siūlantis Ramygalos bendruomenės raštas yra teisėtas dokumentas, politikai aptiko dar vieną faktą, sukėlusį įtarimų dėl dokumentų klastojimo.

Patikrinus oficialių raštų registravimo knygos įrašus paaiškėjo, kad šis raštas išvis neregistruotas, o numeriu, kuris nurodytas ant rašto, įregistruotas visai kitas dokumentas.

Opozicija įtarė, kad kartojasi pernykštė istorija, kai V.R.Gritėnas į rajono garbės piliečius stengėsi „prastumti“ partijos bendražygį socialdemokratą V.Velikonį.

Neveidmainiaus

Atskleidę įtarimus opozicijos atstovai pareikalavo, kad V.R.Gritėnas sustabdytų garbės piliečio rinkimų procesą ir atsistatydintų iš komisijos pirmininko pareigų.

To nesulaukusi opozicija boikotavo Panevėžio rajono garbės piliečio rinkimus ir Tarybos posėdyje paskelbus balsavimą išėjo iš salės. Rajono garbės pilietis buvo išrinktas nedalyvaujant opozicijai.

Ar rajono Tarybos valdančioji dauguma nepažeidė įstatymų, opozicija paprašė atsakyti Vyriausybės atstovo Panevėžio apskrityje ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos.

Ar dalyvaus Ramygaloje vyksiančiame iškilmingame rajono Tarybos posėdyje, opozicijos politikai apsisprendė tik iki renginio likus trims dienoms.

„Situacija susiklostė tikrai nepavydėtina – jei nedalyvausime posėdyje, tai reikš nepagarbą Virmantui Velikoniui, kurios tikrai nejaučiame, tačiau ir dalyvauti negalime, nes rinkimų procedūrai nepritarėme“, – susikrimtęs kalbėjo opozicijos politikas Gintaras Noreika.


Plačiau skaitykite vasario 12 d.
„Sekundėje“.


Birutė KRONIENĖ

G.Lukoševičiaus nuotr.
„Manau, kad opozicijos politikų sąžinė prabudo ir jiems važiuoti į Ramygalą dabar gėda“, – svarsto rajono meras P.Žagunis.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto